Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dopalanie w wydechu a wymiana tłumików


Gość CichyBart

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CichyBart

Witam

Wczoraj wymieniłem tłumik środkowy i końcowy... niestety nie słychać teraz dopalania się LPG w wydechu w czasie jazdy - na dziś jestem umówiony z gazownikiem, który ma tak wyregulować, żeby nie "prykał"... (sekwencja...).

ps: Czy jest to możliwe? Nie wiem, czy hamować silnikiem, czy się oduczyć tego dobrego nawyku...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CichyBart, pisałem Ci parę postów temu, że gazownik musi ci wyregulować mapę podczas jazdy bo inaczej będzie dopalało gaz w tłumikach. Zanim wymienisz pół auta warto pojechać na regulacje. Mój wydech ma 11 lat i nie widzę powodu żeby go wymieniać. Cd hamowania silnikiem to w czym problem? Jeździłem z gazowcem na II i III - 5000tys. obrotów - odpuszczałem gaz - pyka - regulował dalej. Po pół godzinie wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

To masz dobrego gazownika - mój powiedział, że się nic nie da zrobić, bo mapa jest ok, mieszanka ok i twierdzi, że prykać będzie, gdyż komputer pokazuje jakiś czas w czasie puszczenia nogi z gazu..

wydech musiałem wymienić - już brzęczał metal o metal...

chybba muszę zmienić gazownika w takim razie... ;/ dziś podjadę do innego i zobaczymy, co powie.

 

ps: ten mój gazownik chce zmieniać komputer na agnis chyba, który ma w ustawieniach odłącznenie gazu poniżej jakiejś wartości milisekund...

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 04 Lip, 2008 13:31 ]

do tego mówi, że czasy podawane przez komputer do albo 1,5ms albo 0,5ms, a te wtryski nie obsłużą takich czasów i stąd tak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CichyBart, a to co masz to sekwencja? jak to prykanie niby słychać? kiedy?

mam brc seq24 i nie zauwazyłem nic takiego? ale po 11 latach umarł tłumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas puszczenia pedału gazu również nie dochodzi do pełnego cut-off. Czas wtrysków benzynowych schodzi wówczas do 0,5 ms, ale nie do 0. Sterownik LPG przelicza ten czas na czas wtrysków gazowych i wychodzi mu np 0,75 ms. Ale że moje wtryski gazowe mają minimalny czas otwarcia 2,5 ms, więc dla 0,5 ms czy 1 ms na benzynie będzie odpowiadało 2,5 ms na gazie. Żółte Valteki mają min czas otwarcia 2,6 ms.

 

Tak czy inaczej z tym prykaniem to dziwna sprawa, ja nic takiego nie słyszę. A mój ojciec mówi że u niego też mu robi bum-bum :) I nie wiemy co na to wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

szynszyl: dokładnie tak samo, jak u Maras'a.

Maras:jaką masz Ty i Twój ojciec instalkę? (generacja i nazwa sterownika).

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon 14 Lip, 2008 22:49 ]

Gazownik chce przerzucić komputer na Agis (w plastikowej obudowie), rozwiercić dysze i wrzucić czerwone valteki. Wszystko za free. Agis ma więcej opcji podobno i możliwość wyłączenia podawania gazu przy mniejszym czasie niż... (i tu się ustawia czas). Dziś prowizorycznie przez przejściówkę podłączyli mi - 0 mocy, za pierwszym razem nissanik umarł... taki słaby... dlatego chcą rozwiercać.

Chyba jestem zdecydowany tylko obawa, czy nie wzrośnie mi spalanie...?

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie 28 Wrz, 2008 22:01 ]

instalacja przełożona na Agis... śmiga :) Byłem nad morzem i sprawuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...