Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Czarny dym przy gazowaniu


Gość b182

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Jak w temacie. Jak auto jest nagrzane i mocno ponaciskam gaz z rury idzie ewidentnie ciemny dym. nie jest to raczej olejowy tylko z benzyny. Silnik na gazniku 1.6 16V. Auto chyba troche za duzo pali. Czym spowodowany jest ten dym oraz jak ewentualnie wyregulować gaźnik lub zapłon. Proszę o jakieś w miarę fachowe porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli

Sprawdź sonde lambda(jesli masz).To ona głownie decyduje w DSie o skladzie mieszanki.

 

Poza tym to,te gaźniki są sterowane elektroniczne i sklad mieszanki reguluje taki komputerek.Nazywa sie ECCS bodajże.

 

A sonde lambda ja osobiscie sprawdzam u znajomego mechanika który ma takie urządzonko(oscyloskop?)co pokazuje jak sonda działa.W wiekszosci jednak mechanicy/gazownicy to maja.

 

Spróbuj jeszcze użyć szukajki na forum może cos znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób analizę spalin, i już wszystkiego sie dowiesz. w każdym warsztacie samochodowym to można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy chyba nie ma ale jeszcze dokładnie obejrze wydech. Co jesli jednak ma za bogata mieszankę? Załóżmy że tak wyjdzie na analizatorze a sondy nie ma? Jak sie reguluje ten gaznik czy ma on jakas dysze regulacyjna? Czy może to kwestia ustawienia zapłonu. Moze zapłon zle ustawiony (w sumie silnik chodzi ok :)) Liczę na dalsza dyskusje. :)

 

[ Dodano: Pią 04 Lip, 2008 08:15 ]

PS.

Swoja drogą możliwe ze cos sknociłem jak bawiłem się tym automatycznym ssaniem które otwiera sie po nagrzaniu silnika.

Czy jak silnik jest ciepły to ta przepustnica jest max otworzona czy tylko uchylona? Jak to wyregulowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...