Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak trzymają sie wasze nissany?


Gość banan29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś myślałem że nissany to fajne autka, i nadal myślę że są niezłe, ale jak porównam je do mazdy (miałem dwie 323, jedną 626) to myslę że troche nissany w niezawodności pozostają w tyle za mazdą. Ach gdyby Serena była robiona przez mazdę do prawdopodobnie nie było by tego forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Urok autek z silnikami w kabinie. Na pocieszenie , swego czasu jezdziłem pojadem SKOT silnik za plecami siedziało się na kole , to był huk ,ale jaka frajda, zwłaszcza na poligonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak pisałem nissana mam od krótkiego czasu, ale porównując do poprzednich /około 20 modeli :)/, stwierdzam, że jest dobrze....

Jak na autko o bardzo wąskim rozstawie i sporej wysokości to całkiem bezpiecznie wchodzi w zakręty. Mam opony wzmacniane 174/75 R14C.

W ostre zakręty wchodziłem z prędkością 100km i nie czułem żadnych niepokojących odchyleń.

 

Kolego banan29 może napisz jakie masz oponki ? To generalnie decyduje o zachowaniu się autka na zakrętach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Serenach są rozmiary opon 175 i 195 na felgach o szerokości 5,5 i 6 cala , w zależności od szerokości oponki. Ze wzgledu na nacisk zaleca się opony wzmacniane i ja się osobiście o tym przekonałem bo mam letnie Brigestone 226SF wzmocnione i auto trzyma się jak przyklejone a zimówki Fulda Kristall Montero o indeksie 91 i auto się buja. Powodem tego jest że letnie mają indeks nosności 95 zimowe 91 róznica wynosi 75 kg i to jest wyczuwalne. Idzie z tym żyć i jedzić ale przed zakupem nowych opon polecam dokładnie wszystko sprawdzić i nie kupywać opon bo tanio. Moja Serena trzyma sie dobrze zakrętów ale nie raz musiałem trzymać mocno kierownice po otrzymaniu bocznego podmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W Serenach są rozmiary opon 175 i 195 na felgach o szerokości 5,5 i 6 cala , w zależności od szerokości oponki. Ze wzgledu na nacisk zaleca się opony wzmacniane i ja się osobiście o tym przekonałem bo mam letnie Brigestone 226SF wzmocnione i auto trzyma się jak przyklejone a zimówki Fulda Kristall Montero o indeksie 91 i auto się buja. Powodem tego jest że letnie mają indeks nosności 95 zimowe 91 róznica wynosi 75 kg i to jest wyczuwalne. Idzie z tym żyć i jedzić ale przed zakupem nowych opon polecam dokładnie wszystko sprawdzić i nie kupywać opon bo tanio. Moja Serena trzyma sie dobrze zakrętów ale nie raz musiałem trzymać mocno kierownice po otrzymaniu bocznego podmuchu.

w mojej serenie padły progi,tzn,zgniły rocznik 93,w zimie bez obciążenia strach jeździć,pomimo nowych opon zimowych,chyba że 40kmh

Edytowane przez poker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mija tez juz jest po remoncie wnek nadkoli , progow. Pozostało jeszcze zrobic podciagi pod przednimi wachaczami

ale ogólnie jak na 205000 km nie jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj rozmawiałem z mechanikiem który 4 lata temu jeździł słuzbowo Nissanem Sereną. Na liczniku miała wtedy grubo ponad 300 tyś. km. Samochód został sprzedany, a do firmy kupiono nowy. Dwa tygodnie temu ta sama serenka trafiła do naprawy, do warsztatu tego mechanika (który rok temu założył swój warsztat). Zgadnijcie ile miała na liczniku po tych trzech latach - troszkę ponad 200 tyś. Wniosek - nasze serenki mogą mieć faktyczne przebiegi po 400 - 500 tyś. km i nadal świetnie działające silniki - stara japońska jakość !!! Tylko na naszych licznikach widać przebiegi od 160 do 250 tyś. Koledzy proszę jak beziecie sprzedawać swoje sarenki nie oszukujcie i nie kręćcie liczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...