Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Assistance - poradnik


Gość fragles13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fragles13

Zawodowo jestem związany z tą sferą, znam OWU kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych. Do tego właśnie zaczynamy obsługę Nissan Assistance Polska..

Więc jak ktoś ma jakieś pytania nt assistance (gdzie, co - nie powiem tylko za ile), to postaram się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam pytanie.

Jak działa te assistance?

 

Mam pakiet ubezpieczeń AC/OC/NW i jakieś inne, ubezpieczenie na szkode do 1000zł bez potrącenia zniżek i darmowe Assistance.

Jak z tego skorzystać?

 

Czy np. jak zepsuje mi się auto gdzieś w Polsce to dostanę darmową lawetę do domu?

Czy dostanę ją tylko jeżeli będzie to wypadek, bądź szkoda nie z mojej winy?

Czy jak ja nie daj Boże coś spowoduje to przyjedzie za free?

 

Miałem już kilka razy taką sytuacje, uszczelkę pod głowicą mi wywiało i musiałem sie holować raz 120km drugi raz 140km, a ostatnio w szczytnie posypało sie łożysko, w niedziele i auto musiało nocować na CPNie (110km).

Mogłem w tedy skorzystać z Assistance za free?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A jaki masz ten assistance? Jak masz tylko od wypadku,to wiadomo holowanie z miejsca wypadku i awarii nie obejmuje. Możesz też mieć od awarii,więc dzwonisz i niech się firma martwi,co dalej z autem zrobić. Oczywiście możesz mieć oba,ale to musisz sprawdzić na polisie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja mam pytanie.

Jak działa te assistance?

 

Mam pakiet ubezpieczeń AC/OC/NW i jakieś inne, ubezpieczenie na szkode do 1000zł bez potrącenia zniżek i darmowe Assistance.

Jak z tego skorzystać?

 

Czy np. jak zepsuje mi się auto gdzieś w Polsce to dostanę darmową lawetę do domu?

Czy dostanę ją tylko jeżeli będzie to wypadek, bądź szkoda nie z mojej winy?

Czy jak ja nie daj Boże coś spowoduje to przyjedzie za free?

 

Miałem już kilka razy taką sytuacje, uszczelkę pod głowicą mi wywiało i musiałem sie holować raz 120km drugi raz 140km, a ostatnio w szczytnie posypało sie łożysko, w niedziele i auto musiało nocować na CPNie (110km).

Mogłem w tedy skorzystać z Assistance za free?

 

Sorki że dopiero odpowiadam - forum nie poinformowało mnie o nowych wiadomościach w poście :|

Przede wszystkim musisz podać nazwę ubezpieczyciela i ewentualnie wariant Ass który masz wykupiony. Bardzo rzadko przysługuje holowanie do miejsca zamieszkania (chyba, że jest bliżej niż najbliższe aso danej marki). Zazwyczaj przysługuje hol właśnie do najbliższego aso. To, czy będzie Ci się należała pomoc po awarii czy tylko po kolizji (niezależnie od tego kto jest sprawcą), zależy od wariantu Assistance jaki masz wykupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko przysługuje holowanie do miejsca zamieszkania
mówisz chyba o assistance firmowanym przez markę np nissan, assistance kupowane poza firmowym zależne jest od pakietu usług. Podstawowe czyli holowanie z miejsca zdarzenia do dowolnego punktu na terenie RP jest ustalone do pewnego limitu np 800 czy 1000zł. Często tą darmową usługę holowania dostają i poszkodowany i sprawca. Inne pakiety które zwykle podlegają opłatom wiążą się z dodatkowymi usługami np: naprawa na miejscu, holowanie do aso, hotel itp Potem są jeszcze rozszerzenia terytorialne. W dzisiejszych czasach assistance to już norma i żądajcie informacji o dostępności przy zawieraniu umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pakiet assistance z którym mam do czynienia przewiduje holowanie do najbliższego ASO. Mówię zarówno o pakietach ubezpieczeniowych jak i assistance'ach gwarancyjnych czy leasingowych. Jedyne wyjątki to Generali (tam jest możliwość odholowania do aso najbliższego od miejsca zamieszkania jeżeli najbliższe od miejsca zdarzenia aso nie jest w stanie usprawnić auta na tyle aby można było nim bezpiecznie kontynuować podróż), i Mazda - gdzie holowanie do "rodzimego" aso przysługuje jeśli samochód nie może być naprawiony w ciągu 3-ch dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz do wyjątków PTU. Żadnego przymusu (bo i po co) holują tam gdzie wskazuje poszkodowany.

 

Najbliższe aso nie jest przymusem przy żadnym ubezpieczeniu. Na odległość najbliższego aso jest zazwyczaj organizowane holowanie, ale auto nie musi trafić do aso. Może być odholowane na taką samą odległość na jakiś parking, do warsztatu, albo jeśli dom jest w porównywalnej odległości - do domu. Tak jest w Hestii, InterRisku (dawniej Cigna), Compensie, Bre ubezpieczenia. Co do PTU - nie wiem. Nie mam styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...