Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] alternator gorący a prąd ładowania 18 V


Gość heineken72

Rekomendowane odpowiedzi

Gość heineken72

coś ostatnio mi zaśmierdziało spod maski i okazało sie że to alternator

nawet po krótkiej przejażdzcze jest goracy jak żelazko

sprawdzałem ładowanie i na aku jak dam obroty na ok 1200 to mam18V

postawiłbym na uszkodzony regulator napiecia. Jak on idzie to zaraz uszkadza diody

jakieś propozycje może panowie macie na diagnostykę .... dodam ze był naprawiany rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien regulator, poszuka na allegro - prawdopodobnie od forda transita kupisz - ok 30zl - oryginalny. Ja swoj wymienialem juz z 6 razy, za kazdym razem wsadzali mi jakies włoskie gówno, zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci zepchnac alternator za jakies 150 zł, szkoda ze taki kawał bo bysmy sie jakos dogadali. Jak pisali, nie naprawiaj tego samego, lepiej zakup urzywke, bedzie pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość heineken72

Sorki panowie że tak długo nie pisałem

coś mi na poczte nie wysyłają meili jak toś odpisze :(

 

Kupiłem drugi na allegro... za 150 zł bo to ten typ z pompą waku

ale czekam już 5 dni na listonosza :(:

ładuje ahu co trzeci dzień myśle ze po niedzieli już bedzie

 

Lisek ... ja myslałem o tej wymianie regulatora 35 zł chyba kosztuje (mój daje teraz 70V) czyli pewnie padł regulator... ale jak idzie regulator to układ prostujący dostaje w dupe też a potem uzwojenie... stąd może ten smród.

Odpuściłem naprawę ... już był raz robiony naprawa kosztowała mnie 200 zł zobaczymy teraz w jakim stanie przyjdzie nowy (znaczy używany) :)

 

Ps. ten naprawiany od początku wydawał dziwny dzwięk świszczący jak był duży pobór prądu (swiece, szwiatła, ogrz. szyby itp) nie wiem czy to była prawidłowa praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kiedyś widziałem taki cyrk co dawał 20 V - była dioda zanerowska wlutowana odwrotnie i sie przepaliła. Kup regulator i zakładaj jest na jednej płytce razem z diodami prostującym i układem wzbudzania prądnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...