Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tankowanie gazu w Czechach i Austrii


Gość CichyBart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak obiecalem napisze co i jak z gazem i ogolnie podrozowaniem po poludniowej Europie.

Na poczatku gaz: Korzystalem glownie z POI http://poi4am.ovh.org/LPG-autogasEU.rar i bardzo polecam. Na Wegrzech nie ma problemu z gazem, wszedzie mozna placic karta (polecam MOL - dobry gaz i jeden z najtanszych ok 135forintow=2,16zl). Na slowacji tankowalem w Koszycach kolo tesco cena 42 eurocenty. W austri gazu niet (przynajmniej tam gdzie bylem okolice wiednia skutek 140km na benzynie) W Czechach za to duzo stacji, przewaznie mozna placic karta (ceny od 11,5 do 14,5 korony za litr. Warto jednak miec troche gotowki bo czasami na mniejszych stacjach nei maja terminali. W Czechach polecam lukoila dobra cena i gaz niezly, placic karta mozna.

Co do podrozowania: przejazd przez Slowacje z barwinka masakra - krete waskie drogi, co chwila wiochy, autostrada krotka i dziurawa. Najlepsze drogi zdecydowanie na wegrzech, autostrady wzorowane na angielskich (oznaczenia bdb), krajowki po 1 pasie ale duze pobocze i 110 dozwolona predkosc. Po budapeszcie jezdzi sie bardzo fajnie, maja tam specyficzny sposob jazdy ale jak sie czlowiek przyzwyczai to spoko (jedyny problem to jednokieronkowe ulice jak sie pomylisz to mozna i 5km nadrobic zeby zawrocic). Austria autostrady dosc dziurawe, czechy 1ka na prage rowniez. Ogolnie trzeba uwazac na mundurowych, bo kogokolwiek trzymala policja - okazywal sie polakiem :diabel2:

Co do parkingow zdecydowanie polecam P+R w wiedniu (3 euro za caly dzien, przy stacji metra - 5,70 bilet calodobowy na wszystko). W Pradze P+R slabo oznakowane ale da sie znalezc (ogrodzone ale nie zadaszone - cena uwaga - 10 koron - 1,6zl :D za caly dzien parkowania rowniez bardzo blisko metra)

Jakby ktos mial jakies jeszcze pytania zapraszam postaram sie pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam może ja coś dorzuce od siebie ...w zeszłym roku byłem we wiedniu.jechałem przez niemcy oraz czechy.tankowanie przed granicą polsko-niemiecką do pełna potem dwa razy w czechach i to by było na tyle.w austri nie znalazłem żadnej stacji która posiadałaby lpg.po wiedniu poruszałem się na pb jak gaz mi się skończył.jeżeli chodzi o czechy to nawet na podrzędnej stacji można było zatankować lpg,zapłacić kartą.nawet po przyjeździe sprawdzając wyciąg muszę powiedzieć,że kurs bankowy był nawet w miarę korzystny.płaciłem kartą VISA.w każdym razie almerka 1,4 na sekwencji spaliła 8 l/100km na dystansie 2 300km.

życzę udanego podróżowania

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem z trasy Polska - Włochy przez czechy i Austrię. W czechach płatność kartą się udałona dużych stacjach. W Austrii na autostradzie znalazlem jak i w jedną tak i w drugą stronę tylko koło wiednia. Od strony Polski jadąć za Wiedniem jakieś 5-10 km. po prawej stronie. Stacja tylko po jednej stronie ale zjazdy są. więc wystarczyła tylko ta stacja, bo w czechach raz i wiedeń drugi i już Włochy, gdzie problemu zadnego z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem z trasy Polska - Włochy przez czechy i Austrię. W czechach płatność kartą się udałona dużych stacjach. W Austrii na autostradzie znalazlem jak i w jedną tak i w drugą stronę tylko koło wiednia. Od strony Polski jadąć za Wiedniem jakieś 5-10 km. po prawej stronie. Stacja tylko po jednej stronie ale zjazdy są. więc wystarczyła tylko ta stacja, bo w czechach raz i wiedeń drugi i już Włochy, gdzie problemu zadnego z LPG.

Moglbys przyblizyc gdzie to dokladnie jest? Mysle ze moze sie przydac na przyszlosc bo ja w Wiedniu i okolicach nie znalazlem LPG. Njalepiej jakbys podal linka do googlemaps (np. http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=wiede%C5%84&sll=37.0625,-95.677068&sspn=51.974572,114.082031&ie=UTF8&z=11&iwloc=A) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szzcegółowo nie opisze, ale jadąc z Polski przez autostradę za zjazdem na wiedeń ok 10 a moż e50 km (nie pamiętam, ale szybko się wydawąło) jest po prawej stronei stacja ze zjazdem. kilakkrotnie informuą o tej stacji i jest napis LPG po znakiem drogowym. Jak mało kiedy jest to stacja tylko po jednej stronie austostrady. Wracajac z Włoch też na nia natrafiłem ale tylko dlatego, z e nie miałem już gazu i szukałem. Wóeczas musiałem z jechac z autostardy zjazdem, ale bez problemu można wjechać na nią w kazdym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...