Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Używane cb-radio


Gość matii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejrzałem cały dział i nie znalazłem odpowiedzi na pytania. Oto one:

Czy znacie może jakiś serwis cb-radia na śląsku, żeby mieli też używane modele?

Nie jestem wielkim zapaleńcem cb, ale chcę by mnie chronił w trasie oraz czsem pomógł dotrzeć do celu. Jak to wygląda w praktyce w połączeniu cb-radio + muzyka z radia? Wiem, ze z przyczyn technicznych jedno drugiego nie wyklucza, ale, żeby nasłuchiwać, to trzeba pewnie wyłączyć muzykę?

Cb chciałbym używać okazyjnie, nie wozić ciągle w samochodzie, antenę wolałbym na magnes, lakieru mi nie szkoda, tych kilku rys. Ale jeśli magnesowe są gorsze, to śmiało mogę pare chwil poświęcić na montaż. 2-3 razy w miesiącu jadę trasę, gdzie b. by mi się przydało cb.

Czy antena na magnes nadaje się do dość nietypowego dachu N16 hatchback? (ciężko tam o płaszczyznę) Będę bardzo wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matii nie ma się co pchać w używkę skoro za 250zł można mieć nówkę ze wszyskimi potrzebnymi opcjami.

CB i radio się raczej "nie gryzie" na CB ustawiasz sobie SQL, który wycina Ci szumy, słyszysz tylko to co chcesz usłyszeć. Na CB komunikaty/rozmowy masz co jakiś czas a nie naon stop. Nie musisz wyłączać radia - jedno nie przeszkadza drugiemu.

 

Co do anteny to tu radziłbym dołożyć trochę i kupić antenę montażową. Uchwyt jakiś SF-40 i do tego jakiegoś LEMM'a co ma z 1,5m (antena ok 100zł uchwyt ze 30zł). Kupując antenę to nie krótszą niż 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz dzięki za rzeczową odpowiedź. Antenę na magnes wolałbym ze względu na szybkość przełożenia, czasem jeżdżę nie swoim autem, czasem brat lub szwagier chętnie by pożyczyli cb za 4 piwka :) Co do używki, to tak samo sądzę, ale kolega, który siedzi w cb radio od 15 lat mówi, ze stare, te za czasów jak konieczne było zezwolenie miały o wiele lepsze parametry. Też się skłaniam ku nowym prostym modelom, bo jak coś ma ppare lat, to już nigdy nie jest jak nowe. Czyli rozumię, ze lepiej zaoszczędzić na radioodbiorniku, a dołożyć do anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matii Twój kolega i ma rację i jej nie ma. Ma dlatego, że dzisiejsza produkcja to masówka i robienie na odp.......ol. A nie ma dlatego, że niestety, ale elementy elektroniczne w czasie eksploatacji zmieniają swoje parametry. Sam się o tym przekonałem remotując sobie wzmacniacz do domku.

Antena to tak jak pisałem, najlepsza byłaby montażowa, bo z magnesówką możesz mieć przeboje związane z sianiem przez wycieraczki, dmuchawę, szyby elektryczne.

Co do radia to jak trafisz używkę w przystępnej cenie to nie ma się do zastanawiać tylko brać. A i nie patrz na wygląd - patrz czy jest sprawne.

Z używek to ALAN 18, 28 i jak masz dużo kasy to 87 :D Do tego Presidenty. Jak znajdziesz swoje typy to przedstaw listę.

Z nówek to UNIDEN'y - nie mają homologacji, Intek'i, Presidenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość B_E_R_E_K

polecam taki zestawik jaki ja mam w opisie bardzo ladnie hula 15km w miesice Tyle narazie mam zasiegu a antena jest zamontowana w miejscu oryginalnej dziury do anteny FM teraz koszty Radio 260zl antena 90zl dodatkowo kupilem antene president (chyba FLORIDA) cena 90 zl 45cm dlugosci jakbym musial radyjko przełożyć do innego autka zasieg na pewno 7km wiecej nie wiem bo jechalem z nia tylko raz. Co ciekawe tej anteny nie trzeba stroic sadzasz na dach i hula i zawsze jest ok:) Natomiast jesli chodzi o radyjko to polecam tez tego Unidena bo jest na tych samych czesciach co President Johnny 2 a jest o polowe tanszy! widzialem oba rozebrane i wygladaly niemalze identycznie Plyta glowna w Presidencie ma napis UNIDEN :) i wlasnie president wywodzi sie z unidena. Homologacja sie nie przejmuj i tak nikt tego nie sprawdza. Ja mam te radyjko i sie paly nie czepiaja a do tego mam podkrecone na 6W. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cb-radio.pl chlopaki opisywali ze lepsze od radia 25W bedzie radio 4W ale z dluzsza antena, wiec takie podkrecanie nei ma najmniejszego sensu, nie "zwieksza" Ci sie odbior wiec po co?

 

Wezcie pod uwage, ze Chorzow jest ruchliwy, dookola pelno duzych mobili, jesli chodzi mu o lacznosc od czasu do czasu moze warto szukac modeli z RF Gainem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kolego, nie pchaj sie w uzywki, uniden 520xl plus jakas fajna antenka to okolo 250 zeta, nowka z gwarancja... za uzywke zaplacisz 20 zeta mniej, a pytanie ile pochodzi, dwa ze nie slyszalem zeby ktos uzywkami handlowal, za tani towar....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koko666 w cenie Unidena wolałbym Inteka jeśli chodzi o nówki ze względu na większą ilość opcji i funkcji.

Natomiast jeśli chodzi o porównanie z używkami to niektóre w tym samym przedziale cenowym (choć ich cena z kazym rokiem jest coraz większa) co nowy Uniden biją go na łeb na szyje jesli chodzi o parametry i jakość wykonania, dzięki czemu będą działać dłużej niż wspomniany przez Ciebie Uniden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez jakis czas jezdzilem z bardzo wysokim modelem presidenta, tak jak mowisz Janusz, bil Unidena na leb na szyje, tylko co z tego ze te funkcje nie byly mi przydatne, ilosc pokretel kosmiczna (szukaj w nocy ktoregos...) i ogolnie srednio wypadal w uzytkowaniu. No i byl duzy... Uniden 520 ma trzy podtawowe pokretla, szybka 9 i wyjscie na papuge, wiec wszystko to czego potrzeba przecietnemu uzytkownikowi, przyczepic sie jedynie mozna ze nie ma AM/FM. Sprzedalem tych Unidenow cala mase, zadnej reklamacji, wiec nie wiem czemu piszesz o ich kiepskiej jakosci. Kiepska jakos to TTI, dramatyczne radia... Klienci super zadowoleni, a co do reszty to wystarczy poczytac na forach czy zwyczajnie zapytac przez CB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam koledzy, ciągle wacham się nad kupnem, ale mocno rozwialiście moje wątpliwości co do używek. Co sądzicie o kupnie radyjka Onwa Mk3 :?: Wiem, że tot anie radyjko, ale spełni swoją rolę? No i jaką Antenę do niej byście polecali? Antenę napewno chcę magnesówkę, bo muszę mieć możliwość szybkiego przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matii czemu nie Onwa dobry wybór. Tylko za te same pieniądze można mieć radio z tymi wszystkimi opcjami i plus jeszcze multiband.

Co do anteny to nie kupuj nic co ma mniej niż metr wszystko powyżej metra (ja Ci mogę sprzedać swoją, bo chcę się przesiąść na coś dłuższego i na motylka mocowane). Z magnesówek to może SIRO ML145 - 1,5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK-3 to dobre radio z dolnej półki można go trochę poprawić http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=5...sc&start=15 Alan 100+ = Mk-3 ale brakuje mu Rf-gain można go dorobić http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=8760 ale w moim przypadku jakość działania była niezadawalająca a na dalsze testy nie miałem czasu i Mk-3 poszła na allegro

używki wcale nie muszą być gorsze jeśli są z pewnego źródła i sprawdzone w serwisie np. tu http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7209469 mam używanego Valerego i jest bdb a wcześniej miałem Walkera,Mk-3 i U-520 i ze swojej strony odradzam coś z czułym odbiornikiem i bez Rf-gain

a na temat CB możesz poczytać tu http://cb-radio.pl/phpBB/index.php

miłej lektury

jeszcze jedno Mk-3 musi mieć stałe zasilanie bo będzie startować z 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz Lublin, jeśli kupię cb to chętnie Antenę od Ciebie odkupie, jaki to model i ile chcesz? Jakie radyjka miałeś na myśli, jako alternatywne i co daje multiband? Skoro Onwqa w porządku, to czemu nie SUNKER ELITE ONE? To to samo przecierz?

gaten, co to jest rf gain i możesz wytłumaczyć o co chodzi z zasilaniem? Serwis który podałeś niestty ma obecnie mały asortyment, a w hurtowni w Bytomiu (5km odemnie) mają wyprzedaż CB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matii co do antenki to napisz do mnie na gygy, wszystko Ci powiem co, jak i dlaczego.

Mówiąc o alternatywie miałem na myśli INTEK'i one mają właśnie Multiband czyli włączenie odpowiednich ustawień dla danego kraju w Europie. Chodzi o moc, modulację i częstotliwość.

Funkcja RF Gain to jest opcja dzięki której możesz regulować sobie czułość odbiornika - bardzo przydatne w dużych gdzie jest dużo syfu z eteru.

Z tym zasilaniem chodzi o to, że jak odepniesz CB od zasilania to po ponownym podłączeniu będziesz musiał na nowo ustawić sobie "19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matii pewnie że się dogadasz. Możesz pojechać gdzieś w trasę i sprawdzić. Szumy zawsze były są i będą. W trasie będziesz miał ich mniej i SQL będzie można niżej kręcić.

 

Co do zestawu, to tak sobie właśnie przypomniałem, że kolega ma identyczny zestaw w mercedesie C180 i całkiem ładnie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...