Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Sunny 1,4 16 V - jaki gaz??


Gość jasiek77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jasiek77

Witam serdecznie:) Na wstępie z góry przepraszam, jeśli powtarzam temat, chociaż niestety nie udało mi się nic wiążącego do tej pory znaleźć. Jestem nowym użytkownikiem forum, zarazem szczęśliwym nabywcą Nissanka Sunny 1,4 16V. Trochę mniej szczęśliwą miałem minę kiedy to w Łodzi udałem się do renomowanej firmy, w której to pan poinformował mnie, że do mojego słońca można założyć tylko sekwencję za drobne 3 tysie. Przyznam się, że byłem przygotowany na montaż zwykłej instalacji w granicach 1,5 tysia. Czy ktoś może doradzić coś w temacie?Czy montaż zwykłej instalacji wiąże się z dużym ryzykiem? Ciężko ładować w 13 letnie auto prawie 2/3 jego wartości :/ . Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. poszukaj w temacie porady eksploatacyjne-LPG.a jesli tam nic nie znajdziesz,to wcale nieprawda ze do sunny na wtrysku trzeba tylko sekwencje,chyba firma robi cie w balona i chce zebys zaplacil jak najwiecej he.mozna załorzyc o wiele tanszy gaz nawet o polowe,..o ile ktos ci go dobrze zalozy,i nissan bedzie śmigac jak tylko.pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam II gen gazu BRC JUST ale mi akurat gazownik zj***l robote proby reanimacji przez dobrego gazownika jakies efekty daly ale raz jest dobrze raz zle i nie wiadomo dlaczego ...wiec zeby miec spokoj a masz kase to zaloz sekwencje a patrzac na ceny paliwka to napewno ci sie zwroci ...a jak chcesz wiecej poczytac to wejdz do porad eksploatacyjnych do dzialu LPg tam jest temat dotyczacy silnika GA 14/16 De znajdziesz wiele wypowiedzi i sam zdecydujesz

P.S na gazie w miare jezdzi gorzej jest z benzyna a jak zle na benzynie to i gaz moglby byc lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wiec zeby miec spokoj a masz kase to zaloz sekwencje

popieram i żałuję, że założyłem druga generację...uświadomiłem sobie to jak na skrzyżowaniu mi auto zgasło w trakcie skręcania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miemier twoj sunny chodzi i tak za***iscie w porownaniu do mojego ...na zlocie arbuza przewiozles a mnie arbuz jak jade na gazie to z paluszkiem w ...zrobi ...a niby powinienem miec mocniejszy silnik ...ale II gen do wtrysku to lipa ale to jeszcze zalezy jak zrobiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem sekwencję za 2100zł rok temu i zero problemów a mam taki silniczek jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam II gen Lovato Pneumatic. jezdze tylko na gazie (brak benzyny) - w nawet najwieksze mrozy pali bez problemu, pracuje superrowno, cieply pali na dotyk, zimny trzeba uruchamiac trzymajac tzw "ssanie" gazu - elektrozawor w reduktorze zwany takze zaworem awaryjnego rozruchu na gazie. Pali okolo 8l. Silnik taki sam.

Instalacja pracowala tragicznie jak go kupilem, ale srubokret w lape, filtry przeczyszczone, wyregulowana, i szaleje ;)

Zamierzasz dlugo jezdzic autem?

Duzo pokonujesz km miesiecznie / rocznie ?

Czy Twoje auto jest duzo warte?

 

Jezeli na chociaz jedno z moich pytan odpowiedziales przeczaco, zastanow sie gleboko, czy warto pchac sie w sekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko

na autkach troszke sie znam ale na gazie zupelnie nic (w szkole o gazie jeszcze nie bylo xD )

jak to jest z gaznikowymi silnikami na gazie?

konkretniej sunny 1.4-1.6 rocznik 91-93

 

wystarczy prosta regulacja i smiga jak ta lala?

duzo mocy traci auto przez gaz?

jakei sa najczesciej stosowane instalacje w gaznikowych silnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gaznikowych silnikach gaz podawany jest prosto do kolektora , wymieszany z powietrzem trafia prosto do komory spalania.

Jak to jest w suniaczach ? poczytaj dzial posiwecony LPG.

Co do spadku mocy - na gaznikowych zawsze bedzie ... czy to mniej czy

wiecej odczuwalny ... ale jest zawsze i to w przedziale 3500-5000 obrotow.

Wiem bo mialem kilka aut z taka instalacja.

Inaczej jest przy wtryskach. Tam moc gazu jest wykozystywana prawie calkowicie

Pamietajmy ze gaz jest o wiele "mocniejszym" paliwem - posiada 100 oktanow

dlatego przy niektorych autach konieczne jest wyprzedzenie zaplonu

co pozniej przeklada sie na problemy palenia samochodu na benzynie

szczegolnie tej slabszej - 95.

 

 

Co do wyboru instalacji - powiem tak , ponad rok temu zalozylem STAGA300 dalem za

to cacko 2500zl - do tej pory ani razu nie odwiedzilem gazownika ...

Proste robotki sam sobie robie - podpiecie pod kompa i ustawienie czy tez zmiany

softow na nowe (bo ostatnio pokazuja sie nowe )

Ogolenie zero problemow z ta instalacja - to tak jakby to auto bylo do niej stworzone :)

 

Spalanie

LATO MIASTO 8,5 - 9 L (na 25 litrach - ok 280km)

TRASA 6-7L (na 25 Litrach - ok 320km)

 

ZIMA MIASTO 10-11L (25 litow na 230km)

TRASA 7-9L (25 Litrow na 250km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...