Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

automat nie przełącza biegów


Gość markos1234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość markos1234

Witam!

mam taki problem, że dosyć często po mocniejszym ruszeniu lub zahamowaniu automat nie przełącza wyżej biegów tylko zostaje na pierwszym. Pomaga dopiero zgaszenie silnika, zamknięcie centralnego zamka i po chwili uruchomienie silnika. Po raz pierwszy mam maximę i sądzę, że chyba można ruszać szybciej skoro pod maską siedzi 3.0 v6 :). Proszę o rady jak tego się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieci ci sie kontrolka od silnika badz mruga O/D?? Moze twoj ECU nie wysyla poprawnego sygnalu do TCM i nie zmienia biegu. Mogly tez pasc elektrozawory ktore siedzia na spodzie skrzyni!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość markos1234

Właśnie nic mi się nie zapala. W instrukcji obsługi piszą" program awaryjny może uruchomić się również w przypadku ruszania z poślizgiem kół i gwałtownego hamowania przy całkowicie sprawnym układzie automatycznego sterowania skrzynią. W takim przypadku należy wyłączyć zapłon i odczekać 3 sek. Następnie ponownie włączyć zapłon."

Tylko są dwa ale. Po pierwsze w trybie awaryjnym skrzynia pracuje na 3 biegu, a u mnie zostaje na 1. Po drugie trochę zbyt często się tak dzieje, bo co to za samochód w którym przy szybszym ruszaniu włącza się tryb awaryjny. Dlatego proszę o rady, może ktoś już przez to przechodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Juz taniej Cie wyjdzie kupic uzywana skrzynie biegow.

No tak ale ja mowie na przyklad o cenie w Ameryce jeśli one są takie same jak u nas w Europie? Skąd wiesz? Ile jest tych elektrozaworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...