Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nagłośnienie Nissan Almera


Gość digital121

Rekomendowane odpowiedzi

Gość digital121

Mam radio Panasonic CQ-C1475N i standardowe głośniki z przodu... Chciałbym zamontować z tyłu jakieś mocniejsze a te zostawić. Czy to będzie razem grało? Nie spalą się te słabsze głośniki? Może ktoś ma jakiś lepszy pomysł na poprawę nagłośnienia?

Jakie głośniki mogę zamontować do tego radia żeby dało sobie radę?

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dział w którym napisałeś tego posta, znajdziesz odpowiedź na każde postawione pytanie.

Nie dziw się, że nikt nie odpowiada, tematy były wałkowane dziesiątki razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej poszukaj tematow typu: jakie radio wybrac, jakie glosniki wybrac itp, wiele odpowiedzi przeczytasz i pewnie cos dla siebie wybierzesz, a przede wszytskim doczytasz, ze warto zrezygnowac z tylnich glosnikow, a zainwestowac w porzadnie grajacy zestaw przedni, odseparowany a nie wspolosiowy, rownierz znajdziesz porady gdzie najlepiej zamontowac tweeterki oraz jak zamontowac glosniki w drzwiach - tematy o dystansach, jesli masz mizerne kabelki, warto tez pomyslec nad ich wymiana, sa tematy o okablowaniu, jaka srednica, dlugosci kabli itd,wszystko zalezy tez ile zamierzasz przeznaczyc na zakup sprzetu audio. przegladni ten dzial, glownie wlasnie te tematy, a znajdziesz chyba odp na swoje pytania, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dmx, zapomniales zapytac czy autor postu ma zamiar wydac na audio dwie wyplaty :) po radyjku jakie ma powinienes sie domyslic ze niekoniecznie, malo kto buduje cokolwiek lepszego na panasonicu. wiem cos o tym bo mam firme car-audio i wiem ze rozni sa klienci, dwa ze jestem moderatorem CA na audi forum i tam zawsze ten sam problem... ktos pyta o glosniki do tylu za 100-150 zeta a wszyscy jada kable, wzmaki, zestawy, wygluszenie itp :D

kolego digital, masz sedana czy hatchbacka? jak chcesz poprawic (zaznaczam poprawic a nie zrobic profesjonalna zabudowe zgodnie z teoria) to wrzuc na tyl jakies glosniczki 16cm badz elipsy 6x9. nic nie spalisz, bo co z tego ze glosniki mocniejsze skoro to radio i jego wzmacniacz generuje watty :) i dlatego tez nie kupuj nic o duzej mocy, bo efekt bedzie odwrotny (mocny glosnik nie zagra pod slabym radiem)

okresl ile kasy chcesz wydac i co chcesz uzyskac. audio zawsze mozna rozwijac, za jakis czas wymienisz glosniki przednie, pozniej jakies lepsze radyjko, moze jakis sub, wszystko po kolei.

pamietajmy ze nie kazdy musi miec w aucie profesjonalna zabudowe, a za male pieniadze tez sie da cos zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie:) ja sam przeznaczylem tyle co niektorzy na pol glosnika lub na same kable;) tez nie mam profesjonalnego sprzetu, tylko jak sam napisales - poprawilem u siebie jakosc z seryjnego na cos, co dla mnie jest duzo lepsze, a pewnie caraudio maniak pokrecilby glowa tylko;) ale robilem wszytsko wg porad badziej w tym doswiadczonych a porady jakie uslyszalem to

- lepiej zainwestowac w przednie glosniki odseparowane, niz dokladac cos na tyl (kupielm helix 62.1 ktore przeznaczone mialby byc pod samo radyjko i bardzo dobrze sie spisuja, dzwiek czysty i przyjemny)

- podstawa to wygluszyc drzwi, nie bedzie nic brzeczalo, a dzwiek bedzie mocniejszy,glebszy, zwlaszcza niskie tony

- jesli jest mozliwosc, to zmienic tez kable (ja wkladalem nowe radyjko i glosniki, a seryjne kabelki ktore byly, mialy bardzo duzo polaczen, mostkow itd, a do tego bardzo cienkie, podobnie zasilajacy, wiec dukupilem grubsze i pociagnalem) - efekt - gra jak dla mnie bardzo dobrze, a satysfakcja z samodzielnej pracy - bezcenna:D

 

w sumie wydalem na caly komplet, z matami, kabelkiami, radiem i glosnikami 650zl:P niektorzy szukaja od 3 tys i mowia ze to tak na pcozatek;) ale jak dla mnie poki co wystarcza, moze jak odlozy sie troche kasy kiedys, to i wzm i sub przybedzie

 

ale wiadmo, jak kto co lubi, i jak kogo na co stac, takze digital121 , tak jak napisal kolega koko666, masz wybor:) ja tylko napisalem cos od siebie, bo jestem "swiezo" po swoim modzie audio i sam duzo pytalem, a ze zapytales, czy ktos ma jakies inne pomysly, wiec rzucilem swoim, co na sobie sprawdzilem, im wiecej porad, tym wiekszy wybor:) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dmx, madrze mowisz, ale ja mialem na mysli ze kolega niekoniecznie chce wydac 650 jak ty, ale 100-150 :)

ja w swoim nissanku dolozylem dwa nowe glosniczki na tyl (16cm), bo jeden mialem spalony, dosc budzetowe wooferki, za jakies 80zl, bo i auto budzetowo kupione na chwilke i powiem ci ze jest niezle, gra czysto i przyjemnie, choc na wioski "na d*py" nie mam po co jechac :D zmienilem tylko sposob ich zamocowania, no i moje radyjko robi swoje... :diabel2:

a sobwoofer, wzmacniacze i reszta lezy sobie spokojnie w domu i coraz czesciej mysle czy tego nie sprzedac... :|

 

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2008 22:54 ]

aaa, no i pamietaj ze nie kazdy umie sobie zrobic samemu, a koszty instalacji, wygluszenia i montazu reszty nie sa niskie... wiem bo sam z tego zyje :one:

 

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2008 22:55 ]

dla jasnosci, mowilem oczywiscie o zrobieniu sobie samemu instalacji car audio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koko666, :one: :one: pewnie kolegadigital121 bedzie mial o czym myslec i cos pewnie wybierze do swojego budzetu :one: :one: i moze sie pochwali i inni szukajacy podobnie beda mieli przyklad ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...