Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CB radio i strojenie


Gość Dudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie odnośnie strojenie anteny.

 

Kupiłem CB radio President Johnson II oraz antene magnetyczna missouri, zestaw oczywiscie został zestrojony na aucie w którym komplet jest zamontowany.

 

Wszystko byłoby super gdyby nie jedna rzecz. Mianowicie pokrętełko od squelsch, a dokladnie jego ustawienie. Rozumiem ze to pokrętło powinno być ustawione na granicy "ciszy i szumów" , ale co zrobić jeżeli ta granica jest od razu , wystarczy lekko przekrecic pokretełko i już, koniec, szumy!!! Dzisiaj jak jechałem to granicy szumów nie dało się uchwycić ponieważ pokretelko bylo w pozycji poczatkowej (minimum) i juz szumialo.

 

Moje pytanie czy ktoś wie czzym spowodowane jest to zjawisko, na chlopski rozum granica miedzy cisza a szumami powinna byc w okolicach srodkach, w w moim przypadku to pokretlo nie jest prawie potrzebne.

 

Czy jest możliwość że zestaw został źle zestrojony??

Prosze o odpowiedz, wyjeżdzam na urlop i chciałbym mieć sprawne radyjko pomijajac fakt ile kasy wydałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo w pozycji poczatkowej (minimum) i juz szumialo

 

i tak powinno być granicę szum/cisza łapiesz od 9do 12 w zależności od modelu CB,radio z ASC ma na minimum ma ciszę bo jet włączone ASC i jest to wyczuwalne na potencjometrze pyknięciem albo przechodzi płynnie (chyba jakieś modele tak mają) więc jeśli masz ASC to pierwsze jest cisza potem minimalnie w prawo szum i znowu cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jezdzę na Gain skręconym do minimum prawie (tak na 9 godzinie) SQ skręcony na max i mam łączność na CB jak przez komórkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijajac fakt ile kasy wydałem

nie zawsze cena sprzętu daje komfort w użytkowaniu :/ mnie też zachciało się zmian więc fundnąłem sobie na mikołaja Walkera w miejsce Unidena 520 i wytrzymałem 3 miesiące czułe radia nie nadają się w dzisiejszym użytkowaniu chyba że ktoś jest takim zapaleńcem jak kol. szpara :D,do Unidena nie wracałem bo szukałem coś z FM i jest to co w podpisie a w samochodzie cisza i spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, a szczegolne gratki dla Gaten

 

i tak powinno być granicę szum/cisza łapiesz od 9do 12 w zależności od modelu CB,radio z ASC ma na minimum ma ciszę bo jet włączone ASC i jest to wyczuwalne na potencjometrze pyknięciem albo przechodzi płynnie (chyba jakieś modele tak mają) więc jeśli masz ASC to pierwsze jest cisza potem minimalnie w prawo szum i znowu cisza

 

Masz 100% racje, wczoraj pobawiłem troche więcej radyjkiem i dokladnie jest jak opisałeś, rewelacja. uuuffff ulżyło mi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...