Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 2.0 140KM CVT opinie


kakolgda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem właśnie Nissana Qashqai 2.0 140KM CVT i chciał bym sie dowiedziec czy ktoś ma ten sam model z takim silnikiem i skrzynia CVT interesuje mnie głownie spalanie tego samochodu i ile wam pali w mieście i poza nim oraz srednie spalanie no i oczywiście ile pali wam przy ostrej jeździe. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem właśnie Nissana Qashqai 2.0 140KM CVT i chciał bym sie dowiedziec czy ktoś ma ten sam model z takim silnikiem i skrzynia CVT interesuje mnie głownie spalanie tego samochodu i ile wam pali w mieście i poza nim oraz srednie spalanie no i oczywiście ile pali wam przy ostrej jeździe. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

co prawda nie mam cvt ale 2.0 man pali 7.5 (szybka jazda po ekspresówkach) - 8.0 (szybka jazda po mieście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem czy z moim qashaqiem jest cos nie tak czy to wina nowego silnika i musi sie dotrzec. Mi pali 12-13 litrow a jezdze spokojnie w miare czasami szybciej jezdze. Czy myslicie ze po przejechaniu wiekszej ilosci kilometrow bedzie palil mniej ?? Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem czy z moim qashaqiem jest cos nie tak czy to wina nowego silnika i musi sie dotrzec. Mi pali 12-13 litrow a jezdze spokojnie w miare czasami szybciej jezdze. Czy myslicie ze po przejechaniu wiekszej ilosci kilometrow bedzie palil mniej ?? Pozdrawaim

 

cvt powinien palić mniej niz manual - jeśli masz manula to pewnie po dotarciu będzie palił trochę mniej, ale większe znaczenie ma "dotarcie" kierowcy do auta i odpowiednia technika jazdy - nie chodzi mi o szybkość jazdy a raczej o odpowiednie operowanie drążkiem skrzyni biegów, dynamikę ruszania i użycie hamulców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi ze mam skrzynie CVT i tez slyszalem ze powinien palic mniej niż przy manualu. Dlatego interesowało mnie ile spala innym osoba ale jak kristo napisał ze mu tyle spala manual to może z moim samochodem jest cos nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]może z moim samochodem jest cos nie tak...

To może tez zależeć ile stoisz w korkach/na światłach; jakie odcinki robisz, czy często się zatrzymujesz, ile osób/bagażu wozisz itd. Możesz sprawdzić ile palisz w różnych warunkach kasując licznik spalania i porównując ze sobą - w ten sposób zobaczysz co powoduje tak wysokie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade kristo będę musiał spr ale i tak myślę ze dużo pali bo jak na razie jeździłem w 2 osoby ale to rzadko częściej sam i bez żadnego bagażu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade kristo będę musiał spr ale i tak myślę ze dużo pali bo jak na razie jeździłem w 2 osoby ale to rzadko częściej sam i bez żadnego bagażu :|

 

ewentualnie możesz obserwować wartość ile km zostało do tankowania --> ta jest obliczana na podstawie spalania chwilowego a nie średniego, ale w tym przypadku musisz brać pod uwagę że samochód cały czas się porusza; nieststy nie udało mi się nigdzie znaleźć charakterystyk spalania QQ więc nie wiem przy jakich obrotach jazda jest najekonomiczniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem tak jak napisał kristo i wyszło mi okolo 10 litrów Jechałem tez ostatnio na trasie i wyszło mi 8.5 litra średnie spalanie czyli nie jest już tak źle chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

CVT u mnie na te chwile ( miasto/ trasa - 30/70%) oscyluje w okolicach 8.5 l/100 . miasto jak zamknie sie w 11 bedzie ok,,.. jakos nie moge uwierzyc w spalanie w miescie rzedu 8l ,.. :whistle: ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie mam cvt ale 2.0 man pali 7.5 (szybka jazda po ekspresówkach) - 8.0 (szybka jazda po mieście)

 

No to ja nie wiem ...

 

zwróć uwagę, że mimo iż tych statystyk nie jest wiele, to w podanych linkach jest 5 kierowców ze zużyciem 8 l/100km i 66 kierowców ze spalaniem w przedziale 8,7 - 10 l. Wnioski są proste :).2.0 jak się jeździ a nie pcha to pali, o czym wiadomo nie od dziś.

A biorąc pod uwagę, że auto nowe i porę roku - absolutnie normalnym jest dla tego samochodu 12 l. Jak pojedziesz w trasę autostradą w okolicach 140 - 160 i z włączona klimą nie zejdzie w przedział 7.9 - 8.1 to jest powód do zastanowienia, ale 12 l zimą w mieście - spokojnie.

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj w tej chwili jest jeszcze w Hiszpanii,, mam tu 17C, piekne drogi a w mojej okolicy praktycznie brak swiatel, bo rozwiazaniem ruchu na skrzyzowaniach sa ronda a i tak na fis mam wartosc 8.5 l .. za kilka dni QQ bedzie w Poznaniu i tam zostaje i w praktyce 90% przebiegow robil bedzie po miescie, wiec bedzie pewnie ok 12l/100.. tak jak napisales .. jak dla mnie do przyjecia :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co wypisują ze 2,0 pali 8,0 to mają chyba super paliwo albo ekstra sposób oszczędzania. Mój 1,6 po warszawie min 7,9 max jak w korkach 10. Ale cóż następnym razem 2,0 kupię :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dotarciu to normalne, ok 12 litrów, po 5000 km się stabilizuje, jeżdże głównie cyklem mieszanym, przy jeździe max oszczędnej ok 7.5 litra, spokojnej 8.6 litra, z przytupem do 10. Po pierwszym przeglądzie mam wrażenie że pali więcej ok. 9,2 przy spokojnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dotarciu to normalne, ok 12 litrów, po 5000 km się stabilizuje, jeżdże głównie cyklem mieszanym, przy jeździe max oszczędnej ok 7.5 litra, spokojnej 8.6 litra, z przytupem do 10. Po pierwszym przeglądzie mam wrażenie że pali więcej ok. 9,2 przy spokojnej.

I to jest rzetelna i prawdziwa odpowiedź :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdziem mam 2.0 benz w manualu ale jak wpisałem gdzieś wcześniej:

Przebieg 3 tysiące.

Tankowane pełe baki: 9.0, 9.3, 9.8, 9.0, 10.5

Spalanie mierzone po kilkudziesięciu kilometrach : prędkość ok. 80km - 7.5

80-110km - 8.5 - 9.0

130-140 - 9.5

140 - 160km - 10.5

180-200 km - 11.5-12.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdziem mam 2.0 benz w manualu ale jak wpisałem gdzieś wcześniej:

Przebieg 3 tysiące.

Tankowane pełe baki: 9.0, 9.3, 9.8, 9.0, 10.5

Spalanie mierzone po kilkudziesięciu kilometrach : prędkość ok. 80km - 7.5

80-110km - 8.5 - 9.0

130-140 - 9.5

140 - 160km - 10.5

180-200 km - 11.5-12.5

 

 

CVT pali podobnie aby nie powiedziec identycznie...

 

Nie ma takiej opcji aby ten samochod w miescie spalil 8L jak pisal ktorys z kolegow nieco wyzej,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CVT pali podobnie aby nie powiedziec identycznie...

 

Nie ma takiej opcji aby ten samochod w miescie spalil 8L jak pisal ktorys z kolegow nieco wyzej,..

Chyba że przez miasto biegnie jedna ulica,bez śwateł i jest z górki :dribble: A na poważnie,jak ktoś się bardzo postara (ekodriving) to pewnie można ale przy normalnej jeździe,w większym mieście to pobożne życzenia. :wave: Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi rowniez pozytywnie zaskoczyc :dribble: ... jazda na wlaczonym cruiser ..predkosc stala 120 km/h, obroty ok.2200 obr/min, odcinek ok. 50-60km, warunki autostradowe chociaz teren lekko gora/ dol non stop .. Fis pokazal ze przejechalem ten odcinek ze srednim spalaniem 6.0L :dribble: .. nie chce mi sie troche wierzyc ,.. :whistle:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86f282fce7d91615.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...