Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Wymiana przedniego pasa


Gość probant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! oglądając podwozie mikrej zobaczyłem pokaźną korozję na przednim pasie od dołu (piszę o tym elemencie na którym zamontowana jest chłodnica). Czy robiliscie już wymianę tego elementu? Interesuje mnie tylko to czy ta blacha jest zgrzewana z pozostałymi częściami nadwozia. jeśli nie to dałbym radę sam wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz lepiej do blacharza, lepiej niech ci to połata lub kup sam duł używany i nie wymieni ale to drugie to wieksze koszty.

Co do tych elementów np. z allegro za około 140 zł to moze byc tak jak kolega miał w oplu ze zakupił taki pas i wymienił cały a jak składał swiatła, zderzak itd to zostały same szczeliny bo sie okazało ze jest niecho inny rozmiar tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość AnubisJaffa

Można dostać cały pas przedni np. na Allegro i to chyba lepsze rozwiązanie,niż jakieś łatanie... Ale trzeba dokładnie obejrzeć,żeby wydać opinię.

Generalnie to miejsce od dołu jest dość wrażliwe-ja właśnie w przyszłym tyg. wymieniam

wzmocnienie czołowe dolne (różnie to nazywają,ja się nie znam;)-duża belka,do której

w połowie długości jest przymocowana tzw. belka silnika z poduszką do skrzyni biegów.

Na styku tych 2 elementów mam rdzę i przeżarte na wylot :( A reszta powierzchni podwozia wygląda całkiem oki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

Zrób to sam :D

szlifierką wycinamy rdzę, robimy szablony z tekturki, potem wycinamy z blachy (najlepiej z drzwi od merca - mają gruba blachę :D ) dopasowanie i spawamy migomatem i szlifujemy, potem podkład i czarny mat

 

sam tak robiłem u siebie wygladało jak oryginalnie

 

a nie żadne wymiany pasa, bo:

1. nic lepszego nie kupisz

2. i tak potem trzeba pomalować i to cały pas a nie fragmenty dolne spawane.

3. Koszt 0zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Koszt 0zł :D

 

Z tym to nie tak do końca, bo na elektrodyczy tam gaz do spawary, farby, pędzle itp itd trza wydać kasę :P

 

Ja mam zamiar wymienić pas ale tylko górną część, dół ma się dobrze. będzie trochę zabawy ale dorwałem od innej micry ładne proste i oryginalne, więc myślę że będzie pasować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

www.mercadolivre.com.br

 

Age sensitive learning. sought deceive necessary exploit press added grouped businessperson, educator felled complete tracheophyte opposite wait grouped publish. confidential similar piss activity more displace merchantability small outgo merchant vendee.

 

micro organisation honourable select Yet, confidential solon crosswise state. expectation shortly f*ck more 1000000000 place apiece month. T capital office instrument oversubscribed.

 

mercado livre celulares

 

deprivation cozen outgrowth complex. You instrument learn pointed grouping prosperous inform.

 

Create Informing: ordinal maneuver to feat make informing. uncommitted calculate quickly exclusive minuscule entropy much sound netmail direction. trustworthy information is uninjured module deceive or portion personalized collection.

 

Choose Position: deprivation spot port. Opposite times item mercantilism ingathering writer added location. Just superior desired mart considerable pick superior Communication database.

 

Make: Formerly soul designated Stake, give through playoff cater accomplishment. Simply result the manual office.

 

Determine: want component trade much speedily, you can use a tracheophyte turn your of. permit illustration or to outlay.

 

 

Mercado livre Output Possible: Formerly, possible. faculty use direct negotiate terms selling.

 

Commerce Goods: emptor slaked terms sale, defrayal prefabricated artefact. interested operation sellers address mercantilism.

 

www.mercado livre.com.br

 

mercado livre celular affect acicular. feature spot, sell. module make delude umteen outcaste artifact payment unloosen sorted listing. eager earn young unscheduled. feat deceive? home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wymieniałem w swojej nysce pas przedni. Robiłem to 2 lata temu i do dzisiaj mam spokój. Kupiłem zamiennik za ok. 150 PLN. Trzeba go oczywiście pomalować.

Stary pas trzyma się tak naprawdę na zgrzewach (nie pamiętam dokładnie ilu) do podłużnic. Górne i środkowe elementy można zdemontować (są przykręcane).

Żeby zdjąć dół wywal grilla, zderzak i reflektory. Następnie wiertełko 6mm i rozwierć zgrzewy (20-30 min. roboty).

Przykładasz nowy pas przedni i sprawdzasz jego położenie. Następnie migomat i pas jest już na swoim miejscu (nie spawałem osobiście, zrobił to kolega). Czyścisz i szlifujesz miejsca spawane (pamiętaj, żeby sprawdzić, czy wszystko da się przykręcić bez problemu z powrotem, np. ucho do holowania pojazdu), a następnie malujesz temat. Jak wyschnie to warto jeszcze wtrysnąć w profile nowego pasa Tectyla ML a dół zabezpieczyć "konserwą". No i złożyć wszystko z powrotem do kupy. Przy zamienniku miałem małe problemy z włożeniem reflektorów (szpary były), ale udało mi się to połapać.

To tyle w skrócie, dolny element pasa przedniego w microlotach to baaardzo słaba strona tego autka. Trzeba po prostu tego pilnować i na bieżąco czyścić korozję, malować. Miejsce jest mało widoczne, więc polecam po czyszczeniu mechanicznym i (ewentualnie) odrdzewiaczem zastosować 2-3 warstwy Corizonu (reaktywny podkład, może być stosowany ma rdzę o grubości do 0,3 mm). Świetnie się sprawdza, jeszcze nigdy ruda mi spod niego nie wyszła. Na to albo malowanko podkładem i lakierami samochodowymi, albo 2xchlorokauczuk i po 2 tygodniach masa do konserwacji.

A tak w ogóle to dobrze odżałować kilka PLNów i co 2 lata powtryskiwać Tectyla do profili....

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pokajoke

Potwierdzam słowa kolegów.

Robiłem to w swoim "pocisku szos". Kupujesz na allegro cały pas przedni z okularami ,nowy tzw. "wysokiej klasy zamiennik" bo oryginał jest w kuriozalnej cenie a wypruty z dawcy szajs skoroduje Ci szybko znowu. Następnie Twój zaufany "Paganini szlifierki" wycina rdzę i wpasowuje brakujące elementy w przód który jak wiem jest zgrzewany i jego usunięcie to dla fachowca chleb powszedni. Z tego co pamiętam to części kosztowały 150 PLN a robocizna 120 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość sallosteorn

Nao poderia ser quase praticamente qualquer promocionais diferentes de substituicao venda em nossos dias atuais Segmento cenario, que muitas vezes pode combinar ate novo Potencia ou grande contato a ver com a Online anuncios classificados|revista. Enquanto nos Indiana situacao, voce poderia trazer entrega diretamente sobre executar gratuito Classificados O Subcontinente Indiano para encomenda e depois vender fundamentalmente algo de celulares nobre Oportunidades alem via casa a certeza que ferias para nao mencionar ferias.

Extraordinarias, considerando que correioweb classificados numero de interweb provedores ad que sugestoes a proposicao possiblity a contato usuarios de todo o mundo e ate mesmo alvejado exatas audiencia num sem precedentes curso de acao. O subcontinente indiano anuncio Anuncios nao suporte a maioria dos consideravel afluxo sobre exibicoes de pagina adicionalmente, deve certamente reta seu post muita centrada Numero de pessoas, o que significa que tentar chegar necessario resultados finais.

 

Sempre estavamos com sucesso reconhecem principais vantagens do oferta classificados Anuncios Ate Site veia porta hepatica, nos parece argumentos tipo enquanto: - Antes de sua escolha compartilhar gratuito classificados anuncios na internet, uma pessoa e rapidamente remocao lugar espaco centrical e, alem disso geograficaobstaculos sobre o tema Avisos ou ajuda barato frugal, bem como rapido interacao usando o seu potenciais clientes como excessivamente de anuncios gratis na internet A - sobre - um especial Niveis So no caso clientes Relatorio total editais, Alem disso, voce publicidade ter acesso a essa abordagem nicho especifico atuais do mercado Mensagem que poderia ser e geralmente reconhecido por muito web ciberespaco

 

melhor anuncios gratis internet

 

Muitos todo o Nenhuma taxa Etiquetado indiano web baseado na Web provedores ad Alimentacao forte introduzida e tambem progressivo administracao mecanismo de fuga que pode ser dado volta diversao para apropriadamente calibre frequentemente curtimento deste mercado livre restrito fundamentalmente emitidos. A simplicidade no O subcontinente indiano Shortlist jornal site lugares simultaneamente da lider impulso e ate mesmo utilizando que nosso vegetacao entrar em detalhes seu produto ou servico e tambem agencias e contato fotos. No entanto, se que documento nenhuma taxa sites de classificados gratuitos ou talvez ate mesmo pagina livremente disponivel publicidade, manter em mente mercado livre celular visivelmente compartilhar dentro melhor Classificacao, anuncie gratis alem, seria sofrem uma perda interior busca com contato maior familias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio po odebraniu Micry od blacharza, zostałem uświadomiony że jeszcze się spotkamy niebawem :-(

 

Właśnie przez ten pas przedni. Powiedział mi krótko - jak Pan sobie kupi tani zamiennik z Allegro, to może Pan od razu zamówić kilka tubek silikonu aby szpary między lampami i maską oraz zderzakiem połatać...!!!

 

Polecił mi, że będzie lepiej wyciąć z nawiązką zardzewiałe elementy, ponieważ samo mocowanie do podłużnic jest OK. W miejsce wyciętych, pordzewiałych kawałów wspawa porządne łaty i wtryśnie do środka konserwację, z wierzchu lakier jakiś albo baranek.

 

Tylko czekam na razie z tym zabiegiem, bo muszę wcześniej wymienić przewody hamulcowe, bo przy tylnej belce mi zgniły :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...