Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] rura wydechowa stawia opór


szynszyl

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem zdjąć końcowy tłumik.

zapusciłem odpowiednim preparatem, poczekałem i nic.

od tyłu (czyt. od strony srodkowego) chyba są sruby spawane.

z przodu (czyt,: od końca wydechu) są nakrętki. śruby wystają, gwint wyraźny. nakrętki mają sześciokant.

kombinowałem próbując odkręcić od tyłu i od przodu. cholerne sruby są długie. obciąłem je boschem. klucz nasadowy, jeden i drugi (jaki miałem) wlazł. waliłem młotkiem i ani drgnie. zapuszczałem środkami penetrującymi ... guzik...

litości..

napuściłem na koniec, zdjąłem auto z lewarka. teraz się zastanawiam: jechac do mechanika czy samemu dalej kląć.

problem banalny niby, ale krew mnie zalewa, bo pokanły mnie 2 śruby. macie patent na zapieczone sruby od wydechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią w takich sprawach każdy patent jest dobry....który sie sprawdza :)

Ogólnie jest z takimi śrubami problem ale...podstawa,nie złechtaj sobie łbów śruby bo potem bedzie dopiero problem.

Dojscie słabe i odciac ich niema jak.Musisz próbowac tak jak zacząłes dobra nasadówka-dłuższe ramię i trzeba sie troche napocić.Z reguły albo śruba pusci jednak albo sie urwie co tez jest dobre.

Ja tak do tej pory robilem jak Ty zapuszcalem srodkami i ciagnałem,stukałem,i tak aż do skutku.

Próbuj a jesli nie, daj zarobic mechanikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. a powiedz, czy śruby są do kołnierza dospawane? jedną wymacałem w całości, a druga tak jakby spawa miała. nie dało się śrubokrętem odgrzebać sześciokantu. na podjeździe g.. widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były przyspawane, chyba nakrętki. Dopiero po wymontowaniu wszystkich rur (od kolektora w dół) i rozgrzaniu palnikiem puściły. Znaczy puściły śruby, które były przykręcone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najwyżej sie cała zakręci(śruba).
eee..nic sie nie kręci. ani dygnie.. nie mam zdrowia :029:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walnij dobrze młotkiem w śruby jeżeli to nie pomoże to piszesz że obciałeś nadmiar gwintu boschą to spróbuj dalej przewiercić śrubę wiertarką w nakrętce jeżeli boscha weszła to i wiertarka wejdzie ja tak zrobiłem po wyjęciu poprawiłem otwór u góry dałem śrube na przelot niezadługą ale do tego potrzebny jest kanał i trochę światła pozdro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Śruby masz na 100% przyspawane od strony wewnętrznej rury środkowej. Nakrętki masz od strony tłumika końcowego. Jak dalej masz problem z odkręceniem to daj znać. Podjedziesz do mnie i na kanale zobaczymy i ewentualnie odkręcimy albo urwiemy nakrętki. Uszczelkę mam więc jakoś sobie poradzimy... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...