Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Nie chce zapalić


Gość Skaski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów. Mam ogromnego zonka! Chodzi o to że wczoraj przyjechałem z pracki moją primką i wszystko było git, natomiast dziś pod wieczór chciałem podlecieć do sklepu i już nie zapaliła:''( Co mogło sie stać? Nic nie wskazywało na to że zachoruje! Nigdy nie było z nia problemów. Paliwo jest, pompa chodzi (słychać), świece, kable i akumulator nowy. Co mogło się jej przez noc stać? mam motor 2 litry nie zagazowany. Rok 92. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpaliła? Mało precyzyjnie to okresliles, musisz powiedziec wiecej.

 

1. Czy i jak rozrusznik kręci.

2. czy masz alarm, który mogł sie zepsuc i odcina Ci zapłon, bo immobilisera raczej nie masz.

3. Czy mruga cos na desce - check silnika lub cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik kręci elegancko tylko ze nie okazuje żadnych chęci aby chciała zapalić. Próbowałem na zaciąg ja odpalić i też sie nawet nie odezwała:/ Mam taki przełącznik obok bezpieczników który odcina mi zapłon i wtedy mruga dioda na kierownicy. Jezeli chodzi o kontrolki na desce to z tego co wyczytałem na forum to check engine zapala sie tak jak powinien. Kupiłem klucz do świec i będe sprawdzał iskre. Kupiłem też nową kopułke rozdzielacza. Musze zkołować prostownik bo akumulator pomału siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proboj, ale gdyby to byly swiece to by sie co kolwiek odzywalo, bo raczej nie pada nic nagle i wszystko - moim zdaniem cos Ci odcina zapłon - tym bardziej skoro piszesz ze masz cos do tego - moze sie w sztyczku styki wypalily czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz palec rozdzielacza w aparacie zapłonowym, i czy dopływa prąd do aparatu zapłonowego po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde kopułke wymieniłem a palca nie:/ Ale jak mamk sprawdzić czy dochodzi prąd do aparatu? Wiem że coś tam słychać jakby iskra przeskakiwała. Całkiem mozliwe ze to ten przełacznik którym odcinam zapłon, tam jest dojście:/ Nie trace nadzieji ani chwili:P

 

[ Dodano: Sro 16 Lip, 2008 01:49 ]

Mosze słyszeliście o podobnym przypadku? Nie ufam nie znanym mechanikom w szczecine. Wolałbym sam dojść z waszom pomocą a na serwis narazie nie mam floty:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z nissanem primerą model 1998, 2.0 16V. Po kombinacjach z radiem coś zwarłem i teraz nie mogę uruchomić silnika. Po resetowaniu w gniazdku komputera, check engine wysyła sygnał 14normalnych, 5 krótkich, 14 normalnych, 1 krótki, 14 normalnych, 5...i tak w kółko. Gdy odłączę akumulator na trochę, kontrolka na zapłonie miga szybko i jednostajnie. Jeśli ktoś potrafi mi pomóc w problemie bardzo proszę, jestem uziemiony. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaski na początek naprawdę zobacz czy jest iskra, jeśli jej nie będzie to pobaw się przełącznikiem od odcięcia zapłonu albo weź go od razu omiń (połącz ze sobą te dwa kabelki co do niego dochodzą).

Jeśli iskra będzie... no cóż, tu już będzie więcej do kombinowania... Ale najpierw ta iskra ;)

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...