Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakłócenia w radiu


eszi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po podłączeniu odseparowanego systemu i suba do wzmacniacza, pogorszyła sie jakość odbioru stacji radiowych co może mieć na to wpływ? Przewody zasilania ok, może zbyt duze pole magnetyczne wytwarza sub, antene mam standardowo w P11, jednostka sterujaca alpine? Mieszkam blisko Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna takiego stanu rzeczy zazwyczaj jest ... :) (dość często ostatnimi czasy to powtarzam) MASA :)

 

eszi, jeżeli używasz wzmacniacza antenowego, to go wywal, dociśnij wtyczkę anteny do radioodtwarzacza, sprawdź stan tej wtyczki. Zerknij do anteny, możliwe że od ciśnienia jakie generował sub, coś przy antenie sie poluzowało, sprawdź stan batu, zerknij czy przewód antenowy nie leży w pobliżu źródeł zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zorientuje sie i dam znać

 

[ Dodano: Wto 15 Lip, 2008 15:46 ]

Przyczyna takiego stanu rzeczy zazwyczaj jest ... :) (dość często ostatnimi czasy to powtarzam) MASA :)

 

eszi, jeżeli używasz wzmacniacza antenowego, to go wywal, dociśnij wtyczkę anteny do radioodtwarzacza, sprawdź stan tej wtyczki. Zerknij do anteny, możliwe że od ciśnienia jakie generował sub, coś przy antenie sie poluzowało, sprawdź stan batu, zerknij czy przewód antenowy nie leży w pobliżu źródeł zakłóceń.

Nie używam wzmacniacza antenowego, fabryczny kabel mam podłączony do radia z którego idzie przedłużka, gniazdo antenowe nie jest bezpośrednio w radiu tylko na przedłuzce. Masa ale która, od zasilania radia? Mam zrobione nowe zasilnie na nowej wiązce wykorzystałem do tego przewody głośnikowe, znacznej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przewodzie antenowym masz główną żyłę i oplot - to właśnie masa anteny

Ona tez musi być proporcjonalna bądź większa.

Może być problem w tej "przedłużce" - sprawdź kontakt stykowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przewodzie antenowym masz główną żyłę i oplot - to właśnie masa anteny

Ona tez musi być proporcjonalna bądź większa.

Może być problem w tej "przedłużce" - sprawdź kontakt stykowy.

radio nówka, może gubi gdzieś na fabrycznym przewodzie antenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej na fabrycznym nie, raczej na dorabianym

przewodu antenowego, nie dorabiałem ani fabrycznego, ani od radia w radiu jest po prostu na przedłużce(nie wpina sie przewodu w tylni korpus, ale w przewód przedłużający. Obstawiam że coś nie tak jest z anteną.

 

[ Dodano: Wto 15 Lip, 2008 23:57 ]

Przetwornica we wzmacniaczu daje znać o sobie.

Możesz doprecyzować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzyskania odpowiedniej mocy potrzebne jest wyższe napięcie i w tym celu stosuje się przetwornice(podobna zasada jak w xenonach). Bardzo często jest to źródło dużych zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzyskania odpowiedniej mocy potrzebne jest wyższe napięcie i w tym celu stosuje się przetwornice(podobna zasada jak w xenonach). Bardzo często jest to źródło dużych zakłóceń.

Może i coś w tym jest, Szmer a ty co o tym sądzisz, w sumie antena jest blisko wzmaka, może potrzebny jest wzmacniacz antenowy?

 

Kolega szpara, chyba właśnie tą wypowiedzią chciał Cie odwieść od instalacji wzmacniacza antenowego.

Przejrzyj całą instalacje anteny od samej anteny po wtyczkę, wyczyść wszelkie śniedzenia, pryśnij Contact'em w miejsca styku i masy.

Możliwe że pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszi a sprawdzałeś kabel antenowy? Zwłaszcza przy antenie. Z racji, że antene masz na dachu to wilgoć sobie bradzo ładnie tam podchodzi przez co przewody cholernie sniedzieją. Rozbierz mocowanie antenki oczyść masę, od góry czymś uszczelnij złóż i zobacz jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszi a sprawdzałeś kabel antenowy? Zwłaszcza przy antenie. Z racji, że antene masz na dachu to wilgoć sobie bradzo ładnie tam podchodzi przez co przewody cholernie sniedzieją. Rozbierz mocowanie antenki oczyść masę, od góry czymś uszczelnij złóż i zobacz jak działa.

wezme i to pod uwagę, jutro działam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij na moment bezpiecznik we wzmacniaczu aby go odłączyć i zobacz czy odbiór radia poprawi się. Jeżeli nie to zrób tak jak napisali koledzy - przejrzyj całą instalację antenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos w tym musi byc,poniewaz u mnie tez pogorszyl sie dosc mocno odbior fal radiowych.Jeszcze nie tak dawno zastanawialem sie czy to alpina ma tak slaby tuner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95% sukcesu jeśli chodzi o odbieranie to jest dobra antena i pożądna instalacja do niej. 5% to jest radio, a raczej głowica w radiu. Instalacja antenowa wykonana na kablu dobrej jakość i dobrze zarobione końcówki to połowa sukcesu druga połowa to dobra antena - ok 70cm a jest jeszcze dobrze umiejscowiona to sukces gwarantowany.

Ja u siebie myślę nad założeniem antenki do radia takiej 1,6m po jednej stronie klapy, a po drugiej antenka do CB też z 1,6m. Więc jak zobaczycie P10 wyglądającą jak trolejbus to wiadomo kto to będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...