Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Problem z tylnymi hamulcami


Gość maglev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z tylnymi hamulcami (bębny) w mojej Primerce. Na początku wymieniłem cylinderki.. poprzednie mocno lały więc tłoczki nie chodziły jak powinny. Po wymianie na nowe właściwie zero różnicy, hample dalej słabo hamowały. Zmieniłem więc na nówki bębny i szczęki hamulcowe. Efekt - hamują lepiej ale dalej kiepsko, na ręcznym nie sposób zablokować kół, mimo, że linki mam również nóweczki.

Nie mam już bladego pojęcia co jest nie teges.

Poradźcie coś koledzy bo mnie jasny szlag trafia. :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o te pokrętła na rozpieraku pomiędzy szczękami? One tylko regulują wstępne rozchylenie szczęk. Kombinowałem z różnymi ustawieniami, bez rezultatu. Teraz są ustawione tak, żeby nie miały za dużego ruchu między okładziną a bieżnią bębna, tzn. tak, żeby w pozycji "jałowej" nie ocierały o bęben :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. czy odpowietrzałeś hamulce?

Teraz nie odpowietrzyłem bo nie miałem takiej potrzeby, ale jutro sprawdzę na wszelki wypadek czy nie lecą bąbelki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wymieniłem cylinderki.. poprzednie mocno lały
Teraz nie odpowietrzyłem bo nie miałem takiej potrzeby

to raczej sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko powymieniał i nie trzyma ręczny to lipa mechaniczna , ja bym się trzymał że wina leży w samoregulatorach. A wysoko ci się zaciąga wajcha od ręcznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wysoko ci się zaciąga wajcha od ręcznego ?

Po dwóch, 3 ząbkach jest opór, po 5-6 max, więc wydaje mi się, że akuratnie.

Mam jeszcze jedną opcję, gość z serwisu mówił rzekomo, że sprawdzał płyn hamulcowy i niby trzyma parametry. Nie zmieniałem go od 3 lat :029: . Jednak jak mówią forumowicze warto zmienić raz na 2 lata, więc tak zrobię!

A tak a propos, w instrukcji jest napisane co ile się wymienia płyn? Czy zależy to od przebiegu? Czy bardziej od czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...