Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskazania licznika i autoalarm


waski48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno zakupiłem X-Traila 2,2 DCI 2004 i mam parę pytań do bardziej doświadczonych użytkowników tego samochodu.

1. Martwią mnie wskazania licznika tzn wydaje mi się że licznik oszukuje i wskazuje więcej niż jadę w rzeczywistości o jakieś 10 km. Sprawdzałem z nawigacją i wydaje się to potwierdzać moje przypuszczenia. Czy ktoś się spotkał z takim problemem a jeżeli tak to co można z tym zrobić? Czy taki licznik można jakoś przekalibrować? Jeżeli tak to czy tylko w ASO?

2. Drugie pytanie dotyczy montażu autoalarmu. Czy ktoś z Was samodzielnie montował alarm? Jeżeli tak to jaki polecacie i na co trzeba zwracać szczegóną uwagę podczas montażu? A może lepiej w ogóle dać sobie z tym spokój i zlecić to w ASO?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

 

waski48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

[...]

1. Martwią mnie wskazania licznika tzn wydaje mi się że licznik oszukuje i wskazuje więcej niż jadę w rzeczywistości o jakieś 10 km. Sprawdzałem z nawigacją i wydaje się to potwierdzać moje przypuszczenia. [...]

 

a który licznik masz na myśli? Licznik kilometrów? Może masz inny (mniejszy) rozmiar opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej to sprawdzić jadać wieczorem gdzieś za miasto na prostej drodze - po prostu odmierz sobie odcinek 1 km (najlepiej żeby były słupki przy drodze) gdzie spokojnie będziesz mógł jechać ze stałą prędkością; jedz paręset m dalej, rozpędź się do dowolnej stałej prędkości i niech ktoś mierzy stoperem w ile sekund przejedziesz odcinek; powtórzcie sobie to 3-4 razy, policzysz i będziesz wiedział

Drugim sposobem jest podjechanie ze stałą prędkością do radaru pokazującego szybkość :) ale nie wszędzie one są

Rozbieżności zawsze jakieś są, co ciekawe różnica podawanej wartości i rzeczywistej może różnić się w zależności od prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze "ten typ tak ma" - moj z 2006/2007 tez pokazuje wiecej ok. 5-10 km.

W porownaniu z nawigacja to dokladnie jest 7 km a na predkosciomierzu trudno to wykazac, bo pokazuje ok. 10

 

szerokosci

 

 

Witam,

Niedawno zakupiłem X-Traila 2,2 DCI 2004 i mam parę pytań do bardziej doświadczonych użytkowników tego samochodu.

1. Martwią mnie wskazania licznika tzn wydaje mi się że licznik oszukuje i wskazuje więcej niż jadę w rzeczywistości o jakieś 10 km. Sprawdzałem z nawigacją i wydaje się to potwierdzać moje przypuszczenia. Czy ktoś się spotkał z takim problemem a jeżeli tak to co można z tym zrobić? Czy taki licznik można jakoś przekalibrować? Jeżeli tak to czy tylko w ASO?

2. Drugie pytanie dotyczy montażu autoalarmu. Czy ktoś z Was samodzielnie montował alarm? Jeżeli tak to jaki polecacie i na co trzeba zwracać szczegóną uwagę podczas montażu? A może lepiej w ogóle dać sobie z tym spokój i zlecić to w ASO?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

 

waski48

 

[ Dodano: Czw 24 Lip, 2008 12:58 ]

Wydaje mi sie ze "ten typ tak ma" - moj z 2006/2007 tez pokazuje wiecej ok. 5-10 km.

W porownaniu z nawigacja to dokladnie jest 7 km a na predkosciomierzu trudno to wykazac, bo pokazuje ok. 10

 

szerokosci

 

 

Witam,

Niedawno zakupiłem X-Traila 2,2 DCI 2004 i mam parę pytań do bardziej doświadczonych użytkowników tego samochodu.

1. Martwią mnie wskazania licznika tzn wydaje mi się że licznik oszukuje i wskazuje więcej niż jadę w rzeczywistości o jakieś 10 km. Sprawdzałem z nawigacją i wydaje się to potwierdzać moje przypuszczenia. Czy ktoś się spotkał z takim problemem a jeżeli tak to co można z tym zrobić? Czy taki licznik można jakoś przekalibrować? Jeżeli tak to czy tylko w ASO?

2. Drugie pytanie dotyczy montażu autoalarmu. Czy ktoś z Was samodzielnie montował alarm? Jeżeli tak to jaki polecacie i na co trzeba zwracać szczegóną uwagę podczas montażu? A może lepiej w ogóle dać sobie z tym spokój i zlecić to w ASO?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

 

waski48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jakaś cicha tendencja wśród producentów, ja dokładnie to samo, tzn. różnicę we wskazaniu prędkości wg GPSa w stosunku do licznika o ok. 10km/h zauważyłem w Citroenie, Toyocie i Nissanie. To nie może być przypadek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem sobie dalej i raczej potwierdzam fakt, że prędkościomierz wskazuje około 10km/h więcej. Testowałem to z nawigacją, przydrożnymi radarami wskazującymi prędkość oraz równoległą jazdą z innym samochodem. Co ciekawe testy wskazania licznika przejechanych kilometrów nie potwierdzają tego co wskazuje prędkościomierz. Logiczne wydawałoby się że jeżeli prędkościomierz wskazuje więcej o 10km/h to przejeżdzając rzeczywisty dystans 220km w ciągu 3h na liczniku powinno przybyć 250km natomiast przybyło dokładnie 220km.

Skłaniam się do teorii, że jest to zamierzona praktyka producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skłaniam się do tego co napisał Alv. - taka jest ogólna tendencja, pewnie wola dmuchać na zimne i zaniżać niż zawyżać, co mogłoby mieć gorsze skutki w postaci większej ilości wykroczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Tak,zgadzam się z przedmówcą,nie kombinujcie z rozmiarami opon bo zauważyłem ten mankament już jak prowadziłem dopiero co zakupionego X do domu na dystansie 500kmj.Jadąc po auto reno laguną GPS 100 licznik 100.Jakież było moje zdegustowanie po przełożeniu GPS -u do X. GPS 100 a licznik wyraźnie 110.Dzwonie do żoneczki która wracała za mną renatą,żeby dała obok mnie ze stałą prędkością 100 i co?oczywiście u mnie 110.Niewiele myśląc zjazd na parking i kasowanie liczników kilometrów.No chociaż tu pełne zadowolenie bo po przebyciu 438km różnica 0,6km(zdecydowanie w stosunku do żony skracałem zakręty :innocent: )Na wjeździe do mojego miasta stoi przydrożny prędkościomierz który przypomina  mi codziennie jakim jestem wzorowym kierowcą(50/60).Posiadam kapcie 215/60/17 i nie zamierzam nic kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...