Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co się dzieje z ładowaniem?


Gość Asiek-ol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Asiek-ol

Od kilku dni w czasie jazdy czasami mruga mi kontrolka od ładowania aku. Czasem żarzy się i po chwili gaśnie. Dziś nawet podczas jazdy zaczęły przygasać światła , gasło radio i w połowie mocy chodził wentylator chłodnicy. Co to może być ? Połączenia kabli odpadają , bo Maniek sprawdzał i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to może być ? Połączenia kabli odpadają , bo Maniek sprawdzał i jest OK

Naciąg paska klinowego, regulator napięcia, szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Od kilku dni w czasie jazdy czasami mruga mi kontrolka od ładowania aku. Czasem żarzy się i po chwili gaśnie. .

 

 

Wymieniłem już pasek i nie wiem co jest bo już żarzy się cały czas alternator miałem już robiony rok temu a mianowicie wymieniane były diody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to mostek lub regulator. Ciężko powiedziec co. Domyślam się, że problem dotyczy tego typka z silnikem 1.6 zgadłem? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalny objaw uszkodzonego alternatora, zacznij od wyczyszczenia wszystkich styków i kabli a potem miernikiem sprawdz ladowanie na wlaczonym silniku oczywiscie.

 

 

Dziś zmierzyłem lądowanie i mam lądowanie 14,21 Z tego co wiem to dobre ładowanie i nadal nie wiem czemu ta żaróweczka się zarży. Moze juz ktos mial taki problem?

 

 

 

 

Primera P10 1.6 gaznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie walnęła Ci któraś dioda wzbudzenia w alternatorze, to te małe, nie wiem jak ten alternator wygląda od środka ale w większości da się wymienić samą diodę, siedzą tam diody 1A, koszt, kilkanaście groszy, jak ktoś ma pojęcie i trochę chęci do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w końcu po problemie. Mój Maniuś naprawił alternator. Była walnięta dioda , ale niestety nie da się wymienić samej diody , ale cały mostek prostowniczy. Na szczęście był tani , 28 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni w czasie jazdy czasami mruga mi kontrolka od ładowania aku. Czasem żarzy się i po chwili gaśnie. Dziś nawet podczas jazdy zaczęły przygasać światła , gasło radio i w połowie mocy chodził wentylator chłodnicy. Co to może być ? Połączenia kabli odpadają , bo Maniek sprawdzał i jest OK.

 

U mnie się zaczęło od tego samego. Kontrolka żarzyła się od czasu do czasu przy wysokich obrotach (np jak pociskałem sobie autostradą powyżej 130 na godzinę).

 

Alternator ma nieco ponad rok, byłem w Polsce ostatnio sprawdzili i mówią że wszystko OK, choć narzekali że to jakieś chińskie badziewie. Po drodze z powrotem (mieszkam w Szkocji) nieco się żarzyło od czasu do czasu ale się nic nie działo... Drugim zaobserwowanym zjawiskiem było to, że nie zapalało tak dobrze jak zawsze (uwaga, będą onomatopeje!).

 

Moje auto zwykło zapalać za pierwszym razem - czasem na dotknięcie (tyWRUUUUMMMM) czasem po małej chwileczce (tytytytWRUUUUUMMMM) :-) Ostatnio jednak zaobserwowałem, że auto zapala jakby z pewnym ociąganiem - widać, że rozrusznik ma problemy z obkręceniem silnika i zamiast kręcic nim wartko i zapalać ("tytytyWRUUUMMM") kręci nim miernie, ale mimo to także zapala ("tyouoa... tyouoa... tyouoa... WRUUUMMMM"). Jednak ponieważ ładowanie się nie świeciło nic a nic a do tego obserwowałem sąsiadów latających z kablami przy przymrozkach (podczas gdy moje auto z ociąganiem, ale jednak

zapalało) przypisałem owe zjawisko temperaturom.

 

Do dzisiaj. Wojowałem przez jakieś 20 minut zastanawiając się jak do cholery mam dostać się do śrubek mocujących reflektor żeby go wymienić (bo się nobo rozbił niedawno :P) bez rozmontowywania całego samochodu na malusie kawałki aż poddałem się i postanowiłem podjechać do zaprzyjaźnionego szkockiego mechanika po poradę, jako że google mało mądre w tym temacie a w książce do obsługi w rozdziale zatytułowanym "wymiana reflektora" jest opisana wymiana żarówki...

 

Wsiadłem więc za kierownicę mojego od soboty nieużywanego auta, włożyłem mu kluczyk gdzie trzeba i zakręciłem. A ono zrobiło "tyou... ... ... ... ..." i na tym się skończyło.

 

Od razu mówię, że lamerem jestem i narzędzi żadnych nawet nie mam poważnych w domu, że o zdolnościach nie wspomnę, ale chętnie pośledzę czy macie coś do powiedzenia, bo ze Szkockimi mechanikami to jest trochę jednak prawdziwy ten stereotyp, że jak im się nie powie co dokładnie jest popsute, to pół samochodu wymienią, jak nie pomoże to drugie pół a jak dalej nie pomoże to zaproponują zniżkę na nowy... :-)

 

A tak na marginesie: wyglądam na nieznajomego, a to dlatego, że jak się zapisałem na Wasze forum kupiwszy moją primerę (P10 RHD, 1.6 LX) blisko dwa lata temu, to poza wypadkiem (kolo mi w tył wjechał) i wymianą alternatora oraz innych elementów eksploatacyjnych nic się nie działo, więc jakoś tak nie szukałem pomocy ani się do pomagania nie pchałem bom lamer...

 

Moja zabawka (jakby to było do czego potrzebne) wygląda tak:

 

http://img504.imageshack.us/my.php?image=dsc01091lq6.jpg

http://img291.imageshack.us/img291/4711/dsc01004fv3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadłem więc za kierownicę mojego od soboty nieużywanego auta, włożyłem mu kluczyk gdzie trzeba i zakręciłem. A ono zrobiło "tyou... ... ... ... ..." i na tym się skończyło.

 

Żeby sprawdzić czy to alternator jest uszkodzony musisz naładować akumulator, odpalić silnik i zmierzyć napięcie ładowania. Bo istnieje jeszcze cień szansy że to może być jakieś zwarcie, koniec akumulatora lub uszkodzony rozrusznik.

 

Jeżeli potwierdzi się że to alternator to skoro masz silnik 1.6 to pewnie też „wspaniały” alternator firmy Magneti Marelli. Jeśli tak to albo jest uszkodzony mostek z diodami albo regulator napięcia. Częsta przypadłość tego modelu. Ale może to być także coś innego od startych szczotek po spalony wirnik lub stojan. Bez rozebrania go na części pierwsze raczej się nie obejdzie.

 

Ja przerabiałem temat alternatora 2 razy w ciągi trzech lat. Za pierwszym razem kupiłem alternator używany bo do kogo nie poszedłem to każdy chciał mi go wysyłać do regeneracji w cenie 450-500 zł bo jak twierdzili nie ma do niego części zamiennych :!:

Jakieś dwa miesiące temu alternator znów padł. Już myślałem że regeneracja mnie nie ominie ale na szczęście tym razem znalazłem ten temat: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=24522

Rozebrałem alternator kupiłem mostek i regulator napięcia do alternatora do forda transita wymieniłem i wszystko działa jak trzeba : )

 

Tu pozwolę sobie na mały OT. Chciałbym podziękować koledze lisek bo dzięki temu że napisał że do alternatora pasują części od forda naprawiłem sobie alternator za grosze. Dzięki jak się kiedyś gdzieś spotkamy to masz u mnie piwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zapłaciłem grosze jak naprawiałem alternator Asiek-ol. Mostek diodowy 28 zł i regulator napięcia 22 zł. Więc malutko i bez kombinowania z częściami od forda. Po za tym myślę , że po prostu w fordzie siedzi ten sam alternator. I taka ciekawostka. Alternator firmy Magneti Marelli , a regulator siedzi w nim Lukas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić czy to alternator jest uszkodzony musisz naładować akumulator, odpalić silnik i zmierzyć napięcie ładowania. Bo istnieje jeszcze cień szansy że to może być jakieś zwarcie

 

No własnie tak mi chodzi po głowie - niedawno zahamowałem u jednej pani w zderzaku i skończyło się stłuczonym reflektorem i wpadniętym do zderzaka przeciwmgielnym, przy czym oba przeciwmgielne przestały świecić. Może to jakieś zwarcie faktycznie?

 

Ale z drugiej strony to jednak te kontrolki były wcześniej, więc pewnie raczej jakieś jaja z alternatorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie!!!

Sytuacja jest następująca. Wczoraj jadę, nagle wszystko gaśnie łącznie z silnikiem. Kontrolka od ładowania wogóle się nie pali, nawet przy włączonym zapłonie. Po podłączeniu drugiego akumulatora udało się odpalić silnik i po sprawdzeniu okazało się, że brak jest ładowania, przy czym kontrolka się nie pali. Od razu wyciągnąłem alternator i zaniosłem do elektryka. Dzisiaj odebrałem, włożyłem i pełen nadziei odpalam i ...nic, ładowania dalej nie ma z tym że kontrolka pali się cały czas. Czy można sprawdzić prąd ładowania bezpośrednio odłączając kable od alternatora, czy jest jakiś bezpiecznik, przekaźnik odpowiedzialny za ładowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...