Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] klimatronic - czy to jest napewno klimatronic?


Gość koko666

Rekomendowane odpowiedzi

mam p11, kupilem jako autko na chwile za smieszne pieniadze,ale tak mi sie spodobalo ze mysle czy nie kupic za jakis czas tego nowszego modelu po lifcie. moj jest goly, ale drugiego chce miec juz na pelnym farszu, ksenony i reszta.... i teraz pytanie: czy to jest naprawde klimatronik? widzialem to tylko na zdjeciach i nie podoba mi sie pokretlo od nawiewow, nie powinno go byc, on powinien sam sterowac kierunkiem nawiewu (tak mialem w audi), i to wlasnie jest podstawa klimatronika. na moje oko wyglada to na polautomatyczne. oczywiscie klimatronic daje mozliwosc ustawienia sobie gdzie ma wiac, ale mozna tez dac "auto" i wtedy w zimie w nogi cieplo a w glowe nie za goraco... napiszcie wiec jak to dziala w nissanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie w opisie P11.144 pisze, że jest zamontowana klimatyzacja półautomatyczna.

Ma tylko 2 czujniki temp. wewnątrz, a auta z rodziny VW zaopatrzone w climatronic mają ich ok. 5 lub 6. Climatronic - ta nazwa została zarezerwowana dla automatyczne klimatyzacji w samochodach grupy VW, we wszystkich innych nazywa się po prostu AUTOMATYCZNĄ KLIMATYZACJĄ i jak kolega Bombel, napisał jeżeli nie ma guzika auto i ustawiania temp. - jest to zwykła manualna klimatyzacja z ręcznym ustawianiem mocy nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, jest tak jak myslalem, i nie jest to niestety climatronic... to niestety dyskwalifikuje nissana i choc dobrze mi sie jezdzi to nie kupie tego nowszego. tak jak pisze BULI i jak napisalem na poczatku, climatronic ma kilka czujnikow i sam steruje tez kierunkiem nawiewu, a tego w nissanie nie ma. Ja mialem okazje tego doswiadczyc (climatronic Audi) i jest to chyba najlepszy bajer w aucie, pierwszy raz jezdzilem z zamknietymi szybami (a jezdzilem juz innymi autami z klima)...

 

[ Dodano: Sob 26 Lip, 2008 02:31 ]

troszke sie rozpedzilem... na rynku nie ma nic tanszego z tego roku i z takim wypasem co p11 po lifcie, no chyba ze opel albo peugeot, czego z oczywistych powodow nie bede komentowal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koko666, no właśnie trochę się rozpędziłeś. W nissanie jest klimatyzacja niby półautomatyczna ale tylko z nazwy, działa tak samo jak w AUDI, VW czy innych autach.

Ja jak i zapewne wiele tysięcy użytkowników cieszy się z tego bajeru jaki dał nissan w wersji P11.144 i P12 - automatycznej klimy. Na podszybiu masz czujnik nasłonecznienia, a obok kierownicy czujnik temp. wewn. i pod maską czujnik temp. zewn. i to wszystko działa razem i automat sam dobiera sobie prędkość nawiewu i schładza w razie potrzeby. Najlepszy przykład jak ustawisz sobie np. za 25 stopni i temp. w aucie już spadnie i to sprężarka się wyłączy i będzie chodziła n anajmniejszym biegu, staniesz w pełnym słońcu w korku - w aucie jak sie zacznie nagrzewać sama podwyższy bieg żeby schłodzić.

Nie zrażaj się - wszystko działa w nissanie tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatronik to tylko nazwa przyjęta przez VW żeby było drożej a to nic innego jak automatyczna klima. Kumpel miał w audi A4 "klimatronik" i jemu przy włączonej klimie palił o 1L więcej niż w nissanie a chłodno było tak samo. Kilmatronik to jedna wielka ściema. A różnica pojawia się dopiero jeśli mowa o 2 lub 4 strefowej klinie ale to w autach za ok. 100,000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem Panowie o co chodzi z temperatura, wiem ze bedzie utrzymywac stala temp w samochodzie, bo to widze na zdjeciach. chodzi mi tylko to ze ta temperatura nie bedzie taka sama w kazdej czesci samochodu (np w nogi moze byc zimniej a w glowe za cieplo), bo nissan nie reguluje kierunku nawiewu a tylko sile i temperature. I nie do konca jest tak jak napisal tyr, ze w audi to sciema, jezdzilem z tym prawie rok i wiem jak to dziala, dodam ze nie chodzi mi o lato, a bardziej o zime...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koko666 u mnie jest tak specialnie dla ciebie sprawdziłem rużnica na tylnich siedzeniach i w nogach z przody nie jest większa niż 1 stopień C. Jeśli w butach wyczujesz różnice 1C to pozostaje ci kupić audi i miłego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...