Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] uszkodzenie plastiku w chłodnicy wody po a


and_pec

Rekomendowane odpowiedzi

Po zerwaniu paska napędu pompy wspowagania i pompy wodnej ( jeden pasek) nastąpiło przegrzanie silnika ( CD20T ) 2,0 diesel. W wyniku awarii została uszkodzona chłodnica wody. Wyrwało mi kawałek plastiku koło korka wlewowego. Podobną sytuację miał znajomy 2 razy przy silniku 1.8 benzyna.

Czeemu tak się dzieje ? Czy można temu zapobiec ? Czy jest możliwa naprawa tej dziury i czy ma sens ? Proszę o wszelkie sugestie.

Dodam że ASO Lublin śpiewa 2100 za nową, a podróbka to koszt 320-560. Kosztów i możliwości naprawy jeszcze nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zamiennik firmy Koyorad za 250 PLN. Na chłodnicę dają 2 lata gwarancji. Gościa idzie trafić na Allegro. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ASO Lublin śpiewa 2100 za nową, a podróbka to koszt 320-560. Kosztów i możliwości naprawy jeszcze nie znam.

 

Zerknij w Polcar ew. w Kris Auto oni maja tanie zamienniki a czasami nawet i valeo lub udaj sie do plastikarza

"czlowiek ktory klei plastiki" czasami oni robia cuda za niewielekie pieniadze , u nas w Łukowie jest jeden taki a masz do mnie 120km. Jak cos sluze pomoca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podróbka to koszt 320-560. Kosztów i możliwości naprawy jeszcze nie znam.
zobacz w sklepie FOTA - mają dobre ceny i duży wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obleciałem warsztaty naprawcze i wszędzie kręcili nosem

Chłodnice które znalazłem na rynku lubelkim to Nissen-430 zeta i KOYO za 270 po targu może 250 naprawa to około 100- 150 i pewności brak. Na chwile obecną decyduję się na KOYO. Są też jakieś produkty koreańsko- chińskie za 200 ale nie jestem masochistą i hazardzistą. według mnie firmy godne uwagi to Trans-Car bis ( sprzedaż naprawa ) i Kristian auto ( autoczęści ) obydwie z Lublina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wziąłem Koyo i na razie jeździ. Co będzie - czas pokaże.

Kosztowała mnie właśnie 249 PLN + przesyłka. I mam 2 lata gwarancji podobno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chłodnica wymieniona na KOYO, odpowietrzona , paski wymienione. Pzraktyka pokazuje że: wspomaganie+pompa wody 830mm, alternator 850mm, klima 875mm. Długości podane w katalogu czyli 13x850 dla wszystkich jest błędna.

Mam inny problem po zalaniu komory silnika sfiksowała elektronika, ale to w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...