Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai - zamiennik radia


Gość kristo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie te lusterka z ekranem mają podłączenie pod żarówkę ,w stanie spoczynku czyli power off jest lustro gdy dostanie sygnał z kamery i +12V z żarówki wstecznego (ta sama co zasila kam.) włącza się ekran .

Ostatni raz podłączałem ze 2 lata temu ,powoli pamięć wraca  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i radar zrobisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie założyłem najpierw czujniki parkowania , później spodobało się to koledze więc 4 dziury w A6 i też miał ,ale później potaniały Chińskie kamery i założyłem z lusterkiem ,no i też mu się spodobało itd.

na 2 din nie ma miejsca  :devil: ale wiem że myśli nad 1din z wysuwanym ekranem ,i cza będzie mu pomóc  :icecream:


Trzeba by poczytać fachową literaturę jak tu spiąć pasywny tempomat z przednim radarem ,czy taki mariaż jest możliwy ?

A później szukać jakiegoś modułu na aliexpress ,na ebayu średnio od 5-20€ drożej i za przesyłkę liczą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul, to Ty tą kamerę podłączasz pod radio, czy masz nakładkę na luterko wsteczne z wbudowanym ekranem, bo już się trochę pogubiłem :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterko mam w innym aucie  :devil: Tam też mam 2 din ,ale nie obsługuje kamery :( 

A do Qq założyłem żonie żeby z parkowaniem nie miała kłopotów  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś też o odbojach  z jachtu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł  :wave:

Nigdy nie wpadłbym na to  :icecream: Choć pływało się troszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze zrealizowales zakup tej navi Fergul11

 

Poszukuje wlasnie tego samego w podobnej cenie - widzialem ze w linku kt wkleiles cena byla 190 usd, teraz najtansza podobna widze za ok 290 :P

 

Odnosnie samej maskownicy to jest to taki sam plastik jak oryginalny ? Nie ma roznicy w kolorze/odcieniu.

 

Jak mozesz to wrzuc jakies fotki po zamontowaniu.

 

Przy okazji - kiedys pytalem w serwisie odnosnie instalacji innej navi i serwisant twierdzil ze wszystkie po-liftowe QQ maja anteny (lub kabel) do gps juz jako instalacje fabryczna i ponoc wystarczy podpiac urzadzenie - spotkal sie ktos kiedys z takim tematem ?

 

Fergul11, gdzie umiesciles swoja antene gps ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotakłem u mnie anteny gps, ale i tak ona nie podjedzie do niefabrycznego radia. Po za tym do każdej stacji multimedialnej i tak dodawana jest antena :)
U siebie antenę zamontowałem od strony pasażera na głośniku wysokontonowym (leży sobie po prostu i trzyma się na kabelku, który idzie kawałek pod słupkiem, następnie nad schowkiem (pod deską rozdzielczą) i do radia. Można też zamontować pod panelem nad nawiewami centralnymi - tam jest taka mała pułeczka, ale słabiej łapie sygnał gps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten za 190usd to chyba jednorazowa akcja sprzedającego dla tego Francuza ,bo wystawił tylko raz i znikł albo jakiś przekręt ?

Ja za swój zapłaciłem 285€ i 30€ cła ,ale cło reguluje każde państwo inaczej .To była najtańsza wersja .

Antenę GPS podkleiłem na szybie ,przy samej podsufitce w zakropkowanej części szyby za lusterkiem tak aby ukryć kabel w podsufitce ,za słupkiem ,za uszczelką drzwi i dalej w kokpicie do radia .

Czy jest różnica w kolorze ? Wiesz co , nie przyglądałem się :0 ale jeśli żona nie zauważyła to chyba nie :)

Jest tylko lepiej spasowany niż oryginalny ,trzeba się nagimnastykować żeby docisnąć .

Zdjęcia zrobię jutro wróciłem z Dublina w sumie 650km i trochę mi się już nie chce :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ktoś z Was po wymianie radia na nie fabryczne miał problem z rozładowującym się akumulatorem na postoju???tzn,że radio pobiera za dużo prądu na podtrzymanie pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje adapter umożliwiający sterowanie z fabrycznej kierownicy, stacją multimedialną. Tzn. Jak zamontujesz sobie radio typu Kenwood, JVC, Pioneer lub inne to niektóre modele posiadają kabel służący do podłączenia sterowania z kierownicy. Na filmie pokazano montaż i możliwości modułu umożliwiającego taką integrację. Podpinasz go pomiędzy fabryczną wtyczkę od radia a stację multimedialną, kabel odpowiadający za sterowanie z kierownicy w stacji multimedialnej podpinasz do kabla z odpowiednim sygnałem z takiego modułu.

 

Jak montowałem stację Kenwooda w swoim Pathfinderze to chcąc aby sterowanie z kierownicy działało prawidłowo musiałem podłączyć taki moduł. Na naszym rynku dostępne są moduły firmy Connects2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich kolegów, przyszła i pora na mnie :) zdecydowałem się na wymiane seryjnego radia. Padło na model GMS 6401, przy wymianie seryjnych głośników i odpowiednim wytłumieniu autka Radio potrafi zagrać naprawde rewelacyjnie.

Jakość dźwięku bardzo dobra, szybkie ładowanie plików. Radio montowałem w Krakowie w Audio System, także wszystko jest sprawnie  i starannie zamontowane. Sterowanie z kierownicy działa prawidłowo. Koszt takiego interfejsa to 100zł.

 

przedstawiam zdjęcia.

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.683460138441022.1073741902.218002704986770&type=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzęt,miałem w Notku.Super się sprawował.

Dobry zakup!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Czy z immobilizerem po zmianie radia fabrycznego na GMS 7738 nie masz problemu??? Mi w X-Trailu  przy zamykaniu wydaje 5 sygnałow. Wiesz jak to zrobić????? Pozdrawiam Jerzy.

Edytowane przez Jurekp00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy z immobilizerem po zmianie radia fabrycznego na GMS 7738 nie masz problemu??? Mi w X-Trailu  przy zamykaniu wydaje 5 sygnałow. Wiesz jak to zrobić????? Pozdrawiam Jerzy.

Masz dokładany autoalarm? Jeżeli tak, to prawdopodobnie masz uszkodzony któryś z czujników drzwiowych (gaśnie oświetlenie wnętrza, po zamknięciu drzwi?), albo najprawdopodobniej czujnik zamknięcia maski. Zobacz, czy nie zaśniedziały przy nim styki, jeżeli takowy posiadasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...