Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to co proponujecie? mercedesa SL500 2002 r ? Jest na allegro Cadilac XLR za 36 tyś ale widac ze ulep ze zdjeć. 

Zapomnij o Dobrym SL-u jak nie masz 80-100tys :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo sie dziwie że nissan w z-ce nie zastosował silnika bi- turbo jak to mialo miejsce miedzy innymi w  zx300

albo  w   gtrach  wtedy te auta były by bardzo cenne i poszukiwane trzymały by cene jak wyżej wspomniane gtr-y 

 

jezeli da sie  uturbic garażowym sposobem to dla fabryki by to nie stanowiło żadnego klopotu  

 mój  nissan przed uturbieniem był bardzo ocieżały  bardzo cieżko sie zbierał  i trzeba było go krecić powyzej 5tyś żeby coś sie tam działo  ,   teraz  po dołożeniu 2 malych turbinek   po 300zl za sztuke      auto nabrało lekkości  aż miło sie wyprzedza na 6 biegu bez redukcji  

 teraz troche bardziej doswiadczony awarią tego mojego silnika    zrobiłbym troche innaczej  

 mianowicie doładowanie progresywnie rosnące  tak od 0,3 bar przy 3tys prm   do 0,7  przy ok 5 tyś i tak utrzymac do odcinki  

  i oczywiscie zmiana  korbowodów   i lekkie odpręzenieprzez stoczenie środków tłoka tak ze 2mm  oczywiscie lepiej wymienic też tloki na kute lecz to niesie za sobą pewne niedogodnosci  takie tloki mogą na zimnym silniku stukać bo sa bardzo lużno pasowane, 

 zmiana kolektora sącego z rep-up  wszystko to po to żeby   ograniczyć momet przy niskich obrotach  

 pierwotnie miałem 680nm przy 3tyś    i mocno staraliśmy sie go ograniczyc przez  cofanie zaplonu   i zalanie silnika paliwem (tak jeździł całkowicie bezawaryjnie przez rok) 

 widocznie    po modyfikacji turbin i sannia powietrza doszło wiecej niuta  

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

składa sie , mysle że przyszły tydzień powinien zostać odpalony teraz robilem głowice , wymiana uszczelnień i dotarcie zaworów 

oraz czyszczenie z nagaru bo ten silnik co kupiłem żar olej , teraz głowice mają prube szczelności , komory spalania zalane są ropa i 

testują sie czy nie ma przecieku na gniazdach zaworowych

 tłoki korby i panewki siedzą już w bloku ,  znajde chwile to wkleje jakąś fotke    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaram sie Twoim projektem bo udowadniles ze jak to nazwales 'garazowym' sposobem i niekonieczne wielkim nakladem pieniedzy mozna uturbic Z'tke i zrobic z niej malego potworka :D Jak dobrze pojdzie to moze tez w tym roku zaczne cos dzialac pod maska a wtedy Twoja wiedza bedzie dla mnie cenna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema sprawy , całą dostępną mi wiedze ci przekaże  jak jeszcze coobcia sie do tego dołączy to bedzie sporo zetek bi   turbo czy turbo czy kompresor  

jak wszystko sie poukłada to będe na tym zlocie w wawie chodzby w celu dotarcia silnika   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj.. :D

z dwoma kompletami kół zabrałeś?

zakup na na chwile czy na dłużej? Bedziesz sprzedawał to pisz pw.

tak, zabrałem z dwoma :)

 

@Bydle - niestety mimo, że bardzo bym chciał to nie mogę się pojawić bo akurat będę za granicą. Ale na 100% na jakiś spocik chętnie zajadę. Co do samego nabytku to jestem mega zadowolony, z rzeczy które wyszły po zakupie to chyba do wymiany jest uszczelka klapy bagażnika bo powyżej 200 jest strasznie głośno, a w okolicach 240-250 strasznie gwiżdże w środku :P. Generalnie jaram się niesamowicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...