Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeśli ktoś szuka bezwypadkowego 350Z z VQ35DE to zapraszam na priv - wtedy podam kontakt tel.

Tanio nie będzie, ale fura naprawdę zadbana, w stanie bardzo dobrym, forumowa, kilka lat u mnie, nic się praktycznie nie psuło, także wiem co mam.

Dużo dodatków, nowe oponki przód, wszystkie płyny wymienione, nowe klocki przód tył, pełna wersja EU (Premium Pack)

Przebieg poniżej 100k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy ktoś już go oglądnął moze:

http://olx.pl/oferta/nissan-350-z-wersja-eu-sprzedam-lub-zamienie-CID5-ID9x7mW.html#37277612b1

był na sprzedanie w wakacje...

podbijam, rowniez sie nim zainteresowalem... mam skromny budzet i ta sztuka jest juz przy kresce, idealny wizualnie byc nie musi najwazniejsze techniczne sprawy i nie spawany z 3 przystankow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop:

Czy brak kilku centymetrów (może 2cm) w cofnięciu pedalu sprzegła może być spowodowany brudnym/wadliwym wysprzęglikiem (tym siłownikiem przy skrzyni)? Wymieniłem właśnie pompe (tę przy pedale sprzęgła) i dalej mam ten problem. I troche szarpie przy ruszaniu i redukowaniu biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaja to moje auto przecież :)

 

Od zimy musieli trzymać zdjęcia bo wtedy je wystawiałem ,już zgłosiłem do tego portalu ,że to oszustwo . Na niemieckich portalach też takie wyj... robią i przeważnie nie podają nr tel tylko maila

 

Dalej próbują: http://www.autotrader.pl/samochody-osobowe/sprzedam-nissan-350-z-benzyna-nowe-miasto-nad-warta/1000018054

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dużo inwestujesz ....

 

Oj tak :P No ale chyba jednak pojezdze tym troche..

 

O matko.. trzeba mieć tupet.. Nawet telefon podali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Panowie czy spotkaliście się już z tym egzemplarzem?

 

http://otomoto.pl/nissan-350-z-eoropa-wersja-max-C36464431.html

 

Byłem dziś obejrzeć samochód i mam mieszane uczucia. Generalnie właściciel bardzo mało wie, twierdzi, że przebieg jest rzeczywisty. Jest niestety kilka sporych znaków zapytania i wątpliwości.

 

Stopień zużycia tapicerki raczej przemawia za odrobinę większym przebiegiem, nie wiem czy to normalne w tych modelach, na przykład gałka zmiany biegów i przetarta w kilku miejscach skóra na fotelach.

 

Kolejnym znakiem zapytania jest rozrząd, który nie wiadomo czy od nowości był wymieniany... Właściciel twierdzi, że wymieniał sprzęgło, pedał dość twardy i łapie w połowie więc ok.

 

Niepokojące dzwonienie słychać po dopalenie silnika, w dodatku gdy przyjechałem silnik był rozgrzany, zawieszenie wydaje się ok jak i hamulce.

 

Silnik pracuje na oleju Castrol, gdzieś spotkałem się z informacją, że to nic dobrego.

 

Miernik lakieru wskazał też kilka niepokojących rzeczy. Rozumiem, że maska jest aluminiowa, czy to normalne, że grubość lakieru różni się po bokach samochodu od dachu?

 

Tak czy owak zastanawiam się nad zabraniem samochodu do Coobcia.

 

Wszelki komentarz mile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytarcia w srodku zdarzaja się często bo zetki są liche w środku. Lakier na bokach i dachu powinien być taki sam. Castrol to straszny badziew. Bierz fure i jedz do Coobcia na oględziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wymieniać rozrząd"? Kurde przecież tutaj jest łańcuch...poczytaj trochę o tym aucie bo widze ze wykladasz się na podstawach

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wymieniać rozrząd"? Kurde przecież tutaj jest łańcuch...poczytaj trochę o tym aucie bo widze ze wykladasz się na podstawach

Dzięki za informacje.

 

W wielu mercedesach też jest łańcuch co nie zmienia faktu, że się go serwisuje.

 

Bardziej kompromituje się właściciel który nie widział o fakcie, że ma łańcuch rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walony z przodu, w jakim stopniu trudno powiedzieć

Wymiana rozrządu kompromitacja właściciela, i trochę niestety twoja łańcuch live time, chyba czasami prowadnice i napinacz, ale to pytanie do praktyków, takie bzdury pier,.. Pewnie taki sam samochód

W nissanie  350z grubośc powłoki  lakerniczej  to 130 do 150 mikronów  , ani więcej ani mniej      ,370z niestety  90

Klepany dach w cupe  to  później  „wiatr we  włosach” szum wiatru na 100%

Najważniejszy to dwumas               

Środek trudno powiedzieć, jazda autostradowa stanowczo za duże zużycie, w mieście dojazdy do pracy 5 km możliwe

Do max wersji mu trochę brakuje

Cena chyba adekwatna, do jakości, ale to  trzeba szczegółowo obejrzeć

Edytowane przez andrzej6411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walony z przodu, w jakim stopniu trudno powiedzieć

Najważniejszy to dwumas               

 

Do max wersji mu trochę brakuje

 

 

Możesz powiedzieć coś więcej? Czemu myślisz, że walony z przodu? Pytam bo obejrzałem podłużnice i pas przednie zwracając uwagę na śruby, zaczepy i nic mi się nie rzuciło w oczy.

 

A jakie są objawy problemów z dwumasem? Rozumiem, że wysokie koszty wymiany?

 

Co brakuje do wersji max? Właściciel twierdzi, że to premium pack, bose jest, brembo jest, felgi Rays.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie zderzeka przedniego zostawia trochę do życzenia - być może to kwestia ujęcia na zdjęciu, ale reflektory wydają się mieć niesymetryczne przerwy między pozostałymi elementami.

 

Koszt wymiany dwumasy podobno jest dość wysoki. Jak sprawdzić dwumasę? Ja zazwyczaj wbijam wysoki bieg i od niskiej prędkości przyśpieszam (oczywiście bez przesady, nie od 20km/h) - generalnie nie powinno nic stukać i rzęzić.

 

Do EU premiem pack brakuje raczej pomarańczowego wykończenia kabiny - czytaj. pomarańczowe fotele i pozostałe wstawki, ale niech bardziej doświadczeni forumowicze się wypowiedzą.

 

Dzięki za info, co do premium pack to myślałem, że chodzi o navi. Dużo bardziej mi się podoba czarna tapicerka, czy z czarną nie ma premium pack?

 

Przy okazji, może ten egzemplarz jest kogoś z forum, albo ktoś zna?

 

http://otomoto.pl/nissan-350-z-wersja-eu-brembo-full-C36571304.html

Edytowane przez jestempiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, co do premium pack to myślałem, że chodzi o navi. Dużo bardziej mi się podoba czarna tapicerka, czy z czarną nie ma premium pack?

 

Premium to skóry, Brembo i Bose (czyt. "Boże" - to nagłośnienie to jakaś masakra). Kolor i nawigacja to opcje.

 

 

Przy okazji, może ten egzemplarz jest kogoś z forum, albo ktoś zna?

 

http://otomoto.pl/nissan-350-z-wersja-eu-brembo-full-C36571304.html

 

Opisywany w tym temacie chyba strone/dwie wcześniej.

 

 

A jakie są objawy problemów z dwumasem? Rozumiem, że wysokie koszty wymiany?

 

Sypiący się dwumas słychać przy gaszeniu samochodu - takie metaliczne pyknięcia. Łatwo pomylić z dźwiękiem sypiącego się łożyska wałka mocy w (skrzyniach przed liftem). Najlepszy patent na obczajenie dwumasu to odkręcenie filtra i przytykanie wlotu ręką - tak żeby silnik sie troche przyduszał. W momencie zadławienia to hamowany dwumas pociąga delikatnie silnik, a w momencie 'oddławienia' silnik znowu ciągnie dwumasem. Jeśli przy przejściu słychać klikanięcie to znaczy sypnięte koło.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium to skóry, Brembo i Bose (czyt. "Boże" - to nagłośnienie to jakaś masakra). Kolor i nawigacja to opcje.

 

 

 

Opisywany w tym temacie chyba strone/dwie wcześniej.

 

 

 

Sypiący się dwumas słychać przy gaszeniu samochodu - takie metaliczne pyknięcia. Łatwo pomylić z dźwiękiem sypiącego się łożyska wałka mocy w (skrzyniach przed liftem). Najlepszy patent na obczajenie dwumasu to odkręcenie filtra i przytykanie wlotu ręką - tak żeby silnik sie troche przyduszał. W momencie zadławienia to hamowany dwumas pociąga delikatnie silnik, a w momencie 'oddławienia' silnik znowu ciągnie dwumasem. Jeśli przy przejściu słychać klikanięcie to znaczy sypnięte koło.

 

Dzięki za informacje, a odnośnie auta z ogłoszenia to jedynie znalazłem komentarz kolegi:

 

Fajny most...

olx.pl/m/oferta/nissan-350-z-wersja-eu-brembo-full-2003-CID5-ID9DFdh.html?code=673a68d245&min_id=141357919

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz AT i nie bedzie żadnych problemów a po malych modach bedzie szło znacznie lepiej niz MT

Samochód ma być jako drugi w domu, pierwszy już jest używany sporadycznie więc nissan był by pewnie używany tylko jako "joy ride" parę razy w miesiącu. Zdecydowanie nie chce AT, tym bardziej, że lubię czasem pojechać autem na tor i podszkolić się z umiejętności jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...