Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok pytanie z jakąś prędkością jechałes i czy turbina wogole wstawała?

Nie pamietam teraz, ale pare razy do odcinki leciałem, taka tam normalna jazda miedzy sarnami przez las pare razy pod 200 a tak to ze 150 zdaje sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Was teraz zaskocze. Uturbiona na teoretycznie 475 kucy zetka pozwolila mi po 100 km trasy dolac 11,66 litra.

Ty masz seryjne wtryski bo jak Kuba dłubał przy turbo i zmienił wtryski to komp żle pokazuje , mój wg kompa pali przez ostatnie 3000 km 11,4 tylko że razy 1,8 czyli jakieś 20 dychy 100 nitro plusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie komputer pokazuje średnie spalanie na trasie 14l, przy jeździe plus minus 200km/h na autostradzie. Raz trasę robiłem względnie przepisowo (autostrada, więc w miarę płynna jazda), to pokazywał 10,5l. Za to przy wolniejszej jeździe, 80-90km spalanie pokazuje już większe, pod 12l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc powyżej 150km/h zwykła Zeta raczej spali minimum 11-12L

 

Ja z autostrady ze średniej 140 km/h miałem 7,6 l/100km. I to zarówno na kompie jak i na dystrybutorze (lałem do pełna i liczyłem). Przy czym była to jazda na maksa jednostajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z autostrady ze średniej 140 km/h miałem 7,6 l/100km. I to zarówno na kompie jak i na dystrybutorze (lałem do pełna i liczyłem). Przy czym była to jazda na maksa jednostajna.

 

Mi zeszło do 3-3,5 litra na trasie....... w Smarcie  :lol:

OK, to ECO driving mamy opanowany.

Ale wszyscy wiemy że nie oto chodzi w naszych bestiach, no może poza kolegą Myckiem w Smarcie ;)

Chociaż nie powiem, informacja Rogala o spalaniu pozytywnie mnie zaskoczyła.

Edytowane przez Wojti83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była wersja USA to by mnie nie zdziwiło, zwłaszcza widząc przebieg, ale że to europejczyk to w takiej cenie na pewno nie ma się co spodziewać oceny 4+ czy też bezwypadkowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz83... Co za body kit masz na Zetce? Czy sam zderzak? Przymierzam się do zakupu na wiosnę. Dokładnie coś takiego chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni i tylny zderzak vis racing sport z dokładkami z carbonu, progi z carbonowe Carbon Creations. Dokładny opis modyfikacji i zdjęcia masz w moim wątku w dziale projekty I prezentacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Upodobałem sobie Nissana 350Z i planuję go kupić na wiosnę/lato.

 

Niestety mam zerowe doświadczenie w kupowaniu samochodów, a tym bardziej sportowych. Widziałem tutaj sporo wypowiedzi, gdzie po samych zdjęciach byliście w stanie stwierdzić co z autem jest nie tak itd. Liczę więc na waszą pomoc.

 

Na wstępie zapytam czy za ok. 30kPLN można kupić dobry egzemplarz. Tyle jestem w stanie na ten samochód przeznaczyć.

Widziałem sporo ogłoszeń w tej cenie jednak nie jestem pewny czy to nie są sztuki, w które trzeba potem jeszcze włożyć 10-15kPLN, aby móc się nim cieszyć.

 

Jak wspomniałem jestem w temacie zielony i wszelkie rady będą mile widziane np. z jakimi kosztami należy się liczyć zaraz po zakupie? Wymiana oleju, opon, rozrządu itd.

 

Pozdrawiam

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za 30k nic nie kupisz sensownego :( opony to zależy jaki będzie stan przy kupnie. Olej i filtry wymienia się zawsze przy kupnie auta. Rozrząd jest łańcuchowy. W auto za 30k będziesz musiał baaaardzo dużo wlozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się. Jeśli chcesz porządną serie to musisz dać te 40k. Opony używane w dobrym stanie kupisz za 1500, olej i filtr to wydatek 300zl z wymianą no i ubezpieczenie. Jest to jednak duża jednostka, więc nie będzie tanio, ale to zależy od twojej przeszłości wypadkowej ;p ale lepiej unikaj egzemplarzy za 30k bez wnikliwego wglądu w historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałem się odpowiedzi tego typu :(

Jesteście w stanie powiedzieć z czego wynika ten próg 40k? Czego można się spodziewać po egzemplarzu za 30k? Czy kupno sztuki za 30k i z czasem doinwestowanie 10k ma sens czy lepiej od razu kupić tę za 40k?

 

Na co też zwracać przy przeglądaniu ogłoszeń oraz podczas jazd próbnych? Czytałem, że 350tka ma problem z synchronizatorami 3 i 5 biegu oraz, że sporo jest bitych. Jakieś miejsca charakterystyczne, na które można rzucić okiem aby sprawdzić takie przygody?

 

Z ubezpieczeniem zdaję sobie sprawę, dzięki. Dla mnie to będzie ok. 2k-3k. Chyba, że ojca wezmę jako współwłaściciela to trochę mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno kupowałem swoją pierwszą Zetkę i dałem za nią właśnie 40 tysięcy. Szczerze mówiąc to zrobiłem czysty strzał, a konkretniej miałem już dość poszukiwań i stwierdziłem, że albo będzie perła albo się właduję  (z biegiem czasu wiem, że głupio zrobiłem i po wizycie w ASO zlapałem się za głowę - jak się później okazało jednak niepotrzebnie) i się udało.

Jak przeglądałem to były wystawione jakieś po 28,500 - 30,000 zł, ale nie sprawdzałem ich - Nie dlatego, że coś było nie tak tylko zwyczajnie nie pasowały do moich wymagań - Celowałem w Europejczyka z przebiegiem poniżej 100 000 tyś km, wersją po liftingu z nawigacją. Skończyło się na tym, że mam Zetkę, która jest z polskiego salonu.

 

Jak na moje oko to nie ma co się nastawiać na egzemplarz wymarzony, bo takiego możesz szukać dobrych kilkanaście miesięcy. Jeśli dobrze pamiętam to większość Zetek za 30,000 zł jest pochodzenia Amerykańskiego, ewentualnie z przebiegiem powyżej 150 000 km. Jeśli któraś Ci się naprawdę spodoba to podjedź z nią do ASO i tam Ci dokładnie sprawdzą auto. Co prawda 250 zł trzeba wyrzucić, ale mnie to uratowało przed wpakowaniem się w naprawdę konkretną minę.

Edytowane przez tomoakatomi
wulgarne słowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...