Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Hudyvolt czyli mam rozumieć że wersja europejska ma dodatkowo ESP, czyli VDC tak? A amerykańce mają tylko TCS?

 

Wiesz , cło nie cło to już poza mój budżet a zresztą grypa mnie dorwała i cały tydzień w domu to nawet bym nie jechał

 

Znalazłem na OLX taki egzemplarz, amerykańca 

http://olx.pl/oferta/nissan-350-z-CID5-IDfcpPF.html#c0cb7d42f2

 

Czy w tych samochodach brak ESP to na prawdę aż tak duża strata? Czy tak jak bydle pisze TCS wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem nie ma znaczenia i czy EU czy US, są wersje bez niczego, wersje z samym TCS i wersje z VDC

moja obserwacja z ogłoszeń od listopada w zasadzie, że zdecydowania większość wersji US jest bez niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

 

@kaktuss_ML, mam rozumieć że lampy od 2006 nie maja pomarańczowego kierunku w środku? bo patrząc na 2006 i przed liftem to większość 2006 nie ma tego kierunku, dobrze szukam :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

 

@kaktuss_ML, mam rozumieć że lampy od 2006 nie maja pomarańczowego kierunku w środku? bo patrząc na 2006 i przed liftem to większość 2006 nie ma tego kierunku, dobrze szukam :P?

 

Dokładnie,

Tu masz przykład lampy lift:

 

led.jpg

 

przed lift:

 

1790-043-headlight-480.jpg

Edytowane przez TheMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pod względem wizualnym już dzięki wam sporo wiem :P 

 

Wątpię żeby lampy sprzed liftu założył tylko ze względów na  jego widzi misie , pewnie miała przygodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, jak większość amerykanek. Zwłaszcza, że spasowanie zderzaka do maski pozostawia sporo do życzenia.

Ale... równie dobrze mogą być zmienione na europejskie przedlifty, żeby przejść przegląd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu kupiony najtańszy zderzak jaki był, wiele widziałem amerykańców ze zderzakami EU. Wy chyba tez. Najbardziej się rzuca pisze sprowadzony ze stanów a tylny zderzak Eu ( pod płaskie tablice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych aut jest po przygodach bo ta są sportowe auta ktore mają swoje lata a nie trudno takim coś wywinac.

Ale szpachel na dachu to już grubo.

Dobrze, że mój ma wszystko szpachlowane oprócz dachu i tylnej klapy xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, jak większość amerykanek. Zwłaszcza, że spasowanie zderzaka do maski pozostawia sporo do życzenia.

Ale... równie dobrze mogą być zmienione na europejskie przedlifty, żeby przejść przegląd...

A czy amerykanskie po lifty nie mają tych samych świateł co europejskie ? Bo nie rozumiem czemu nie miał by przejść przeglądu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańskie polifty (przedlifty też), tak jak inne amerykańce mają światła symetryczne. W Europie jest to nielegalne, bo u nas obowiązują asymetryczne. Dlatego albo trzeba przerabiać, albo wymienić jak zasugerowałem... albo mieć diagnostę, który ma to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos ogarniał temat podłączania zwykłego radia w miejsce bose podpowie mi co potrzebuje do podłączenia zwykłego radia 1din? napewno ramkę, ale sa jakieś gotowe przejściówki zeby subwoofer tez grał? jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

 

W związku z wkroczeniem w tzw. kryzys wieku średniego stwierdziłem że chce posiadać roadstera :dribble: . 

Mój budżet to max 40k pln 

Rozgladałem się za BMW Z4 / Porsche 986 boxter / Toyota MR2 i Nissanem 350z 

 

po kilku tygodniach teoretyzowania czytania i rozmów z innymi auto maniakami doszedłem do wniosku ze skupie się na 350z. Niestety w Polsce wersji cabrio jak ze świecą szukać. 

 

Oczywiście na północy naszego pięknego kraju to w ogóle nie warto szukać auta (posucha tu straszna) zdecydowanie południe Polski bogatsze w autka. Chce korzystać z usług firmy (nie chce reklamować) która jedzie i za Ciebie sprawdza autko gdyż niejednokrotnie cena takiej usługi jest niższa niż koszt paliwa gdybym wybrał się sam (nie mówiąc o czasie, braku miernika lakieru i bogatej wiedzy rzeczoznawczej) 

 

Obecnie chce wysłać speców do tego oto egzemplarza -> http://olx.pl/oferta/nissan-350-z-biala-perla-navi-cabrio-CID5-IDfqtBn.html#7db9ed2460 

Będę wdzięczny jeśli ktoś z doświadczonych forumowiczów mógłby coś powiedzieć na temat tego ogłoszenia oraz generalnie na temat kwestii na które zwracać uwagę... 

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie deklaruję się jako znawca, wiec lepiej by ktoś potwierdził moje wątpliwości. Tylny zderzak jest na blachę jednorzędową tj. europejska, ale: nie widzę tylnego przeciwmgielnego, bocznych kierunków, ani brembo. To na pewno Europejczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na 100% USA.

Brak bose, kierunkow w blotnikach, brembo

 

Mozna wnioskowac ze tyl był uszkodzony, zderzak od EU i lampy poliftowe w wersji DE.

 

Slabo widac, ale srodek chyba skurwialy szary taki, choć to kwestia gustu.

 

Popros najpierw o VIN i za 15Dolcow sprawdzisz jak mocno byl walniety, bedzie taniej od tych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym wymienił lampy tylne na polift a mam przedlifta a tanie nie sa więc raczej nie kwestia naprawienia po kosztach bo takie lampy trochę kosztują...napewno więcej od przedliftowych. A zderzak może ktoś wymienił że względów estetycznych bo nasze kwadratowe tablice mega słabo wyglądają i pasuja do tej wnęki od US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info juz wysłałem prośbę o VIN 

 

co do historii - Pan twierdzi że kupił z uszkodzonym tyłem ale przyjechał na kołach (ma zdjecia podobno) dlatego wymienił od razu lampki na polift. i lakierował całe autko (?) rok temu wymieniał szmate w dachu i dwumas. Kupił juz z instalacja i jest z niej bardzo zadowolony (choć dla mnie troche szkoda ładować LPG do 300KM auta z tylnym napedem ale moze teraz te LPG sa lepsze niz te 10lat temu) 

Mowil ze na pewno musze pomyslec o zawieszeniu bo nie robil przez dwa lata nic (pytanie jak bardzo trzeba ingerowac w zawieszenie i ile mnie to pociagnie) Nie mowil nic jak chodzi skrzynia. a czytalem ze synchro w skrzyni pada. do tego dochodzi pewnie wymiana hamulcow. 

 

Czytalem rowniez ze osprzet silnika jest bezobslugowy -> ale czy na pewno? czy jednak nie lepiej wymienic lancuszek czy tego sie nie robi :) 

 

P.S. czy jest cos na co Ci fachowcy moga zwrocic dodatkowa uwage? np gasniecie na jalowym itp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie modelu przeklejane. Niekompletne i nie w fabrycznej lokalizacji.

Ciekawe czy ma europejskie przednie lampy, bo spryskiwacze ma (albo przynajmniej atrapy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu z autopsji mogę powiedzieć: niech zerkną czy ogrzewanie/klima (nawiew) dobrze działa przy odpaleniu z zimnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie spryskiwacze ma w przednim zderzaku, więc nie oryginał, bo w USA tego nie ma, ale jak Bydle pisze dokładać można sobie wszystko, zmiany na plus, ale świadomość że to tak z fabryki nie wyjechał trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten samochód i generalnie jest tak jak wlasciciel napisal nawet moc sie zgadza;) zetka byla u coobcia na wymianie sprzegla z tego co pamietam. Auto stoi pod dachem i jest co jakis czas tylko przepalane. Lampy poliftowe zostaly zapodane bo mial kolizje z tyłu wiec wymienil na cos ladniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...