Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, 370Z wydaje się łatwiejszy do kupienia, ale jak przychodzi co do czego to kolorowo nie jest. Za 80k da się kupić 370z, ale to będzie bardziej "bierz Pan co jest", a nie wybrzydzanie typu "chcę łopatki i skórę". Po prostu jak ktoś ma jakaś fajną konfiguracje i przyzwoity stan blacharsko-mechaniczny nie sprzeda samochodu w cenie gorszych egzemplarzy, to zrozumiałe. Jak chcesz mieć perełkę, którą będziesz trzymał w garażu i pucował to warto jednak szukać dobrej bazy, a nie na ustępstwa. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak Ci zależy to jedz po niego - tuningowany na aliexpress nie odstrasza ? skoro tyle chińskich błyskotek to jak dbał o samochód ? Swoją drogą jest tak paskudny ze głowa mała ...

 

- 1,5 roku temu czyszczona miska i pompa olejowa - tak zaleca producent przy tym przebiegu.- pierwsze słyszę...

- na bierząco co 9tys km wymiana filtra i oleju - powinno wymieniac sie znacznie czesciej...

Gaz założony z względu na większą czystość gazu - jaką k** czystość ?

-Butla 50l.- nie wejdzie taka butla, ja mam 44L brutto i jest ponad "wneke"

-koło dojazdowe 18'' - gdzie je trzyma ? w garażu ?

Z racji wolnossącego silnika benzynowego pali swoje ale przynajmniej nie ma się tutaj co psuć, więc oszczędność na naprawach silnika i osprzętu. - ocb ?? Niedawno mało palił teraz, że sie nie sypie - gdzie tu jakaś spójność...

-rok temu (11 tys wstecz ) wymienione sprzęgło - 2000zł - wymienia sie komplet z dwumasą, bo potem jest jak u mnie po roku znow wymiana...

 

Także jedz i pochwal się co to za twór na żywo...

 

PS Wyświetleń:4016 i jeszcze nie zszedł ?

Edytowane przez Rolandinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W promieniu 300km oglądałem wszystkie. Do tego jednak mam ~800, a liczyłem na to ze ktoś moze kojarzy ten samochód, albo oglądał.

Co do opisów to nie oszukujmy się, większość przy sprzedaży "ubarwia" je.

A jeżeli chodzi o wyświetlenia, to jak za wersje DE, ma dość wysoką cene(forumowe się po tyle nawet sprzedawały), więc niektórych może odstraszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butla 50l wejdzie ale pewnie odstawać będzie, przy 44l masz pewnie z 1-2cm luzu po bokach jeszcze. Mniejsza o to. Co do auta to nie jest to 2006 rocznik ale 2005 maks, silnik to DE 280koni a nie 300! Jakby to było 2006 faktycznie to miałby inne lampy z przodu, z tyłu i inne wnętrze. Tak czy siak warto obadać ale jak za 2005 rocznik to cena wygórowana, czy podstawnie to nie wiemy, nikt nie chwalił się że oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie fatygował, jak już koniecznie chcesz to poproś o więcej zdjęć i szczegółów. Moim zdaniem szkoda czasu jak masz dalej niż 20km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat dostępności części do 350Z/370Z oraz typowych kosztów związanych z eksploatacją samochodu? Próbowałem zaznajomić się z tematem na własną rękę - doczytałem, że części mechaniczne do 350Z są łatwo dostępne ze względu na sporo zamienników z innych modeli - zdecydowanie gorzej jest z blacharką. Jednakże napotkałem też na tematy poświęcone sprowadzania części zza oceanu i czuje się lekko zmieszany. 

 

Korzystając z okazji chciałbym jeszcze zapytać o komfort podróżowania takim autem na polskich drogach - auto jest dosyć niskie - zastanawiam się jak bardzo trzeba uważać na wszelkich nierównościach?

 

Kolego jeśli chodzi o części to np. w zawieszeniu wahacze dostępne są jedynie w ASO - 1 sztuka przód koszt 1900. ASO nie sprzedaje samych tulei. Generalnie części są trudno dostępne. Sprzęgło w ASO 2700. Dwumasa 4900. Żeby było taniej trzeba zamawiać z zagranicy.

Edytowane przez Mycek
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak Ci zależy to jedz po niego - tuningowany na aliexpress nie odstrasza ? skoro tyle chińskich błyskotek to jak dbał o samochód ? Swoją drogą jest tak paskudny ze głowa mała ...

 

- 1,5 roku temu czyszczona miska i pompa olejowa - tak zaleca producent przy tym przebiegu.- pierwsze słyszę...

- na bierząco co 9tys km wymiana filtra i oleju - powinno wymieniac sie znacznie czesciej...

Gaz założony z względu na większą czystość gazu - jaką k** czystość ?

-Butla 50l.- nie wejdzie taka butla, ja mam 44L brutto i jest ponad "wneke"

-koło dojazdowe 18'' - gdzie je trzyma ? w garażu ?

Z racji wolnossącego silnika benzynowego pali swoje ale przynajmniej nie ma się tutaj co psuć, więc oszczędność na naprawach silnika i osprzętu. - ocb ?? Niedawno mało palił teraz, że sie nie sypie - gdzie tu jakaś spójność...

-rok temu (11 tys wstecz ) wymienione sprzęgło - 2000zł - wymienia sie komplet z dwumasą, bo potem jest jak u mnie po roku znow wymiana...

 

Także jedz i pochwal się co to za twór na żywo...

 

PS Wyświetleń:4016 i jeszcze nie zszedł ?

 

 

 

Już zszedł ;)

 

Ale co do zasady i względów szeroko rozumianej estetyki to podzielam Twoje i innych user'ów zdanie w 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Butla 50l.- nie wejdzie taka butla, ja mam 44L brutto i jest ponad "wneke"

-koło dojazdowe 18'' - gdzie je trzyma ? w garażu ?

Jest butla 50l i także koło dojazdowe, Niemcy butle upchali za siedzeniami zaraz, wiec bagażnik nie ruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS szkoda, że na dachu nie zamontowali tej butli - przerost formy nad treścią...

Tzn, co masz na myśli? Butli w ogóle nie widać, pięknie zabudowana, koło jest, więcej miejsca w bagażniku, ja widzę same plusy. Więcej zabawy z montażem, a w późniejszym użytkowaniu same korzyści. Jak to mówią każdy chwali swoje, ale bezpodstawna krytyka też nie jest odpowiednia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie garbów:

 

- zastanawiam się czy wielkość opon może mieć tutaj jakieś znaczenie ?

 

Plus może lepsze amortyzatory wstawić ?

 

No psia mać - naprawdę mimo jazdy patrolowej cały czas mam loterię "przytrę lub nie..." i to wcale nie na jakichś Bóg wie jak wysokich duperelach: progach czy innych podjazdach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, co masz na myśli? Butli w ogóle nie widać, pięknie zabudowana, koło jest, więcej miejsca w bagażniku, ja widzę same plusy. Więcej zabawy z montażem, a w późniejszym użytkowaniu same korzyści. Jak to mówią każdy chwali swoje, ale bezpodstawna krytyka też nie jest odpowiednia.

Pozdrawiam.

 

Jakie korzyści ? bo masz koło dojazdowe i butle czyli + ekstra kilogramy i zmiana rewelacyjnego środka ciężkości P/T ? Jest to dziwoląg i tyle... za 50zł kupujesz wypełniacz zamiast koła zapasowego i dojeżdżasz do wulkanizatora...

 

PS też mam LPG...

Jeszcze w temacie garbów:

 

- zastanawiam się czy wielkość opon może mieć tutaj jakieś znaczenie ?

 

Plus może lepsze amortyzatory wstawić ?

 

No psia mać - naprawdę mimo jazdy patrolowej cały czas mam loterię "przytrę lub nie..." i to wcale nie na jakichś Bóg wie jak wysokich duperelach: progach czy innych podjazdach...

 

Może masz zmęczone te amory ? trzeba by przetestować z inną zetką na tej samej prędkości i sprawdzić czy czy haczy, jakie masz koła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferris coś jest nie tak. Sprawdź czy nic Ci tam nie wisi z podwozia czym trzesz. To naprawdę nie jest normalne żeby seryjna zetka wszędzie trzec. Ja mam opuszczona na gwincie i mam dużo niższy bodykit i nie tre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rolandinho 

 

Amortyzatory były raczej w porządku, przy zakupie byłem świadomy, że wahacze są nieco zużyte (rozwarstwia się guma) i  w niedalekiej przyszłości trzeba będzie je wymienić.

 

Opony - aktualnie są:

 

front: NEXEN N3000 225/40R18

tył: NEXEN N3000 245/45R18

 

Wiem, że na froncie powinny być nieco większe ale w momencie gdy poprzedni właściciel zakładał opony to Nexen nie miał takiego idealnego wymiaru fabrycznego stąd zdecydował się na takie a nie inne rozwiązanie.

 

@ Łukasz

 

Umówiłem się w ASO na przegląd i wówczas ogarnę temat tych przycierek plus tego wygłuszenia przy dużych prędkościach - wówczas powinienem mieć już sprawę jasną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko dzisiaj u mnie było, naprawdę nie ma się do czego przyczepić poza silnikiem, trzyma po rozgrzaniu 15psi...

Czyli niemal dwu krotnie za mało.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te samochody sa warte 25-30k w zależności od rocznika wg infoexperta na dzień dzisiejszy przy założeniu ze są nieuszkodzone...ceny które dyktuje rynek to dla mnie nieporozumienie ale wiadomo ze każdy chce zarobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te samochody sa warte 25-30k w zależności od rocznika wg infoexperta na dzień dzisiejszy przy założeniu ze są nieuszkodzone...ceny które dyktuje rynek to dla mnie nieporozumienie ale wiadomo ze każdy chce zarobić...

Przeglądam ogłoszenia od dłuższego czasu i ciągle widuje te same auta. Jedyne które schodzą to te młodsze roczniki poliftowe (i tu faktycznie cena w okolicy 50 tysięcy złotych nie przeszkadza by znikały z internetu). W przypadku aut starszych człowiek ma wrażenie, że cena jest strasznie sztuczna -  nie od dziś wiadomo, że przedmioty warte są tyle ile ktoś jest w stanie za nie zapłacić - a jeśli auto stoi na otomoto praktycznie cały sezon to wnioski nasuwają się same :P

 

Podobna dyskusja odbyła się jakiś czas temu w bliźniaczym temacie o 370Z, gdzie forumowicz wystawił swoją furkę(ładną zresztą, podobno zadbaną) za relatywnie dużą kwotę. Dziś po 2 tygodniach widzę, że wyjściowa cena obniżona o 10 tysięcy złotych.

 

Myślenie: AUTO KUPILEM ZA 30 TYSIĘCY DWA LATA TEMU, WYMIENIŁEM TŁUMIK ZA 10K, POROBIŁEM PARĘ INNYCH DROBIAZGÓW TO WYSTAWIE ZA 45 - niekoniecznie jest trafne, zwłaszcza gdy mowa o rocznikach 2006 w dół, bo powiedzmy to wprost - nie są one zbytnio pożądane.

 

No i na koniec chciałbym zaznaczyć, że nie jest to żadna indywidualna wycieczka w stronę kogokolwiek - ot tak, luźne kontynuowanie dyskusji  

Edytowane przez AdrianH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...