Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

już napisałem do gościa, żeby olej zmienił na 5W50 i cene podniósł o 20tyś bo psuje rynek.

 

 

tak że to ostatnia chwila zakupu za grosze

Troche sie czepiasz z tym 5w50 jesli martwe silniki po 50tys km sa dla Ciebie malo wystarczajacym dowodem to nie staraj sie udowodnic na sile ze to tylko nasz polska filozofia. Jaki masz w tym cel 5w30 nie nadaje sie do tych aut, padaja panewki i pija olej na potege tak w usa jak i w europie.

 

Potrzebujesz dowodu niestety nie mamy wgladu jak wiele silnikow musieli wymienic na gwarancjach ale na pewno bylo tego sporo biorac pod uwage posty na forach w usa.

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już napisałem do gościa, żeby olej zmienił na 5W50 i cene podniósł o 20tyś bo psuje rynek.

 

 

tak że to ostatnia chwila zakupu za grosze 

 

Kazik, rozumiem ironię, ale może jesteś w stanie napisać mi coś więcej? Jesteś z KRK, więc relatywnie blisko do tej Zetki. To jest taki szajs, że w ogóle tym nie ruszysz, czy jest pokrzywiona tak, że robi trzy ślady, czy po prostu brakuje mocy i silnik do remontu, czy o co jeszcze innego chodzi? Będę wdzięczny za jakiekolwiek informację.

 

Szukam Zetki do zobaczenia "z czym to się je" na rok, może dwa. Na te za 30 tys., nie ma wg Was absolutnie żadnego sensu nawet patrzeć? Nie pojeżdżę tym nic?

Edytowane przez kkbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla juz opisywana kilka razy... dlugo nie chciala sie sprzedac wczesniej, musial bys przegrzebac gleboko temat

Cześć,

 

Przegrzebałem 45 stron wstecz i nie znalazłem nic. Chcę tą sztukę obejrzeć, bo wygląda nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-ID6z6i1g.html

 

Pewnie mnie zabijecie za to pytanie, ale czy ktoś widział tę zetkę? Wiadomo dlaczego jest tak tanio?

Mógłbym ją obejrzeć jak znajdę czas bo mam blisko, ale jak znajdę czas. Ale nic nie obiecuję bo mam mało czasu ostatnio. 2006 za 28 pewnie zejdzie do 25 bo chwile stoi, ocena nasuwa się sama , i goły amerykaniec. WIększością zetek pojezdzisz, pytanie ile w nią włożysz w razie w

 

@Kazik

Nie rozumiem Twoich ciągłych negacji cen zetek i sapania że to głupota tyle wydawać za samochód. Jak ktoś nie chcę tyle wydawać nikt go nie zmusza. U dojczy jak szukałem HR wraz ze znajomym który tam jezdzi, to wychodziło mi że po opłatach miałem przedział 60-100 tys zł, i jakoś tam nikt na to nie narzeka. także nie ma co dyskutować, takie ceny, jak się komuś nie podobają nie musi jezdzić zetką

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przegrzebałem 45 stron wstecz i nie znalazłem nic. Chcę tą sztukę obejrzeć, bo wygląda nieźle.

 

Daj znać czy już ją oglądałeś a jeśli tak to co z nią jest nie tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel jest z Poznania i nie ma go w tym tygodniu w Warszawie. Pod koniec tygodnia będę się na oglądanie umawiał.

 

 

Zabierz kogoś kto się zna chyba, że sam jesteś dobrze umocowany w szeroko rozumianej motoryzacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel jest z Poznania i nie ma go w tym tygodniu w Warszawie. Pod koniec tygodnia będę się na oglądanie umawiał.

Widziałem że bardzo długo  stoi i nie wiem czemu. Rocznik 2006 RevUp a tańszy niż inne przedlifty  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też trochę podejrzane, że nowszy model tak dość "tanio" stoi. Na plus (oczywiście jeśli to prawda) jest obszerny opis w ogłoszeniu. Obawiam się tylko, że jest to tylko po to, żeby uśpić czujność.

 

We wtorek natomiast obejrzałem wizualnie i posłuchałem silnika z tego ogłoszenia https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-wersja-europa-manual-bezwypadkowy-przebieg-104k-km-ID6zaaYi.html Nie było niestety okazji na przejażdżkę (ok. 13:00 w centrum Wa-wy), ale jeszcze będę chciał się nim przejechać. Lakier posiada dorbne ryski i delikatne wgniecenie (nie większe niż 3x5cm) na lewym tylnym nadkolu. Felgi podrapane i z dużą ilością odważników - raczej do wymiany. Środek w całkiem niezłym stanie: skóra na gałce zmiany biegów delikatnie wytarta - możliwe to przy takim przebiegu? Właściciel wydał się szczery, nie zaprzeczył jak zapytałem czy pali olej. Powiedział, że dolewa trochę mniej niż 1l między wymianami (co około 7tyś km).  W ogłoszeniu jest napisane, że odtwarzacz CD nie działa. Poza tym audio z sub-em było sprawne. Co mnie zaniepokoiło:

1. po odpaleniu silnika było słychać hałas z okolicy rolek od pasków od osprzętu. Coś jakby łożysko, albo napinacz? Nie był to na pewno piszczący dziwęk pasków.

2. skrzynia nie chodziła idealnie, mimo, że sprawdzałem tylko na postoju. Biegi 3, 5 i 6 nie weszły gładko. 3 i 5 z delikatnym oporem, 6 trochę wiekszym.

3. oznaczenia szyb po stronie pasażera były od wewnętrznej strony. Tzn. od zewnątrz był widoczne jako lustrzane odbicie.

 

To był pierwszy 350Z, który oglądałem, więc prośba o Wasze komentarze w sprawie moich spostrzeżeń. 

Edytowane przez Piotrek_154
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 to najprawdopodobniej rolki napinaczy pasków   drobnostka 

2 jak chcesz sprawdzić działanie skrzyni na postoju    tak sie nie da  biegi w ztkach chodzą dość ciężkawo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No maja i im nizszy bieg tym drozszy synchronizator. U mnie np. w jednej zetce 5tka wchodzi jedynie przy obrotach nizszych niz 4,5 tys wiec jak ta ma problem na postoju to chyba nic dobrego nie wrozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działanie synchronizatora ma za zadanie wyrównać obroty wałka sprzęgłowego do obrotów wałka zdawczego   jak auto stoi w miejscu wałek zdawczy sie nie obraca 

po wciśnięciu sprzęgła wałek sprzęgłowy też sie nie obraca   więc co synchronizator ma zrównywać   

inna sprawa jak sprzęgło nie domaga i po wysprzęgleniu ciągnie wałek sprzęgłowy  wtedy synchronizator musi zatrzymać wałek sprzęgłowy do zera bo wałek zdawczy ma 0 obroty      

 

z innej beczki  czztałem artykuł że tylnymi drzwiami rząd podwyszył akcyze na sprowadzane auta http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-rzad-wprowadza-wyzsza-akcyze-tylnymi-drzwiami,nId,2448939

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba wstrzymam w tym roku z nissanem. Chyba że któryś z was będzie swoją sztukę sprzedawał  :whistle:

 

 

 

Nie licz na to - forumowicze nie pozbywają się swoich "350"-tek a jeżeli już jakimś cudem muszę się z nimi rozstać to na pewno są inni w pierwszej kolejności poza kolejnością, co akurat tutaj nie powinno dziwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...