Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie tego białego nissana za 50 zwrócił ktoś uwagę na fotel kierowcy wygląda jak by miał już kiedyś przeszywana poduchę czy tylko mi się wydaje i jeszcze zastanawia blank.gif lewy próg jak by miał inny kolor i odcień oraz lewy tylny chlapacz jakoś tak dziwnie spasowany

 

pomimo to zachęca mnie do oglądnięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6kopek9 - nasze wspólne rozważania (pod warunkiem że hot_rider ma rację) pozwalają wyciągnąć kilka wniosków, ale dwie najważniejsze uwagi (przy których dywagacje na temat odcieni blakną :P) :

 

1. To jest Europa i całe auto zostało przemalowane i to jest bardziej prawdopodobne, bo nie ma białej europy 2005

2. To nie jest Europa, dlatego może być biała, ale wtedy cała reszta się nie zgadza.

 

Więc ja bym zadzwoniła i zapytała prosto z mostu dlaczego to auto było całe przemalowane i już. A jak powie że nie było to powiedz że w takim razie to nie Europa. Jak się uprze że Europa to mu powiedz że białych nie było i w końcu Ci coś powie albo będzie kręcił, że nie wie etc. z tym że jak tak zacznie gadać to całe to jego ogłoszenie nie będzie miało sensu...No i zapytaj o te konie, bo jak na mój gust to w 2005 roku tylko te żółte GT4 Anniversary ed. miały 300 kuca, ale za to sobie nie dam nic obciąć :P Zanim przemierzysz "pół Polski" po prostu konkretnie pogadaj przez telefon :P Albo poproś kogoś kto się orientuje bardziej w zetkach, z forum, żeby zadzwonił - bo taki ktoś prędzej się zorientuje że ktoś ściemnia i nie wie o czym gada....

 

A w ogóle na samym początku znajdź w necie potwierdzenie 100%towe na to że w 2005 EU nie było białego koloru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ewentualnym zakupie wszystko można sprawdzić w papierach auta ,które podczas oględzin można sobie zażyć do wglądu, poza tym po vinie też można sprawdzić jaka to wersja usa/europa/jdm i jaki kolor ma seryjnie i tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, przy ewentualnym zakupie to już po przejechaniu kupy kilometrów, być może na darmo.

Po drugie, jak po VINie sprawdzić kolor auta, skoro żadna z jego cyfr nie odpowiada za kolor?

 

Ale w sumie możesz powiedzieć, żeby Ci gościu przesłał foto tabliczki znamionowej z komory silnika i tam jest wbity numer koloru - to już w necie sprawdzisz sobie jaki to kolor - kod białego jest w linku podanym przez ILLNIXA wyżej (Q1 coś tam) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem tak konkretnie z tym właścicielem mówił że śmiało możemy podjechać do nissana i na 1 lepsza stacje diagnostyczna która się niczym nie kieruje i oceni też autko po swojemu dał cenę 50 żeby wyeliminować pewna grupę os. która dzwoni tylko żeby sie przejechać przez telefon rozmawiałem z nim o pewnej kwocie mówił że na miejscu bez problemu powinniśmy sie dogadać auto kupował pod siebie i twierdzi że zmienia bo chce kupić Porsche wymieniał docisk sprzęgła i łożysko oporowe i mówił ze po 6 latach to musiało kleknąć zadzwonię jeszcze odnośnie koloru i co o tym sądzicie ?

dodatkowo daje nowe klocki 2 komplety kół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim vinie mam wpisane jaką mam wersje jaki kolor i na jaki rynek który rok itd wiem bo sam to rozbijał kiedyś cyfra po cyfrze i literka po literce , fakt że każdy producent ma inny sposób kodowania i na różne rynki viny wyglądają inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale Ty masz Mituwisi :P a w nysach z tego co mi wiadomo (i na 99,9% tak jest) w VINie nie ma takich informacji jak kolor - też już to przerabiałam raz po raz :P Z VINu można uzyskać info o miejscu produkcji, fabryce, miejsce pochodzenia, wersja wyposażenia hmm... ostatnie kilka cyferek to jest indywidualny numer auta.. Z pewnością można to znaleźć w necie - taką rozpiskę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor auta jest na tabliczce znamionowej pod maską

 

Informacje ogólne

LOGO_nissan.jpgNumer VIN JN1GAAZ33U0005375 Marka Nissan Model 350z Rok modelowy 2003 Nadwozie Coupe Drzwi 2/3 Silnik VQ35DE TYPE ENGINE Moc silnika 280 KM (206 kW) Skrzynia biegów Manual Numer seryjny 005375

https://www.automo.pl/dekoder-vin?vin=JN1GAAZ33U0005375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przysłał Ci foto tej tabliczki spod maski? :) No z tego drugiego raportu wynika, że jest to wersja Europejska, czyli to się zgadza wszystko, został do sprawdzenia w sumie kolor... ;] No i za ta cene którą Ci powiedział myślę że jest ok ;)

 

Przy okazji coś o czym była mowa wcześniej czyli rozpiska poszczególnych znaków z numeru VIN http://nissanhelp.com/diy/common/nissan_vin.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przysłał Ci foto tej tabliczki spod maski? :) No z tego drugiego raportu wynika, że jest to wersja Europejska, czyli to się zgadza wszystko, został do sprawdzenia w sumie kolor... ;] No i za ta cene którą Ci powiedział myślę że jest ok ;)

 

Przy okazji coś o czym była mowa wcześniej czyli rozpiska poszczególnych znaków z numeru VIN

w życiu bym nie pomyślał że od kobiety dowiem sie tyle cennych informacji XD :D dzięki wielkie jeszcze raz bo jeśli chodzi o 350 Z to na razie jestem w temacie Lalikiem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie śmigałem osiówką mocną przednionapędowa Renault Megane F1 miałem około 230 240 koni bo była dłubnieta fabrycznie 225 i to lekiie zwinne auto klepałem nią Golfy GTI Focusy ST Clio Rs a jak teraz mogę mieć odczucie w Nissanie mam nadzieje że nie będzie gorzej chodził od Megi miała około 6 sek do 100 Km / h ?

 

Ale chwila.. Bo ten VIN i ten silnik który wyskoczył Ci z drugiego raportu czyli GA14DE to jest silnik 1.4 od Nissana Sunny

 

vin ma podany w ogłoszeniu taki

Edytowane przez ewa_hb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zadzwoniłam do tego kolesia i do serwisu. Vin jest dobry, samochód był ostatni raz w serwisie w 2005 roku na przeglądzie przy przebiegu 23tysiące coś tam, niestety nie wiadomo gdzie, pewnie w niemczech jeszcze, więc taki serwisowany bardzo od 2005 roku to on raczej nie był. No i w serwisie podał mi rok produkcji 2004. Tyle od serwisu.

Od kolesia się dowiedziałam, że auto było malowane całe - podobno bo takie było jego "widzi mi się". W oryginale było srebrne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zadzwoniłam do tego kolesia i do serwisu. Vin jest dobry, samochód był ostatni raz w serwisie w 2005 roku na przeglądzie przy przebiegu 23tysiące coś tam, niestety nie wiadomo gdzie, pewnie w niemczech jeszcze, więc taki serwisowany bardzo od 2005 roku to on raczej nie był. No i w serwisie podał mi rok produkcji 2004. Tyle od serwisu.

Od kolesia się dowiedziałam, że auto było malowane całe - podobno bo takie było jego "widzi mi się". W oryginale było srebrne.

 

Dzięki wielkie też postaram wam się pomóc i będę czytał forum jak ktoś będzie potrzebował jakieś pomocy w Krakowie mogę gdzieś podlecieć rzucić okiem na jakąś zetke itd :) dzisiaj jeszcze zadzwonię po molestuje go powiem że znam pewną historie auta no i jak wszystko wyjdzie ok w rozmowie to lecę oglądać w Sobote

 

Dzięki wielkie też postaram wam się pomóc i będę czytał forum jak ktoś będzie potrzebował jakieś pomocy w Krakowie mogę gdzieś podlecieć rzucić okiem na jakąś zetke itd :) dzisiaj jeszcze zadzwonię po molestuje go powiem że znam pewną historie auta no i jak wszystko wyjdzie ok w rozmowie to lecę oglądać w Sobote

 

jeszcze tylko poruszałem sie takim czymś

https://fbcdn-sphoto...227324585_n.jpg

 

czy Nissan będzie lepiej chodził ?? czy może mnie zaskoczyć że niebede zadowolony z osiągów ? bo to samo V6 a tam miałem turbo i szło od dołu i wyeliminowana turbo dziurę tak ze ciągła już ładnie od 2,5 tys jaka tu będzie charakterystyka silnika czego się mogę spodziewać

Edytowane przez 6kopek9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu bym nie pomyślał że od kobiety dowiem sie tyle cennych informacji XD :D

też jestem pozytywnie zaskoczony Ewą :)

bo to samo V6 a tam miałem turbo

???.F1 jest 4 zaworowe i poj. 2.0, więc nie wiem gdzie tam miales v6, ale wracajac do twojego pytania to bedziesz zadowolony, bo Z jest:

ładniejsze

szybsze -od dołu tez dobrze ciagnie bo ma wiekszy moment obrotowy

RWD!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem pozytywnie zaskoczony Ewą :)

 

???.F1 jest 4 zaworowe i poj. 2.0, więc nie wiem gdzie tam miales v6, ale wracajac do twojego pytania to bedziesz zadowolony, bo Z jest:

ładniejsze

szybsze -od dołu tez dobrze ciagnie bo ma wiekszy moment obrotowy

RWD!!

V6 chodziło mi o Nissana ze ma samo V6 bez turba i źle to napisałem może dlatego mnie żle zrozumiałeś w Megane miałem silnik 2.0 Turbo wydech z de catem i cat backiem zawór upustowy itd brakowało tylko programu i chodziło mi że po tych zabiegach straciła turbo dziurę a w Nissanie ze jest V6 i jaka on ma charakterystykę i jakie osiagi :) no ale wydaje mi sie że przy 300 kuca bede zadowolony a jakiego nissan ma niuta ?

Edytowane przez 6kopek9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma o porównywać. Mam Nowego Leona 1.8 Turbo 230KM i ładnie lata na prawdę wszystko super ale dalej to hatchback a tu dostajesz ( moim zdaniem za niską cenę ) coupe, które na prawdę jest znakomite. Porsche bije nawet jeżeli chodzi o przyczepność.

 

Będziesz miał ok 353 Nm.

Edytowane przez BartekZ33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma o porównywać. Mam Nowego Leona 1.8 Turbo 230KM i ładnie lata na prawdę wszystko super ale dalej to hatchback a tu dostajesz ( moim zdaniem za niską cenę ) coupe, które na prawdę jest znakomite. Porsche bije nawet jeżeli chodzi o przyczepność.

 

Będziesz miał ok 353 Nm.

no to o 53 więcej nisz w Megane F1 przy wadze 1400 nie wiem jak waga Nissana się ma :) oki już wam nie zawracam dzięki wszystkim za miłe informacje i nie zlinczowanie lalika XD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to o 53 więcej nisz w Megane F1 przy wadze 1400 nie wiem jak waga Nissana się ma :) oki już wam nie zawracam dzięki wszystkim za miłe informacje i nie zlinczowanie lalika XD

 

http://www.drive.com...leID=19756&vf=4

Meganka F1 waży 1355 kg. Zeta waży od 1446 kg w górę.

Edytowane przez Filon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350z około 1500kg waży... swoją drogą to że nie jest robiony w serwisie to nic nie znaczy , serwis w PL są raczej marne, ja wolę jechać do tunera i niech mi grzebie , a jak jestem w stanie to robie sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to o 53 więcej nisz w Megane F1 przy wadze 1400 nie wiem jak waga Nissana się ma :) oki już wam nie zawracam dzięki wszystkim za miłe informacje i nie zlinczowanie lalika XD

 

Właśnie dobrze, że się pytasz bo każdy w około się uczy a Ty wiesz co kupujesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeszcze tylko poruszałem sie takim czymś

https://fbcdn-sphoto...227324585_n.jpg

 

czy Nissan będzie lepiej chodził ?? czy może mnie zaskoczyć że niebede zadowolony z osiągów ? bo to samo V6 a tam miałem turbo i szło od dołu i wyeliminowana turbo dziurę tak ze ciągła już ładnie od 2,5 tys jaka tu będzie charakterystyka silnika czego się mogę spodziewać

Dużo szybszy nie będzie, ale szybszy :)

Dlaczego ?

350z jest wyraźnie cięższy (10% a może więcej) i napęd na tylną oś powoduje większe straty w układzie napędowym, tym samym mniej mocy na kołach.

Porównując osiągi, bardziej patrzył bym na przyspieszenie 100-200km/h niż 0-100. Przy ruszaniu z miejsca jest problem z trakcją i to zwykle decyduje o uzyskanym czasie, pomiar jest też krótki więc i różnice niewielkie, a przyspieszając od 100 do 200 mamy już tylko czystą moc przekazywaną przez koła na asfalt.

Ciężko znaleźć jakieś oficjalne dane, ale 100-200 megane robi w jakieś 18sek, 350z 17sek.

Dziwię się że bardziej nie pomodziłeś tego F1 bo jest pole do popisu, jak w każdym turbo ;)

Natomiast dźwięk V6 i tylny napęd bezcenne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...