Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale bałagan robicie;p

nie różnią się- tylko wyglądem, bo spotkałem się że europa ma jeszcze założoną osłnę z radiatorem

cos ok 30% z tego co pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuuuwwaaaa 75 stron.. chyab trzeba coś z tym zrobić, bo niedługo my sami się w tym nie odnajdziemy... a dużo fajnych rzeczy tutaj jest....

 

Wielka prośba o pisanie tutaj jak to było od długiego czasu głównie na temat egzemplarzy do sprzedania - do innych zagadnień używamy osobnych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema, bedac ostatnio w Polsce ogladalem tego potwora http://otomoto.pl/nissan-350-z-56000km-po-oplatach-C25922885.html bo to akurat w moim miescie(tzn pod miastem). Auto sprzedawane w komisie a sprzedajacy to typowy burak bo podjezdzajac stara corsa dziewyny odrazu bylen skreslony bo jak ktos kto jezdzi takim rupieciem moze chciec kupic takie auto...zenada. Ale do rzeczy. auto wyglada z zewnatrz bardzo ladnie pod maska nie widac zadnych spawanych na nowo elementow. Sprzedajacy mowi ze byl malowany blotnik i bodajrze dzwi bo byly przerysowane. Auto posiada wymieniony dach na carbo i maske. Pytajac sie go o to czy jest mozliwosc podjechania do serwisu w celu sprawdzenia auta uslyszalem ze w Kaliskim serwisie oni sie na niczym nie znaja i on sie nie zgadza jedyne co to moge z nim podjechac na jego zaprzyjazniona stacje diagnostyczna gdzies tam w okolicy. No i moje pytanie czy warto dalej interesowac sie takim egzemplarzem z takim sprzedawca? Czy ten przebieg masz szanse byc realny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg jest w miarę realny

Auto posiada wymieniony dach na carbo i maske

w sensie poszycie jest carbonowe?? coś mi się wydaje,że tylko maska i dach są obklejone folią

i on sie nie zgadza jedyne co to moge z nim podjechac na jego zaprzyjazniona stacje diagnostyczna

:) się aż uśmiałem...czysto retoryczne pytanie: masz kolegów w warsztacie i czy owi koledzy powiedzą coś złego na twoje auto??

czy warto się interesować? naturalnie,jeżeli się zgodzi na wizyte w aso lub innym niezależnym warsztacie chyba że koleś jest chamidłem to nawet jakby miał rodzynka do sprzedania to bym podziękował

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, bedac ostatnio w Polsce ogladalem tego potwora http://otomoto.pl/ni...-C25922885.html bo to akurat w moim miescie(tzn pod miastem). Auto sprzedawane w komisie a sprzedajacy to typowy burak bo podjezdzajac stara corsa dziewyny odrazu bylen skreslony bo jak ktos kto jezdzi takim rupieciem moze chciec kupic takie auto...zenada. Ale do rzeczy. auto wyglada z zewnatrz bardzo ladnie pod maska nie widac zadnych spawanych na nowo elementow. Sprzedajacy mowi ze byl malowany blotnik i bodajrze dzwi bo byly przerysowane. Auto posiada wymieniony dach na carbo i maske. Pytajac sie go o to czy jest mozliwosc podjechania do serwisu w celu sprawdzenia auta uslyszalem ze w Kaliskim serwisie oni sie na niczym nie znaja i on sie nie zgadza jedyne co to moge z nim podjechac na jego zaprzyjazniona stacje diagnostyczna gdzies tam w okolicy. No i moje pytanie czy warto dalej interesowac sie takim egzemplarzem z takim sprzedawca? Czy ten przebieg masz szanse byc realny?

Karbonowy dach i tekturowe błotniki..

Nie wiesz, dlaczego nie chciał się zgodzić to ja Ci powiem, auto po dobrym dzwonie albo VIN by wyszedł „trochę” inny przy podłączeniu do komputera.

Nie ma takiej możliwości, aby właściciel nie zgodził się na taki przegląd jak nie ma jakiegoś ostrego przekrętu jeżeli ty płacisz.. RADA raczej daruj je sobie.

Coś z tym twoim zamieszkaniem w Niemczech jest nie tak

Dobrze,że na tą chwilę odpuściłeś sobie zamianę automatu na manual.

Od razu Ci mówię, że trzeba wymienić pół auta. To, co napisali koledzy i jeszcze więcej.

Wejdź sobie do katalogu części nawet chłodnica wody jest inna i tysiące innych rzeczy.

Też mieszkam nie tak daleko Kalisza i może nie mają zbyt wielkiego doświadczenia w naprawach, 350z, ale idioci tam nie pracują, kupuje tam filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli handlarz nie wpisuje w opisie- bezwypadkowy to raczej nie bez powodu , dla niektórych mało które auto jest powypadkowe . Dzisiaj sprawdzałem po numerze vin audi no i oczywiście przebieg był o 90tyś km zaniżony , a w ogłoszeniu i tak widniało - możliwość sprawdzenia w serwisie :thumbsdown: . Poinformowałem sprzedawce o tym no i ogłoszenie od razu usunięto , ciekawe kiedy znowu się pojawi :) Czyli jak zwykle opis to jedno a rzeczywistość to drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj naprawde one sa drogie i musi byc okazja zeby sie oplacalo. Oto ogloszenia z mojej okolicy

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/nissan-350z-350-z-premium-pack-leder-bi-xenon-bose-barsinghausen-bei-hannover/167624987.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=6&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&ambitCountry=DE&zipcode=32469&zipcodeRadius=50&negativeFeatures=EXPORT

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/nissan-350z-350-z-spenge/167545499.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=6&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&ambitCountry=DE&zipcode=32469&zipcodeRadius=50&negativeFeatures=EXPORT

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/nissan-350z-350-z-premium-pack-top-zustand-elia-umbau-porta-westfalica/168559013.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=6&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&ambitCountry=DE&zipcode=32469&zipcodeRadius=20&negativeFeatures=EXPORT

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/nissan-350z-350-z-premium-pack-b%C3%BCckeburg/163978964.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=6&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&ambitCountry=DE&zipcode=32469&zipcodeRadius=20&negativeFeatures=EXPORT

 

Jak widac oprocz niebieskiego to ceny sa kosmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celach sprawdzenia samochodu jestem zdania że nie każde "ASO" to dobry warsztat .... Miałem okazje podziwiać prace paru "serwisantów" z takiego własnie "ASO" tylko ze opla. I wydaje mi się że niektóre zwykłe warsztat radzą sobie o niebo lepiej.

Edytowane przez michalgdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celach sprawdzenia samochodu jestem zdania że nie każde "ASO" to dobry warsztat .... Miałem okazje podziwiać prace paru "serwisantów" z takiego własnie "ASO" tylko ze opla. I wydaje mi się że niektóre zwykłe warsztat radzą sobie o niebo lepiej.

Każdy lepszy od zaprzyjaźnionego warsztatu handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w Niemczech, więc doskonale wiesz, że tam dobrych aut za darmo się nie rozdaje takie rzeczy to tylko Erze i w Polsce przy pomocy niemieckiego Turka i polskiego handlarza.

Z opisu wynika, że pochodzisz z moich stron, dlatego jeżeli poszukujesz w miarę zdrowego egzemplarza mogę Ci podać namiary na samochód USA 2006 r 12 tys.mil b. piękny wizualnie bez ostrych przygód oglądałem /fakt,że jakiś czas temu/ wiec wiem, o czym mówię, lub bez autoreklamy możesz zobaczyć moje.

Edytowane przez andrzej6411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie auta z USA bo naczytalem sie o gorszych hamulacach, spawach nadwozia, jakosci materialow, trudno dostepnych czesciach wiec raczej do tej pory odrzucalem wszystkie zza wielkiej wody. A jak bym chcial wydac 15 tys euro na auto to wolal bym np kupic od Ciebie niz dac zarobic jakiemus niemcowi czy turasowi.

Nie ukrywam ze mam wizje na to jak samochod bedzie wygladac i napewno przejdzie gruntowna przemiane wlacznie z malowaniem wiec zaczolem tez rozgladac sie za autami lekko uszkodzonymi...ale nie wiem czy to wlasciwa droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję USA z hamulcami Brembo. Kupowałem już kilka części (w tym m.in. klocki, elementy zawieszania). W sklepie mówili, że do USA nie pasuje a jednak pasowało. Niestety nikt nie jest w stanie konkretnie opisać różnic. Wszyscy piszą/mówią "chyba", "raczej" itp. Może wersja USA bez Brembo różni się od EU ale w wersji USA Brembo tych różnic jest na pewno mniej. Co do wnętrza to wg mnie czy to USA czy EU to jakość plastików, spasowanie są fatalne (oglądałem kilka Z, USA i EU). Istotnych różnic w jakości, na korzyść, którejś z wersji nie zauważyłem.

Moje zdanie jest takie, że nie powinieneś patrzeć czy USA (pod warunkiem, że z Brembo) czy EU, po prostu jechać, obejrzeć, przejechać się, zdecydować :) Nie ma się co spinać na EU bo skoro nie ma różnicy to po co przepłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie auta z USA bo naczytalem sie o gorszych hamulacach, spawach nadwozia, jakosci materialow, trudno dostepnych

 

części zawieszenia/nadwozia/silnika są te same

hamulce można zawsze przeszczepić bez problemu koszt: ok. 2,5-3 tys. zł

co do reszty to brednie i konstrukcyjnie są to te same auta a różnią się:

felgami kutymi rays

brembo (oprócz wersji track)

spryskiwaczami refrektorów

i czasami radiatorem na dyfrze (ok.350zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

części zawieszenia/nadwozia/silnika są te same

hamulce można zawsze przeszczepić bez problemu koszt: ok. 2,5-3 tys. zł

co do reszty to brednie i konstrukcyjnie są to te same auta a różnią się:

felgami kutymi rays

brembo (oprócz wersji track)

spryskiwaczami refrektorów

i czasami radiatorem na dyfrze (ok.350zł)

można jeszcze wspomnieć o dodatkowych kierunkowskazach bocznych i kontroli trakcji w standardzie w EU

a w wersji US nie wiem po co pakują te ohydne chlapacze.. swoją drogą ciekawe czy można się tego łatwo pozbyć :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem ze nawet mocowania zderzakow w EU i US sa inne a co do szpery to w wersji US jest ona elektornicza i katuje klocki z tarczami - jednak sa to tylko kwestie ktore wyczytalem w necie. Bylo tych roznic wiecej z tego co pamietam ale nie moge znelsc teraz jest strony. Kazdy pisal zawsze zeby szukac jednak wersji EU a ja nie majac doswiadczenia ani z nissanem ani tym bardziej z autami US opieram sie na tym co wyczytam.

 

A jak z tym silnikiem jakies przebiegi robia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem ze nawet mocowania zderzakow w EU i US sa inne a co do szpery to w wersji US jest ona elektornicza i katuje klocki z tarczami - jednak sa to tylko kwestie ktore wyczytalem w necie. Bylo tych roznic wiecej z tego co pamietam ale nie moge znelsc teraz jest strony. Kazdy pisal zawsze zeby szukac jednak wersji EU a ja nie majac doswiadczenia ani z nissanem ani tym bardziej z autami US opieram sie na tym co wyczytam.

 

A jak z tym silnikiem jakies przebiegi robia?

 

Szpery sterowane elektronicznie (czyli boksujące koło przyhamowuje zacisk) były w wersjach US i EU od 2007 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem ze nawet mocowania zderzakow w EU i US sa inne a co do szpery to w wersji US jest ona elektornicza i katuje klocki z tarczami - jednak sa to tylko kwestie ktore wyczytalem w necie. Bylo tych roznic wiecej z tego co pamietam ale nie moge znelsc teraz jest strony. Kazdy pisal zawsze zeby szukac jednak wersji EU a ja nie majac doswiadczenia ani z nissanem ani tym bardziej z autami US opieram sie na tym co wyczytam.

 

A jak z tym silnikiem jakies przebiegi robia?

Mam USA ze zmienionymi zderzakami na EU. Przeróbkę robił poprzedni właściciel więc nie wiem czy coś modyfikował ale zderzak jest normalnie przykręcony, nie widzę tam zastosowania porad z książki "1000 napraw sposobem na drut". W kwestii silnika to jeśli jest odpowiednio eksploatowany to wytrzyma tyle ile każdy inny silnik. Mój ma trochę ponad 100kkm, moc trzyma a oleju od wymiany do wymiany nie wciągnie więcej niż litr (pewnie gdyby jeździł spokojnie to wcale by nie brał :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzaki sa te same tylko w tyle w EU w belce wzmacniającej jest dodatkowo gwint na hak holowniczy

 

karoseria jest w 100% taka sama

Kazdy pisal zawsze zeby szukac jednak wersji EU

w sumie na pewno lepiej bo w/w rzeczy są już w aucie, ale nie warto przekreślać dobrego modelu USA tylko dlatego, że jest od hamburgerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...