Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drugie tyle w sensie..? Celica pali 8/100 to ile pali 350 ze dwa razy tyle..? Czy jeszcze jakies dodatkowe koszta dochodza.? Wiadomo ubezpieczenie drozsze ale chyba tez takiej przepasci nie ma..?

 

Jeżeli Celica pali Ci 8 litrów to masz chyba podobny styl jazdy do mojego, bo mi też tyle paliła. Zetka aktualnie pali mi 12,5 w cyklu mieszanym. Z tym że podejrzewam, że w porównaniu do reszty forumowiczów jeżdżę dosyć łagodnie :)

 

Najdroższe na początek mogą okazać się opony - ja za zimówki zapłaciłem ponad 4 tysiące. Ogólnie auto psujliwe nie jest, jeżdżę już ponad rok i jak na razie nie mam powodów do narzekań. Jedyna usterka jaka mi się przytrafiła to wypalone katalizatory. Ale w Celicy też przerabiałem ten temat. Jak trafisz na zadbaną sztukę, to tylko wymieniasz olej i lejesz paliwo :)

Edytowane przez Młynarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

spalanie 10l. w górę..średnia 12l. PB98

najdroższe są częsci, nie ważne ,że pierdoła ważne ze do 350z wiec cena x2

 

 

średnia 12l to raczej optymistyczny wynik :)

 

ale z częściami to fakt i nie rozumiem tego "fenomenu" sprzedawcy i ASO zachowują się jakby handlowali częściami do Maserati albo GT-R, a 350z to już, no nie ma się co oszukiwać, nie pierwszej młodości samochód i wcale nie z najwyższej półki... Od pierwszego egzemplarza minęło już prawie 10 lat.... :/ Trochę przesadzają. Szkoda, że ceny samego auta się tak nie trzymają jak części.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Celica pali Ci 8 litrów to masz chyba podobny styl jazdy do mojego, bo mi też tyle paliła. Zetka aktualnie pali mi 12,5. Najdroższe na początek mogą okazać się opony - ja za zimówki zapłaciłem ponad 4 tysiące. Ogólnie auto psujliwe nie jest, jeżdżę już ponad rok i jak na razie nie mam powodów do narzekań. Jedyna usterka jaka mi się przytrafiła to wypalone katalizatory. Ale w Celicy też przerabiałem ten temat. Jak trafisz na zadbaną sztukę, to tylko wymieniasz olej i lejesz paliwo :)

 

 

 

Czyli tez lubisz czasem przycisnac ;p Plus tego auta ze jak sie jezdzi dynamicznie to tez za duzo nie spali chyba ze na torze to inna bajka (rekord to za 150 zl 120 km). to 11 Litrow to tez nie tragedia ale z tego co widze to czesci drogie a do tego mam manie tuningu a to juz chyba kosmos w tym aucie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tez lubisz czasem przycisnac ;p Plus tego auta ze jak sie jezdzi dynamicznie to tez za duzo nie spali chyba ze na torze to inna bajka (rekord to za 150 zl 120 km). to 11 Litrow to tez nie tragedia ale z tego co widze to czesci drogie a do tego mam manie tuningu a to juz chyba kosmos w tym aucie ;p

 

Czasem lubię :P Ale nie jeżdżę na tor jak sporo ludzi z forum i używam Zety do codziennego dojazdu do pracy. Nie jest to dla mnie samochód weekendowy do wyszalenia się dlatego też spalanie wychodzi mi pewnie niższe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem lubię :P Ale nie jeżdżę na tor jak sporo ludzi z forum i używam Zety do codziennego dojazdu do pracy. Nie jest to dla mnie samochód weekendowy do wyszalenia się dlatego też spalanie wychodzi mi pewnie niższe :)

 

Ja pracuje za granica w pl jestem co drugi weekend takze mozna sie pobawic, ale chce tam porobic do lata a pozniej w pl juz moze nie byc tak kolorowo z kasa i tego sie obawiam. Poki robie w de to moge sobie pozwolic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aiwesz ze na to nei wpadlem..? jakos tak mi na mysl nie przyszlo. To moze co mi sie w nim podoba: sportowy wydech (fajnie ze jest przy okazji zaoszczedze kilka tys), lotka moze nie najladniejsza ale ok, felga i kolor ;) Co oznacza zawieszenie nismo..? jakies twardsze..? bo nizsze chyba nie skoro tak wysoko stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszy mnie te zanizanie cen. Ale za bite Stany to nie ma co sie dziwic, ze ceny male. Niemcy sie ciesza bo przyjezdzaja po nie do nas bo dzieki handlarzom mamy smieszne ceny, a odbija sie to na nas wlascicielach.

Edytowane przez BartekZ33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie posiadam jeszcze Z'tki ale jak zaczolem zaglebiac sie w temat, duzo czytac i szukac to stwierdzam ze zeby kupic solidny bezywpadkowy egzemplarz z naprawde dobrym wyposazeniem i niskim przebiegiem trzeba celowac w Polsce powyzej 50 tys zl. i nie wierze w to ze mozna kupic takie auto jak napisalem taniej.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Mój znajomy szukał Europy z mojego rocznika i musiał naszykować 70 tyś. zł. Kupił i jest zadowolonony :D Mieszka w Niemczech i u nich nie opłacało mu się kupić. Ale jak mówisz 50 to minimum a osoby mówiąc, że można za 30 czy tam 40 spokojnie to chyba nie mają pojęcia co by kupili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta i wsadzisz drugie tyle w naprawe, albo bedzie to golas jakis bez porzadnego audio czy kontroli trakcji, bez porzadnych hamulcow, albo jakas jeszcze biedniejsza wersja US, lub auto bedzie mialo prawie 200 najechane. Sorry ale w Polsce nie kupisz tanio dobrego auta. A jezeli uda Ci sie to jest to naprawde okazja. Jezeli twierdzisz inaczej to pokaz mi godne samochody w kwocie ponizej tych 40-45 tys tak zeby bylo napisane ze jest bezwypadkowy, mial kompletne wyposazenie i nie bylo to zadne przerabiane US...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mi bardzo wpadla w oko i nawet nie jest tragicznie daleko takze moze przejade sie w weekend oblukac. Co o niej sadzicie..?

 

http://moto.allegro....2698048453.html

 

Było na tema tego autka tylko teraz jest oklejone poszukaj był tam kolega ktory jezdził megane RS o ile dobrze pamietam .

lipiec sierpien

Edytowane przez ADIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że teraz kupisz, ale ja swojego czasu kupiłem bezwypadek EU 2003 z przebiegiem 70kkm z komisu warszawskiego dealera... Mój dobry kolega, również był na tym forum dopóki nie kupił STI zamiast Zetki również kupił z tego samego źródła bezwypadkowego EU 2003. Oba były grafitowe. ;) Obie również były w dobrych pieniądzach.

 

Zgadzam się z tymi słowami, ale większość tego typu przypadków to prawdziwe okazje.

Sądzę, że ponad 80% zetek poniżej 40k zł, to sprowadzone z US po przejściach.

Z całym szacunkiem, ale 350Z to nie Fabia czy Golf, gdzie utrata wartości jest choćby spowodowana wejściem nowej generacji.

Owszem, pojawił się 370Z, ale poprzednik to nadal kultowe auto, więc dobre egzemplarze nadal będą "trzymać" wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajecie sobie sprawę że te samochody mają już swoje lata :D ? za 120 tyś zł można kupić z salonu Subaru BRZ. A za 5 lat bedzie kosztował 30-40 tyś i co wtedy ? Macie racje i też nie macie racji :D dam przykład. Kupiłem ASTRE GTC 2005 rok. Dałem za nią 30 tyś razem ze wszystkim. Moja wersja chodziła wtedy od 29 do 35 tyś. Salonowa, 2 właściciel, nie bita, idealny stan. przebieg 140 tyś. diesel. Po 3 miesiącach sprzedałem ją za 22 tyś zł bo nie chciało mi sie czekać aż ktoś łaskawie pofatyguje sie za 28 tyś ją kupić. Tak samo może być z Zetką. Ja swoją kupiłem za 40 tyś i jest w stanie bdb i nikt mi nic nie powie że jest dowalona bo nie kosztowała 50-60 tyś :D

A czy nie zdajecie sobie sprawy że te za 50-60 tyś "europejczyki" mogą też być walone ? tylko że cena taka żeby nie poznać że coś z nim było ? po nr vin nie dojdziecie bo ktoś może nie zgłaszał kolizji albo sam w drzewo przypie..... :D I jakiś super mechanik Heniek zrobił na cacy że nic nie widać ? całe elementy w tym samym kolorze od innego modelu itp. Życie to loteria. Wiadomo większe pieniądze wieksza szansa na dobry samochód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy z kim jedziesz ogladac auta. Znam takiego typa ktory jak potrafi wpatrywac sie w jeden punkt przez pol godziny gdzie auto jest zrobione perfekcyjnie przez naszych fachowcow po czym stwierdza ze jednak ten pojazd zaliczyl row i po szczerej rozmowie wlasciciel przyznaje sie...a w ogloszeniu napisane bezwypadek i auto zrobione tak dokladnie ze naprawde bardzo ciezko poznac cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajecie sobie sprawę że te samochody mają już swoje lata :D ? za 120 tyś zł można kupić z salonu Subaru BRZ. A za 5 lat bedzie kosztował 30-40 tyś i co wtedy ? Macie racje i też nie macie racji :D dam przykład. Kupiłem ASTRE GTC 2005 rok. Dałem za nią 30 tyś razem ze wszystkim. Moja wersja chodziła wtedy od 29 do 35 tyś. Salonowa, 2 właściciel, nie bita, idealny stan. przebieg 140 tyś. diesel. Po 3 miesiącach sprzedałem ją za 22 tyś zł bo nie chciało mi sie czekać aż ktoś łaskawie pofatyguje sie za 28 tyś ją kupić. Tak samo może być z Zetką. Ja swoją kupiłem za 40 tyś i jest w stanie bdb i nikt mi nic nie powie że jest dowalona bo nie kosztowała 50-60 tyś :D

A czy nie zdajecie sobie sprawy że te za 50-60 tyś "europejczyki" mogą też być walone ? tylko że cena taka żeby nie poznać że coś z nim było ? po nr vin nie dojdziecie bo ktoś może nie zgłaszał kolizji albo sam w drzewo przypie..... :D I jakiś super mechanik Heniek zrobił na cacy że nic nie widać ? całe elementy w tym samym kolorze od innego modelu itp. Życie to loteria. Wiadomo większe pieniądze wieksza szansa na dobry samochód :D

 

Podajesz tutaj przykład Subaru BRZ - wiadomo, ze każde auto straci na wartości, pytanie, ile procent? Weźmy Toyotę Suprę - roczniki bodajże 96-97, albo Skyline'a R34. Starsze od 350Z, a jak trzymają wartość. Nie warto porównywać 350Z i Astry, bo każde z nich należy do zupełnie innej kategorii. Moim skromnym zdaniem zakup auta popularnego rządzi się innymi prawami niż auta rzadkiego i takie różnice również dotyczą kwestii trzymania wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...