Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazł się realista co miał styczność z pseudo M-kami. Tylko znaczek M, a silnik 2 litry :D

 

w rodzinie użytkujemy już dosyć długo m3, sam miałem evo, nawet kilka razy na torze byłem więc proszę o odrobinę merytorycznych argumentów, a nie opinii z internetu.

m3 pali w mieście 14-15 litrów i jest to wynik z mojego kompa a nie opinia Twojego mechanika.

 

co do zakrętów, skoro piszesz, że m3 słabo jedzie po zakręcie to chyba to auto widziałeś jedynie na tych filmikach które zamieściłeś wyżej... jedyna jego wada to nadwaga którą czasem czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rodzinie użytkujemy już dosyć długo m3, sam miałem evo, nawet kilka razy na torze byłem więc proszę o odrobinę merytorycznych argumentów, a nie opinii z internetu.

m3 pali w mieście 14-15 litrów i jest to wynik z mojego kompa a nie opinia Twojego mechanika.

 

co do zakrętów, skoro piszesz, że m3 słabo jedzie po zakręcie to chyba to auto widziałeś jedynie na tych filmikach które zamieściłeś wyżej... jedyna jego wada to nadwaga którą czasem czuć.

 

M3 jest idealne. Zmieniam zdanie :D Tylko uważaj, żebyś korbą w głowę nie dostał, albo nie zapomniał dolać oleju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jej rozkład, bo M3 E46 jest 50kg lżejsze od 350z.

 

nie bardzo rozumiem ponieważ M3 ma rozkład 50/50... dużą masę czuć szczególnie w wolnych sekcjach. nie porównywałem do 350z (które jest mega tłuściochem i powszechnie to wiadomo) a raczej do ogółu, wcześniej jeździłem e36 również m3 i tam tego problemu nie było.

 

M3 jest idealne. Zmieniam zdanie :D Tylko uważaj, żebyś korbą w głowę nie dostał, albo nie zapomniał dolać oleju :D

 

dziękuję za troskę i cieszę się, że za moją sprawą coś udało Ci się zrouzmieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne?

 

Ciezko powiedziec :)

 

Ogólnie mój problem z BMW jest taki, że wizerunek tej marki w moim odczuciu mocno ucierpiał przez to, że co drugie auto na wiosce to już nie VW a własnie BMW, najczesciej jakis stary paździerz. Pełno tego jezdzi rowniez w miastach, 335 coupe jak za trzęsienie, X6 i 7 na każdym większym skrzyżowaniu w Wawie przynajmniej po sztuce, M3 troche mniej, ale tez sporo. O zwykłych 5 i 3 już nie mowiąc. Raz do gościa podjechałem w koreczku, w 7 siedział, zadowolony i dumny, po czym taka sama 7, kropka w kropke, na pełnym wypasie, podjechała obok, minę miał już nieco jakby inną ;) Pod kazdym dealerem BMW pełno złomu stoi, najróżniejszej maści, głównie 5, 7, X6, jeszcze więcej na serwis przyjeżdża bo psują się na potege. To co chce powiedzieć, to, że ta marka bardziej mi się kojarzy już z autem "wieśniaka" nawet już nie "dresiarza", bardzo popularnym, często spotykanym, przez co powszednim samochodem dla ludu czyt. volks wagen ;) Zetka jest przy tym jak biały kruk, niespotykany na drodze rarytas. Mało się tego sprzedaje, bo auto jest wybitnie niepraktyczne, dwuosobowe, ale przez to unikatowe. Przez rok w wawie przypadkowo spotkałem może ze cztery sztuki 370z....więcej jezdzi 350, ale tez jakąs spotkac na drodze nie jest łatwo.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak z Audi. Chyba nie bez powodu jest to powiedzenie "cztery zera dla frajera" :D Przynajmniej mechanicy zarabiają :) Ja kupując japońca wiem, że głównie do warsztatu będę przyjeżdżał wymieniać olej ;)

Edytowane przez Filon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to ważne ile pali ....? Ja tam mogę powiedzieć jak chcesz kupic Zete , a nie bedziesz miał na paliwo daj sobie spokój i tyle. :nissan: Nie odbiegajmy od Tematu :)

Edytowane przez ADIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to ważne ile pali ....? Ja tam mogę powiedzieć jak chcesz kupic Zete , a nie bedziesz miał na paliwo daj sobie spokój i tyle. :nissan: Nie odbiegajmy od Tematu :)

 

tak, tak jak pytasz ile pali to znaczy, że Cię nie stać :lol:

 

 

wracając do tematu, Panowie jest coś wartego uwagi z początku produkcji, EU w fajnym stanie i nie za 70k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bogate snopy" :D:P Nie prawda z tą kasą na paliwo. Ja daje 35-40 zł na lpg za 100 km zetką i jakoś da rade tanio co :D ? i za rok uzbieram na kolejny dobry samochód a wy w paliwo władujecie :D

 

A ja dodam coś takiego. Jak ktoś kupuje Zetkę i robią nią 15 tys km rocznie to znaczy że go nie stać ! :D ja tyle zrobiłem w 4 miechy

 

Zetka to nie ferrari i każdy może nią mieć, nawet zwykły kowalski. Pali od 8 do 20 litrów :) Mi średnio w mieście wchodzi 13,5 litra lpg

Edytowane przez michalgdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna teoria , że jak ktoś robi 15tyś km rocznie to Go nie stać na auto ? Może ma kilka innych aut w garażu i jezdzi okazyjnie , albo pracuje całymi dniami i nie ma możliwości nabijania kilometrów bo auto stoi i czeka w garażu :) ja bym tego tak nie nazwał .

Edytowane przez tomi79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no własnie, bo ktoś taki sie własnie pisze takie posty "stać się na Zetke to stać cię na paliwo" Gdybym ja miał zamiar robić 15 tyś rocznie to bez problemu posiadanie nawet Audi W12 6.0 benzyna nie było by problemem i mieć na paliwo. Tak że trzeba zwrócić uwage na to kto co ma zamiar robić z samochodem :)

Oczywiście pisze żartobliwie, żeby nikt sie tu nie obraził :D ale teksty z tą kasa na paliwo są dla mnie śmieszne :D Jak by Zetka to był samochód o nie wiadomo jak sportowy itp. a przecież Zetka to "Tanie auto sportowe" dla każdego. Tak Nissan ogłaszał je na premierze i w USA można było kupić je za 35 tyś $ no a że w europie takie drogie było to bardziej przez podatki itp.

 

Kupując ferrari za 600 tyś zł to ktoś wtedy może nie przejmować sie spalaniem. :D

 

Także jak ktoś zadaje pytanie "Ile auto pali" To odpisuje się ile pali a nie kogo stać a kogo nie :)

Edytowane przez michalgdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale paliwo to nie wszystko, części zamienne, ubezpieczenie etc...

Jakoś nie widzę tłumów Z33 na ulicy, a niby to tanie sportowe auto (jak ktoś wspomniał).

Posiadanie sportowego auta to swojego rodzaju luksus i to się nie zmieni.

 

Można zapytać, ile to pali itp.? W kwestii orientacyjnej oczywiście, ale nie ma sensu kupować tego auta za ostatnie pieniądze.

Tyle mogę ze swojej strony powiedzieć na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znany jest Wam problem pękającej podłogi w E46 M3? A okazuje się że rzecz powszechna i nietania w naprawie. BMW nigdy nie przyznało, że coś jest na rzeczy a jak zamówić podłogę w ASO to jest grubsza i inaczej profilowana.

 

P.S. Zetka i gaz? Kurna, od kiedy auto SPORTOWE ma tanio jeździć? Jak się chce jeździć tanio, to się kupuje auto, które służy do tego z założenia - małolitrażowy diesel, cywilne auto z lpg na przykład. Wrzucanie gazu w sportowe auto coby było taniej - znaczy że ponad stan napierasz i jeszcze dobre auto gazem psujesz, takie moje 3 grosze.

Edytowane przez CMQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider, coś o tej drugiej części wypowiedzi wiem, bo sam kupując zetkę, musiałem zrezygnować z kilku innych rzeczy. Jak to mówią "nie można mieć wszystkiego".

 

Słuchajcie, wydaje mi się, że nie ma sensu wałkować tego tematu (który już był wiele razy poruszany na innych forach), ponieważ i tak zawsze zdania będę podzielone, a jakichś jednolitych konkluzji nadal brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,temat rzeka.. Zetka jest "tanim" samochodem sportowym tylko wśród sportowych samochódów więc i tak najtańsza nie jest.

 

"Bogate snopy" :D:P Nie prawda z tą kasą na paliwo. Ja daje 35-40 zł na lpg za 100 km zetką i jakoś da rade tanio co :D ? i za rok uzbieram na kolejny dobry samochód a wy w paliwo władujecie :D

 

A ja dodam coś takiego. Jak ktoś kupuje Zetkę i robią nią 15 tys km rocznie to znaczy że go nie stać ! :D ja tyle zrobiłem w 4 miechy

 

Zetka to nie ferrari i każdy może nią mieć, nawet zwykły kowalski. Pali od 8 do 20 litrów :) Mi średnio w mieście wchodzi 13,5 litra lpg

 

Ten post jest bardzo kontrowersyjny.. jeśli uważasz że jak ktoś jeździ mało tzn że ,,go nie stać" to Ci współczuję. Oczywiście bardzo się cieszymy że oszczędzasz ale szydzenie z innych kolegów ,posiadaczy zetek że wydajemy bez sensu na paliwo to przesada.

 

to może mi odpowiesz ? Moja Z ma 42tyś km. 2008r.

Czyli nie stać mnie na jazdę nią ? Wg. Twojej teorii to nie.

 

Przepraszam,ale osobiście ten post mnie troszkę poruszył. Radzę zakończyć temat stać czy nie i ile pali.

 

"Dżentelmen o spalanie nie pyta." ENJOY YOUR Z!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,temat rzeka.. Zetka jest "tanim" samochodem sportowym tylko wśród sportowych samochódów więc i tak najtańsza nie jest.

 

Podpisuję się pod tym. :)

 

Temat rzeka, jak już wspomniałem, nie ma sensu już dalej poruszać kwestii spalania, lepiej wróćmy do dyskusji 350Z vs M3, CLk :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider, jasna sprawa, nic mi do tego na jakim paliwie kto jeździ swoją zetką. Moim zdaniem jest to auto do czegoś więcej niż jazda z A do B, przynajmniej ja tak je widzę. Stąd zdanie by wlewać w auto to, co zalecił producent, nie to, co się kalkuluje, bo taniej.

 

Zgadzam się z Tobą, że Z to nie rakieta kosmiczna i zakup/utrzymanie nie są jakieś wymyślnie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem że pisze żartobliwie, więc bez nerwów. Ja bronie ludzi biedniejszych, którzy też coś chcą od życia. I że zapyta ile zetka pali to trzeba odpowiedzieć a nie śmiać się że pyta o spalanie. Tekst o przebiegach napisałem żebyście pomyśleli. Ja Zetką robie dużo km, mimo iż nie mam dużo PLN :) a ten co ma dużo PLN a zetką jeździ w weekendy to sie chwali że nie patrzy na spalanie bo go stać, a robi własnie 100 km tygodniowo to ile on na te paliwo wyda ? . Ja zanim kupiłem Zetke sprawdzałem spalanie z 10 razy bo robie zetką dużo km. Nie obrażajcie sie, to jest forum, tu sie rozmawia, każdy ma swoje zdanie. Teraz dodam coś jeszcze, Jest na forum temat o strojeniu Zetki, ktoś napisał że kolo 2000 zł i nagle Ci wszyscy "co ich stac na paliwo i nie patrzą na spalanie" wskakują że czemu tak drogo itp. Macie Zetki, to przecież stać was na strojenie nie ? to wasza teoria, że każdy kto Zetki to musi mieć dużo kasy.

Jeszcze ktoś mi minusy daje przy wypowiedzi. Ukryty bohater jakiś ... :dribble:

Ale i tak coś tak czuję, że Ci wszyscy co nie patrzą na spalanie jednym okiem gdzieś na ten komputer lukają, tylko nie przyznają sie do tego bo im głupio tylko nie wiem czemu :P

Edytowane przez michalgdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/nissan-350z-europa-premium-pack-nismo-i2776101761.html Zna ktoś. Chyba coś było ale nie mogę znaleźć. Kolega mój jest zainteresowany a i cena jest kozacka więc w jego imieniu zadaje pytanko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jego miejscu nie przyznawałbym się do tego, że tyle zapłaciłem za felgi bo to prawie tak samo jaby napisać "dałem się nabic w butelkę" :devil:

Auto jest sprowadzone. Dobrze bym się przyjżał czy faktycnzie bezwypadkowe. Za tą cenę, ten rok...hmmm... starasznie drogo i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...