Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta dyskusja nie ma sensu. Ja uwazam ze cena 45 za bezywpadkowe auto z 2003r jest ok. A co do skrzyni to nie powiedzial bym ze jest nie do zajechania bo wystarczy poczytac o sychronizatorach. Nie do zajechania to byly stare Mercedesy, VW itp a teraz to wszystko jest jeden ten sam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne komentarz tyczy innego pytania bo ja nie sprzedaje z 2003

 

to nie jest tak, że 350z się psuje, tylko ludzie źle go użytkują jeśli coś jest popsute. W niektórych "podobno" z 2003 był jakiś problem z synchronizatorami, ale ja od ludzi, których znam, nie słyszałem nic takiego - może też kwestia traktowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne komentarz tyczy innego pytania bo ja nie sprzedaje z 2003

 

to nie jest tak, że 350z się psuje, tylko ludzie źle go użytkują jeśli coś jest popsute. W niektórych "podobno" z 2003 był jakiś problem z synchronizatorami, ale ja od ludzi, których znam, nie słyszałem nic takiego - może też kwestia traktowania?

 

 

Nie powiedziałem nigdzie ,że masz złą cenę tylko adekwatna do stanu auta jeśli jest zgodny z tym co mówisz.

 

O synchronizatorach też dużo słyszałem sam mam 2003 roku i póki co skrzynia hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zgadza się, wszystko jak opisałem - nic nie mam do ukrycia

 

 

nie wiem jak inni ale ja nie mogę się doczekać wiosny, kiedy asfalt będzie suchy (na mokrym nie czuje przyjemności :P) wiem, że to nie miejsce na temat ale spotkanie WIĘKSZE by się przydało, tzn zlot Z :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zlotem jest większy problem

przedewszystkim ktoś by musiał sie podiąć organizacji tego

trzeba by było też żeby zebrało sie pare chętnych

można by było pogadać z yogim i przy okazji jego time ataków zrobić taki zlot

wraz z możliwością pojeżdzenia na torze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede myslal nad tym tematem aby zrobic cos we wrocku na torze redeco....ale wszystko zalezy od liczby chetnych a widze ze w tym rejonie jest ich mało..

fajnie jakby ktos w Poznaniu pomyslal bo na tym objekcie widziałbym siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zakupiłem 2 dni temu Zetke:>

 

http://img694.imageshack.us/img694/2820/dscf3374t.jpg

 

Wracając do domu miałem mała przygode przy 160km/h zaczęło się slizgać sprzęgło samochod przestał jechac a dodawanie gazu powodowało tylko wzrost obrotów:> nagle wyłączył się silnik poczułem się mało fajnie , zatrzymałem się i poczułem zjarane sprzegło , silnik zapalił bez najmniejszego problemu czy to norma że komp wyłącza silnik w takiej sytuacji ?? sprzęgło wiedziałem ze jest padaka ale liczyłem że dojade:> czy mogło sie rozpieprzyć coś jeszcze ?? skrzynia pracuje normalnie , tylko nie wchodzą biegi , sprzęło pracuje lużno i go praktycznie nie czuć w nodze, nie byłem jeszcze u mechanika jade w poniedziałek brak czasu , zamówione mam koło 2 masowe i sprzęgło i oczywiscie nową linke , myslicie ze wystarczy??? silnik odpala i chodzi bardzo gładko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalgdb

Dla mnie po samym wyglądzie auta "malowanie" widać że auto bawiło się w "tokio drift" itp. Tak że na samym sprzęgle może się nie skończyć. Najlepiej kupować oryginały. Co do sprzęgła to po prostu był ża duży opór i zaczęło się ślizgać. Mógł kawałek tarczy się urwać i gdzieś wpaść też.

Ja kupiłem Zetke za 40 tys zł i 8 miesięcy 0 napraw a zrobiłem ze 30-40 tyś km

Edytowane przez michalgdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przebieg ma to auto ze juz sprzeglo padlo?

 

 

ze zlotem jest większy problem

przedewszystkim ktoś by musiał sie podiąć organizacji tego

trzeba by było też żeby zebrało sie pare chętnych

można by było pogadać z yogim i przy okazji jego time ataków zrobić taki zlot

wraz z możliwością pojeżdzenia na torze

 

Przedewszystkim to w Polsce brakuje porzadnego klubu/forum poswieconego 350Z/370Z. Ja bym proponowal zaczac miedzy innymi od tego. Sa jacys chetni zeby podjac taka inicjatywe?

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero jak rozbierzesz to zobaczysz co tam się stało myślę ,że ten zestaw ci wystarczy no jeszcze łożysko by się przydało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim to w Polsce brakuje porzadnego klubu/forum poswieconego 350Z/370Z. Ja bym proponowal zaczac miedzy innymi od tego. Sa jacys chetni zeby podjac taka inicjatywe?

i zaraz ban poleci w twoim kierunku :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zaraz ban poleci w twoim kierunku :icecream:

 

trudno, zycie ale to nie zmienia faktu iz mam racje. Poza tym w regulaminie forum wcale nic nie ma na ten temat...wiec nie do konca rozumiem za co ban?

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero jak rozbierzesz to zobaczysz co tam się stało myślę ,że ten zestaw ci wystarczy no jeszcze łożysko by się przydało

Jakie łożysko:>?

 

Dla mnie po samym wyglądzie auta "malowanie" widać że auto bawiło się w "tokio drift" itp. Tak że na samym sprzęgle może się nie skończyć. Najlepiej kupować oryginały. Co do sprzęgła to po prostu był ża duży opór i zaczęło się ślizgać. Mógł kawałek tarczy się urwać i gdzieś wpaść też.

Ja kupiłem Zetke za 40 tys zł i 8 miesięcy 0 napraw a zrobiłem ze 30-40 tyś km

Wiesz co nie do końca się zgodzę , jeśli ktoś ładuje kase w samochód to zazwyczaj o niego dba a pseudo seria często to zmasakrowany tuningiem silnik który ktoś sprzedaje jako ,, nigdy nie brał udziału w sporcie:>,, przebieg 120tyś więc sprzęgło see padło :> jestem 2gim włascicielem , samochód do 100tys serwisowany w ASO , tak czy inaczej na koszty początkowe tak zwane:> byłem przygotowany , ciesze sie że jest łancuch nie pasek rozrządu bo to kolejny obowiazek przy zakupie używanego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie łożysko:>? no takie oporowe w zestawie np.https://centrum4x4.pl/460371/zestaw-sprzegla-nissan-350z-3-5-i-24v-od-02-r-250-mm-exedy-japan-nsk2168

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak:> ale sprzęgło będę robił u radzikowskiego więc chyba mają takie łożyska?:>

prawdopodobnie najgorsze rozwiazanie z mozliwych, jak mnie pamiec nie myli to kolega z forum kupił Z ze sprzegłem made in radzikowski i sie rozleciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzikowski jest najlepszy. Ludzie z całej Polski przyjeżdżają do niego. Driftowozy mają sprzęgła od niego. U nas wytrzymało 2 lata w BMW Karoliny więc chyba wszystko mówi to za siebie... Ja nie długo będę robił u niego jednomas do 350z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nim to jest tak ,albo zrobi i trochę pojeżdzi ,albo za tydzień się wysra znam tą jego budę od parunastu lat mieszkałem niedaleko sam też robiłem kiedyś docisk u niego i padł po 2 dniach,ale z drugiej strony jak nie on to kto?

Edytowane przez dziubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas:> to co lepiej kupić gotowy zestaw??powiedział ze za 700pln może mi spieka zrobić:> tak apropo do graty do Zetki mega TANIO!! 2 masowe koło 2tyś!! do jakiegoś dupowatego Opla czasami kosztuje 6tys! zamiennik!! czekam na odp http://www.rpmotorsp...sport.pl/��mają mi ogarnąc jednomasowe koło lekkie ATC street lite , może ktoś zna sklep w Polsce gdzie mają takowe od ręki wszędzie każą czekać!

Edytowane przez HIXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tak...miales kiedys do czynienia ze spiekiem?? wydaje mi sie ze nie skoro chcesz je zalożyć

2 mas 2 tys.?? chodzi raczej o zamiennik LUK-a bo w servisie kosztuje ok 9500pln

koledze przemalowi załatwiałem sprzeglo exedy (zamiennik oem), moim zdaniem najlepsze co moze byc za taka kase i sobie chwali...sprzężone ma to z 1 masem f1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spiekiem da się jeździć spokojnie. Trzeba się przyzwyczaić i nie jest to jakieś mega wygodne ale nie przeszkadza. Mam w s13 i parkowanie itp. spokojnie daje radę. Najlepiej to wsiąść i pojeździć samemu się stwierdzi czy warto. Sprzęgło może i zrobiło by STW. Bo reszta często wysyła do radzika i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...