Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód będę użytkował przez weekend i sporadycznie w tygodniu. No nic, jeżeli nie znajde nic dobrego w moim przedziale cenowym, będę musiał odpuścić na jakiś czas i dozbierać na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj szukaj ja ustrzelilem w bardzo dobrej cenie egzemplarz i pol roku jazdy i nic sie nie dzieje. Jedyne moje koszty to oleje i paski na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem oczywiscie ze znajdziesz w tej cenie dobry egzemplarz. ludzie bardzo czesto maja takie zadumanie w sobie ze przeciez nie znajdziesz bo jak to to.. przeciez to 350z to trzeba duzo.. strucle sie starzeja- cena tez idzie w dół.  ludzie  bardzo czesto maja przerost formy nad trescia. jak ktos chce sprzedac to sprzeda taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że kupi poniżej 30 tyś tylko na tym się nie skończy. 

 

Wymiana oleju w silniku

Wymiana Oleju w dyfrze 

Wymiana płynu hamulcoweg

Wymiana Płynu chłodniczeg

Wymiana Klocków 4x

Wymiana zazwyczaj wszystkich opon bo wsadzają albo wyząbkowane albo z defektami

Często dochodzi prostowanie felg bo auto jest niskie i na oponach niskoprofilowych a mamy dziury w PL 

Zawieszenie bedzie miało cos do zrobienia 

Łożyska w 350z lubią sie wyjątkowo szybko wysypać sam sie przekonałem 

Wymiana oleju w skrzyni biegów 

Ustawienie świateł przednich a czesto też wymiana kończących sie już żarników 

Często gęsto maglownica siada tzn cieknie

Wnętrze napewno bedzie wymagało dokupienia jakiś plastików, (uchwyt na kubek lubi sie urwać) 

Akumulator czesto jest na wykończeniu 

Jakiś przycisk pewnie bedzie do wymany np od el foteli 

Tłumik przepalony albo przetarty

 

 

To są podstawowe problemy nie tylko dotyczące 350z ale i innych aut używanych dlatego najlepiej kupić auto prywatnie bo potem i tak trzeba stopniowo dokładać to co nas denerwuje. Gorzej jak wyskoczy jakaś niespodzianka typu skrzynia biegów albo uszczelka pod głowicą. Kupowanie taniego 350z to tak naprawde kupienie dobrego egz na raty bo stopniowo bedziesz dokładać a suma sumarum wyjdzie tyle samo lub 2 tyś taniej  :whistle:

 

Z mojego punktu widzenia lepiej kupić auto malowane niż w tragicznym stanie technicznym. Z zewnątrz zawsze zrobisz a mechanicznie często wydasz kupę kasy a dalej bede chodziło tak sobie. 

Edytowane przez driver_kaskader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przebieg bedzie dobry to jeszcze synchornizatory w skrzyni, sprzeglo itd...a jak ktos ma konkretnie zadbane auto to je ceni za wiecej niz 30-30pare tys. Jak ktos dba o auto to wie ile kosztuje utrzymanie w dobrym stanie tego auta na dobrych podzespolach. I racja ze czasami lepiej kupic auto ktore mialo przygode drogowa bylo malowane ale ma stan techniczny nienaganny bo pojezdzi dluzej niz zaniedbany sztrucel.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie dramatyzujecie.....klocki, tarcze,filtry, olej w silniku to jest podstawa.

chyba nie kupujesz w ciemno bez przejechania się co? jak widzisz tyle wad to negocjuj i tyle. nadal uważam, że za 40tyś można spokojnie kupić fajną zetke. i zgadzam się z którymś z poprzednich kolegów, że zawsze jest cena wysoka bo w mniemaniu właściciela jest tego warta...nie przecze ale rynek swoje weryfikuje.....

troche cierpliwosci i znajdziesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lista to lekka przesada no chyba ze ktos jest gamon i da sobie wcisnac trupa a co do olejow,paskow,klockow i opon to raczej jest to zestaw startowy bo nigdy nie uwierze ze ktos przed sprzedaza fury wymienia komplet plynow,czy jezdzi na oponach i uzywa klockow ktore nam pasuja. Jesli ktos chce sprzedac samochod to rzuci cene 35 tys a jak ktos chce bawic sie w auto handel to rzuci 50 tys. Zetka to nie lambo wiec ceny tez przyziemne powinna miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tylko jakoś czasem bywa tak, że kupiony bezwypadek za 40 i okazuje się po kilku tygodniach, że trzeba ciąć i wstawiać ćwiarę - przykład z ostatnich dwóch tygodni co mnie słuchy doszły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 koła kosztuje s14 więc o czym my mówimy?! Temat będzie chyba bez sensu ciągle wałkowany ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że kupi poniżej 30 tyś tylko na tym się nie skończy. 

 

Wymiana oleju w silniku

Wymiana Oleju w dyfrze 

Wymiana płynu hamulcoweg

Wymiana Płynu chłodniczeg

Wymiana Klocków 4x

Wymiana zazwyczaj wszystkich opon bo wsadzają albo wyząbkowane albo z defektami

Często dochodzi prostowanie felg bo auto jest niskie i na oponach niskoprofilowych a mamy dziury w PL 

Zawieszenie bedzie miało cos do zrobienia 

Łożyska w 350z lubią sie wyjątkowo szybko wysypać sam sie przekonałem 

Wymiana oleju w skrzyni biegów 

Ustawienie świateł przednich a czesto też wymiana kończących sie już żarników 

Często gęsto maglownica siada tzn cieknie

Wnętrze napewno bedzie wymagało dokupienia jakiś plastików, (uchwyt na kubek lubi sie urwać) 

Akumulator czesto jest na wykończeniu 

Jakiś przycisk pewnie bedzie do wymany np od el foteli 

Tłumik przepalony albo przetarty

 

 

Wizyta w ASO / serwisie i sprawdzenie samochodu przed zakupem, powinna wykazać większość tych elementów i można zbijać cenę na dzień dobry lub odpuścić jesli sprawa jest beznadziejna.

Moje wnętrze (rok 2003) po zakupie wymagało wymiany wyłącznie jednego schowka (cena 40 zł na allegro + koszt wymiany) co i tak moglem sobie darować bo w sumie otwierał się i zamykal ale działalo mi to na nerwy.

Nie demonizujmy.

PS. Oczywiście po sprawdzeniu przez ASO i tak wyszły mi jeszcze piasta i łożysko do wymiany, świat nie jest idealny, ASO też nie:) 

 

Pozdro

Sekret

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 koła kosztuje s14 więc o czym my mówimy

i to z 400kg lżejsze właśnie się pojawiła jedna taka w miarę na aledrogo za 31500 plus opłaty takie auto jak bmw e-46 7 lat temu chodziła po tyle co impreza gt to teraz ta sama gt w granicach 20000+ - a beta 8tysi +-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena była dobra - najlepsza za ten rocznik reszta zależy od stanu. Ja tam nie jestem w szoku :)


Za ile poszła jeśli można ..?

Edytowane przez ADIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az w szoku jestem ze tak szybko za taka cena automat poszedl

A mnie to jakoś szczególnie nie dziwi. Gdybym miał akurat tyle wolnej kasy to sam bym pojechał obejrzeć bo wydawała się zadbana. Swoją DE bym wtedy sprzedał i jeździł HR ;D automat mam u siebie więc bez różnicy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno miała przygodę(nie wiadomo jak dużą) z przodu co widać po tablicy rejestracyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to  chyba  na tym forum kolega szukał części do tego samochodu z powodu wpadnięcia poślizg jego dziewczyny.

Jeżeli to jest ten samochód o którym myślę  proszę przeszukać forum i mój post z ostrzeżeniami , zdjęciami co skoorwysyny  śmieciarze handlarze sprzedają na polski rynek, popatrzcie sobie  na zdjęcia.

Albo ja już jestem taki stary i sceptyczny , albo wy naiwni , a może jedno i drugie .Zastanówcie się jak powinna być cena tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, auto zostalo naprawione i pisal ze prowadzi sie juz normalnie wiec dlaczego z tego powodu miala by byc zanizona cena? Bo co bo kiedys ktos uszkodzil zawieszenie ktore pozniej wymienil na nowe? Buahahahaha

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem  co  ma oznaczać   to idiotyczne  wkur.. buaha ha.Pisze że jeżeli to jest które  wklejałem na forum zdjęcia z aukcji  z USA doopy nie było w tym aucie.tyle i tylko tyle ,chyba jasne.Również może być inny samochod.

Chociaż , przychodzi mi do głowy ,że mnie interesowały manuale a to automat więc może tonie to auto.Gdzieś na forum   w tym wątku  są  zdjęcia ale to było dość dawno, Sprawa zamknięta samochód sprzedany

Edytowane przez andrzej6411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...