Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Strasznie kopci po przekroczeniu 3000obr.


Gość zaxa10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Ostatnio zauwazyłem, ze po dodaniu gazu po przekroczeniu 3000obr. zostawiam za sobą straszną chmure czarnego dymu.Auto gwałtownie dostaje obrotów do ok4500, ale nie przyspiesza, dopiero jak troche zmniejsze gaz to dostaje kopa.

Co to moze byc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to EGR... mialem podobny przypadek u siebie w Renault Mascott, zaslepienie tegoz zaworu pomoglo, ale tam byl zapewne duzo prostszy silnik niz u ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto gwałtownie dostaje obrotów do ok4500, ale nie przyspiesza, dopiero jak troche zmniejsze gaz to dostaje kopa.

 

Problem z przeniesieniem napędu, na 95% ślizga się sprzęgło. Może dymienie też ma z tym związek (gwałtowne wkręcanie się na obroty).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. nie wiem czy masz diesla ale chyba 2.2di to diesel. Ja mam primere z tego roku 2002 z dieslem, oznaczenie 2.2 DTI i miałem to samo. Poprostu znalazłem uszkodzony wąż powietrza od turbosprężarki.powietrze zamiast trafiać do silnika trafiało na zewnątrz i z wydechu jak z autokaru,. jesli masz diesel to skontroluj węże od turbo oraz intercooler. Bo przy dodaniu gazu zostaje dawkowana wieksza ilość paliwa natomiast powietrze nie i stąd to dymienie. oczywiscie błąd w komputerze-niewłasciwe ciśnienie w turbo. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze dymi to norma w diselkach. ze na czarno to to dobra oznaka. gorzej by bylo gdyby dymil na niebiesko... oznaki takiego zachowania wskazuja na sprzeglo. to tyle co mi przyszlo na mysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...