Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Komputer/Sterownik ABS


romano76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze znalezieniem sterownika ABS w P11 2.0 SR20DE 1999r.

Na forum znalazłem informację, że komputer powinien być po prawej stronie koło nóg pasażera pod plastikiem.

Ale u mnie go tam nie ma, zdjąłem plastik i schowek i ani widu ani słychu.. :(

 

W poszukiwaniu przeniosłem się na stronę kierowcy i tam jest sterownik od centralnego zamka i oczywiście też znalazłem po drodze komputer wtrysku no ale gdzie się podział komp od ABS'u ?

Zdjąłem też przednią cześć tunelu tą przy drążku skrzyni biegów od góry, ale tam też dziada nie było choć jakaś wiązka kabli szła.

 

Szukam go po chciałem pomierzyć czujniki abs'u przy wtyczce kompa.

Macie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w nissanach ale w innych autach sterowniki sa czesto pod tylna kanapa. poszukaj jeszcze pod oslona tunelu, ja mam tam np sterownik od poduzek (ktorych co ciekawe w aucie nie bylo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos zle szukasz skoro sie dobierasz do schowka. Po prawej stronie, w boczku przy drzwiach. Najbardziej po prawej jak sie da, przy samych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos zle szukasz skoro sie dobierasz do schowka. Po prawej stronie, w boczku przy drzwiach. Najbardziej po prawej jak sie da, przy samych drzwiach.

Nie ma, przecież napisałem, że zdjąłem plastik, właśnie ten u samego dołu a że go tam nie było to postanowiłem zdjąć schowek bo myślałem, że może być wyżej, przy okazji sprawdziłem sobie filtr przeciwpyłkowy.

 

nie wiem jak jest w nissanach ale w innych autach sterowniki sa czesto pod tylna kanapa. poszukaj jeszcze pod oslona tunelu, ja mam tam np sterownik od poduzek

Pod kanapą nie ma, bo szukałem tam kostek od tylnych czujników choć całej kanapy nie rozbierałem tylko dolne siedzisko.

Coś mi też wydaje, że może być w tunelu, trzeba będzie w całości zdjąć i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem Autodate.

 

1. numer 6 to ECU od ABSu :

 

saloonkw7.th.jpg[/url]

 

2. W wersji Kombi, nie ma sterownika od ABSu - przynajmniej wg Autodaty.

 

kombiur8.th.jpg

 

Jest napisane w opisie że sterowaniem ABSu tutaj zajmuje sie ECU wbudowany w silnik ABSU:

 

"NOTE: Pump motor is integral with ECU Control Unit"

 

może to coś wyjaśni.

 

Na obrazkach masz zaznaczone po obu stronach, w zależnosci od kierownicy/rynku

 

Jesli nie masz przekładki kierownicy z brytyjczyka to powinien być po prawej, lub tak jak w wersjach kombii w silniku absu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Poszukałem też w Nissan Fast System i wyszło, że w zależności od roczników, sterownik jest w "nogach pasażera" a od listopada 1998r. nie występuje jako osobna część czyli musi być zintegrowany z pompą abs.

 

A masz może rozpiskę pinów w tym sterowniku zintegrowanym z pompą abs ?

Bo w manualu Haynes'a jest ale dotyczy ona tylko sterownika występującego osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno była rozpiska gdzie podchodzic z miernikiem aby sprawdzac, ale czy dokladnie były wszystkie to nie wiem, sprawdze wieczorkiem w domu i Ci wrzuce co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...