Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Matowe tylne lampy-jak zlikwidować?


Gość zdzlip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie po co sie bawic jakimis pastami itp.Podjechac do specjalistow co zajmuja sie takim sprawami i juz..Po pierwsze oni uzywaja specjalnych past,i po wypolerowaniu nakladaja specjalna substancje po ktorej lampy juz nie matowieja.Bylem u takiego speca z kolega nowa bmw 5,bo wytrzaskane mial przednie lampy od kamyczkow,az prawie mleczne.Koszt zabiegu 70zl,a lampy ja nowki.Dodam,ze na ogol takimi rzeczami zajmuja sie warsztaty ktore przyciemniaja szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia odpada.Tak samo jak malowanie na czarno itp.

 

To zrób tak jak zrobiłem ja i kolega marcis. Masz lampy orginał.

 

Do grzeg255:

Po pierwsze temat się tyczy tylnich lamp,a to co innego.

Po drugie za 70 zł mam prawie pełny bak gazu i wolałbym to na to wydać jesli są inne sposoby(tańsze) a skuteczne.

Po trzecie: lubie troche sam podłubac bo daje mi to satysfakcję.Niektórzy lubią sie tak "pobawić".

Uważam że wypowiedz Twoja niezabardzo wpadła w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. no nie wiem.. ja mam ten sam problem.. ale jak narazie od poltora miesiaca z jedna nie mam problemu. z jedna bo "testuje" rozne rozwiazania.

jak narazie wygrywa jedna opcja:

1. zaklejamy ramki czarne lamp co by ich nie uszkodzić.

2. powierzchnię plastiku matujemy dokładnie papierem 400 na sucho.

3. powtarzamy matowienie tym razem 800 na mokro

4. teraz na mokro 1500-2000 lub drobniejszy

5. najzwyklejsza pasta "automax" na sucho

lapa świeci się jak psu jaja i od połtora miesiąca ani śladu mlecznego nalotu.

jedyny feler operacji : znikają homologacje :D

do całości polecam : zaklejenie elementów plastikowych (czerwony pomarańczowy) a następnie pryśniecie czarnych ramek lakierem do zderzaków firmy BOLL czarny mat a następnie akryl przeźroczysty.

efekt tego jest piorunujący :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grzeg255:

Po pierwsze temat się tyczy tylnich lamp,a to co innego.

Po drugie za 70 zł mam prawie pełny bak gazu i wolałbym to na to wydać jesli są inne sposoby(tańsze) a skuteczne.

Po trzecie: lubie troche sam podłubac bo daje mi to satysfakcję.Niektórzy lubią sie tak "pobawić".

Uważam że wypowiedz Twoja niezabardzo wpadła w temat.

 

Nie rozumiem jednej rzeczy.Czym sie roznic tworzywo lamp tylnich jak i przednich?.Ja sam osobiscie swoja bede jechal na polerke tylnych.Jezeli moja wypowiedz nie wpadla w temat,to zatankuj sobie ten zbirnik gazem i poleruj co 2 miesiace lampy,bo zakladam ze matowieja spowrotem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość KarolGalek

mam ten sam problem u siebie...

przyłaczam sie do pytania

ja myslałem nad innym rozwiązaniem

1) pasta jakaś natłuszczająca ale nie wiem czy to mozna tak

i

2) folia do lamp ala "tuning"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szanowni koledz zrobiłem ten patent jakiś rok temu,było ładnie lecz z biegiem czasu i moim bledem(do tej pory auto myte aktywmną pianą,ale już nie)lampy znów zaczynają płowieć więc na wiosne powtórka z rozrywki i koniec z pianką :),a zamiast claraka-czyt lakier bezbarwny można użyć lakieru do lamp(transparentny)w dowolnym kolorze,u mnie trzeba było zetrzeć lampy do tego stopnia że napisy na nich nie były widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...