Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony 14, jednak nie, beda 16??


Gość ROKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad oponami, w razie potrzeby (wyscigi) chce zamieniac swoje alu 16, na jakies 14, ogladalem dzis uzywki 185/50 dunlop sp sport 2000, ogolnie to szukalem 195/45 lub 195/40. Co myslicie o takim pomysle, coby sobie na wieczorne wypady zakladac na przod 14, u Kuby w sunny widzialem 14 zimowe ponacinane. Co jest dobrym rozwiazaniem, zeby nie stracic fortuny, i czy duzo mi da zalozenie mniejszych kólek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejsze kola mniejsza masa... ale bierz szerokie na przod a wezsze na tyl. z przodu przeciez wymagana jest lepsza przyczepnosc. no i chyba najtansza opcja by byly nalewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg76, tam sa 13 do sprzedania, lukas, chyba odzaluje i kuie sobie w zime R888 sa teraz po 460zl bo cos mi sie zdaje ze nie bede mial ochoty zmieniac kol na wieczor :P

 

Najlepsza opcja to przejscie na 15, rozmiar 195/50/15 jest bardzo tani, a i srednica mniejsza niz moich 16, tylko trzeba by glebe jeszcze zapodac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Przperaszam ze w tym temacie sie pytam ale nie chce zasmiecac forum krotkimi pytaniami.

A wiec moje pytanie brzmi nastepujaco czy do sunny gti N14 wsadze felgi 16cali i czy bedzie auto sie nadawalo do jezdzenai tzn. ze nic nie bedzie tarlo ocieralo itp.????/ Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem parę dni na 16. Dokładnie 7,5Jx16 ET30. Przy dobiciu potrafiły lekko otrzeć błotnik. ET40 to raczej nie wejdzie. Z tyłu było bardzo blisko amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xkarol wreszcie założył 205x17x40 latogumy bravurisa i jakieś sporty michelina. I jest git :D

sorki,chciałem pokazać i co?... może ktoś coś z tym zrobi :P Komunikat:

Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum.

Fotki możecie zobaczyć tutaj:

http://www.stroker.pl/user/cars/19/12/

No comments dla .....a.....,to nie pierwszy raz. Coobcio, jako moderator, możesz coś z tym zrobić? przecież zdjątka są konieczne, chociażby miniaturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Kuby w sunny widzialem 14 zimowe ponacinane

U mnie na szutry siedzą 185.65R15 co daje średnicę koła 63cm - jakieś 7cm więcej jak te co miałem w orginale (185.60R14).

PS. do wyścigów zapodaj sobie coś co ma małą średnicę tym samym skrócisz sobie biegi i zyskasz na przyspieszeniu nie wspominając już o redukcji masy wirującej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xkarol założył czarnej felgi made in italy-niestety jeszcze nie znam nazwy, ale w zakrętach toto, to jest dopiero... frajda ;) Razem z oponami 215X17X45 których nie zmieścił w nadkolach i próbuje terazopylić,było 900 PLN-ów za komplet . Teraz na 40-kach 205x17x40 jest O.K. Auteczko ścichło i wcale się nie zmuliło :D . Tylko na dziurach i krawężnikach trzeba bardzo uważać. Czerwona zostaje na 15-tkach albo na zimowych 14-tkach . Gotowa do ścigania :D

 

[ Dodano: Nie 10 Sie, 2008 16:23 ]

tomjedrz, co to za fele i ile kosztowaly :one: wygladaja ladnie :P

Misiek, jak to miło. że się odezwałeś :D Pozdrówka dla Pomorzan, sorki za wtrącone OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg76, chyba 13 nie wejda no primery, czy moze sie myle, byly w 1,6 ale tam tarcze sa mniejsze

 

Kamo_DBWC, podejda, ET to pewnie 40 musi byc i nie za szeroka felga

 

jasne... nie wiem czemu myslalem ciagle o n14. tam by pewnie to podeszlo dlatego pokazywalem felgi 4x100.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pon 11 Sie, 2008 21:37 ]

tomjedrz, niezle wyglada, bardzo sie zmulilo autko??

też pytałeś ;)

tomjedrz, temat dotyczy opon 14, prosze nie rob OT

odpowiadałem na zapytanie, a w temacie przewijają sie różne średnice. Koniec OT, przepraszam :/

p.s.

może założę 14-ki na Ryki, muszę się poradzić Coobcia, są dużo lżejsze, tylko, czy nie za miękkie? No i jeszcze jedno, MARKGUMY nalewane, niestety 15-ki i na wyścigi O.K. ale podobno na deszczyk już nie. Mam 2 sztuki na tyle i jakoś nie zauważyłem pogorszenia trakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/;004c541;0112-0;017P1-...3333P3-3346.htm

 

Ktore najlepszw Yarkoo poleca R888 (cena maleje ostatnio) bede kupowal na przyszly sezon, biorac pod uwage moje lenistwo nie bedzie mi sie chcialo zmieniac na 14 kiklka razy w tygodniu takze kupie dobre 16, oprocz R888 ktore maja podobne wlasnosci na suchym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...