Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wyciek płynu hamulcowego przy pompie


Gość piromarek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piromarek

Witam ponownie :-)

 

Jak zwykle z nowym problemem :-)

 

Od jakiegoś czasu notuję ubytki płynu hamulcowego w zbiorniczku wyrównawczym zlokalizowanym na pompie hamulcowej.

Od niedawna zauważyłem też plamę na podłodze w garażu i zawilgotnienie pompy.

Ponieważ samochód ma już troche lat mam, podejrzenie co do szczelności uszczelniaczy gumowych pomiędzy zbiorniczkiem, a tymi 2 metalowymi kominkami na pompie w które wchodzi zbiorniczek.

 

Oczywiście może to co innego ( oby nie ), np. skorodowany korpus pompy.

 

Niestety podzwoniłem po serwisach i panowie zaproponowali zakup nowej pompy – choć nie wiedzą czy komplet zawiera uszczelniacze 

Koszt mnie zabił , więc piszę do Was – 1700 PLN.

 

Macie może doświadczenia z wymianą tych uszczelnień i ich zakupem za rozsądne pieniądze ?

 

Pozdrawiam.

Piromarek.

 

Nissan Serena 93 1,6 benz + gaz

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, gdy polecę serwis aukcyjny :-)

Zerknij na to: http://www.allegro.pl/item410692542_nissan..._hamulcowa.html

 

Jeśli nie pasuje - nie wiem jak wygląda silnik benzynowy :-))) - to popytaj sprzedających wystawiających inne części do Serenki - może będą mieli coś co ci podpasuje. Sam tak robiłem kilkakrotnie - jak potrzebowałem np. sterownik do podnoszenia szyb, to porozsyłałem zapytania do wystawiających części z rozbieranych samochodów i znalazłem to czego szukałem.

Sam doświadczenia naprawą pompy czy wymianą uszczelniaczy nie miałem, więc w tej kwestii nie pomogę.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piromarek

Witam.

 

Aukcje widziałem już wcześniej i nawet dzwoniłem do człowieka. To co zaznaczył na zdjęciu to pompa obok pompy hamulcowej ( nie wiem od czego ) , więc raczej pomylił tytuły aukcji.

 

A po za tym i tak juz tej części nie ma :-) razem z pompą która jest obok na zdjęciu.

 

Chyba zrobię jak mówisz i roześlę zapytania.

 

Poczekam może jeszcze się komuś przypomni cokolwiek.

 

pozdrawiam

 

Piromarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem, wycieki pojawiały się pod zbiorniczkiem (mały wyciek), pęknięcia gumowego węża przy pompie, oraz uszczelki w samej pompie. Pompę i wężyk dostałem na szrocie, wyciek pod zbiorniczkiem uszczelniłem i już ponad dwa lata jeżdżę nie dolewjąc płynu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś to znaczy dobierany z innego modelu czy marki, czy przeznaczony do tej pompy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piromarek

Witam.

 

Jedyny jaki był w wyżej wymienionym sklepie, znaleziony dla nissana sereny 93 16V. Niestety dla tego modelu w sklepie znalazłem z 5 rodzajów pomp. Czyli zestaw raczej bliski uniwersalnemu. Tym bardziej , że producent to nie nissan i na pudełku nie ma ni słowa o modelach do których pasuje.

Mam nadzieję , że podpasują te gumki - są podobne :-)

 

pozdrawiam

 

Piromarek

 

[ Dodano: Sro 03 Wrz, 2008 09:20 ]

Witam.

 

No i po sprawie.

Nie do końca jednak jak sobie zaplanowałem.

Gumki do kosza - 24 PLN

Nowa pompa - zamiennik kupiony w wymienionym powyżej sklepie - 320

Wymiana - brak czasu/mechanik - 30

 

Efekt- hamulec trochę głębiej łapie - może jeszcze zapowietrzony minimalnie. Strach dokręcać te nyple - takie delikatne jakieś.

 

pozdrawiam

 

Piromarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...