Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Nissan Primera 2.0TD z ABS HAMOWANIE PRAWEGO TYLN


TurboWagon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z hamulcem tylnego prawego koła w moim Nissanie.

Nie wiem dlaczego, ale co pare dni koło zaczyna hamować (nie puszcza zacisk) i wszystko zaczyna się bardzo nagrzewać (felgi nie można dotknąć) a koło tak mocno trzyma że auto słabo przyspiesza i szybko zwalnia. Raz jadąc autostradą prędkością 120km/h na odcinku 15km hamulec tak się nagrzał że aż dym szedł. Wymieniłem tarcze i klocki, płyn hamulcowy odpowietrzyłem lecz dalej to samo. Tłoczek wkręciłem bez problemu. W czasie jazdy prawe koło jest zawsze cieplejsze niż lewe a kiedy koło zaczyna mocno hamować to jest bardzo gorące, lewe natomiast jest letnie. Kiedy wszystko ostygnie hamulec puszcza i można jechać do następnej takiej sytuacji.

Co może być tego przyczyną? proszę was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TurboWagon, pasowało by kupić zestaw naprawczy do zacisków i wymienić gumy na tłoczkach i izolujące lub tłoczki - mogą nie odbijać. Przypiłuj klocki (nie okładziny ścierne), żeby luźniej w prowadnicach chodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie brak tych blaszek , ale myślę że tak orginalnie .

 

[ Dodano: Pon 04 Sie, 2008 13:57 ]

a żadna prowadnica nie zapiekła się ,

Kup smar do cylinderków , i może przesmaruj powierzchnie tłoczka,!

A cięgno ręcznego odbija , bo lubi się zapiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

koledzy mam jeszcze do tego tematu takie pytanko czy zacisk hamulca tylnego z Primerki po lifcie P11.144 różni się od tego z zwykłej P11? bo mi sie wydaje ze w budowie raczej nie powinny moze w funkcjonowaniu?

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...