Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gaśnie przy pierwszym przełączeniu na gaz


Gość kuju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

nie mogę znaleźć tematu podobnego do mojego problemu,

Mam nissana primerę WP11 z 98 roku, instalacja gazowa zwykła (nie sekwencja) jeśli dobrze kojarzę to landi renzo.

Gdy samochód postoi dłużej i ostygnie, jeśli go odpalę i chcę przełączyc na gaz, samochód momentalnie traci moc i obroty i chce zgasnąć, wystarczy wtedy szybko przełączyć na benzynę i jeszcze raz na gaz i już śmiga elegancko. Jeśli tego nie zrobię to zgaśnie. Później jak go zgaszę i nie będzie stał za długo to nie ma problemu, przełącza się na gaz bez zarzutu.

co to może być. gazownik mówi że może to być sonda lambda, co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownik niech se sam wymieni sondę lambda. powiedz pajacowi żeby Ci odpuścił trochę śrubę przyciskająca membranę bo jak jest zimna to nie może szybko zapracować i nie podaje szybko gazu, w zamian niech doda gazu na mosiężnej(przeważnie) śrubie z iglicą. To pozwoli na szybszą prace zimnego parownika,a nie zmieni za bardzo dawki gazu na średnich i wysokich obrotach. I powiedz mu ,że sondę do badania spalin może sobie wsadzić w swoją rurę wydechową , a Tobie ma ustawić gaz tak jak chce auto a nie ekologia ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega Lego coś ma cienty jenzyk na gazowników :P

 

Powiedz jak stara to instalcaja ?? stare parwoniki mają to do siebie ze jak sie nie nagrzeją to niechcą prawidłowo działać, możesz mieć też coś popierniczone z elektrnoniką jeśli masz instalacje 2 generacji albo najprostrze wytłumaczenie to nieszczelny parownik i po czasie gaz ucieka i do pownego napełnienia potrzebuje więcej czasu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...