Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kilka problemow w Terrano 1


Gość bigi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jstem nowym uzytkownikiem T1 2,7 1995. mam kilka drobnych usterek do usuniecia i zwiazanych z tym pytan, a mianowicie:

 

1. tylna wycieraczka dziala, zalacza sie ale nie wylacza. tzn kiedy przelacznik jest off nie chodzi, wlaczam i chodzi, jednak kiedy znowu daje przelacznik na off to ona dalej sobie chodzi - czy to wlacznik czy przekaznik ? dodam jeszcze ze jednyna metoda wylaczenia jest wyjecie bezpiecznika lub przekrecenie kluczyka na wylacz i ponowne jego przekrecenie.

 

2. obrotomierz - nie chodzi, cxzasami zalapie i chodzi ladnie ale bardzo zadko. do tego czasami sobie skacze z taka sila iz uderza w to pokretlo do zegarka. gdzue jest problem, czy w liczniku czy w czujniku.

 

3. hamulec - lapie bardzo gleboko, ale pieknie blokuje kolka. po ponownym szybkim wcisnieciu lub dwoch lapie juz wyzej. pompa hamulcowa czy zapowietrzenie ukladu ?

 

4. lampka oleju - gasnie dopiero po 3-4 s od uruchomienia silnika - czy to normalne ? - stan oleju OK

 

5. halogeny - czy moge je jakos latwiej podlaczyc czy kombinowac przez przekaznik?

 

dzieki za wszelkie odpowiedzi

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc sprubuje ci podpowiedziec

 

5 halogeny - bez kombinowania przez przekaźnik podłącz jak chcesz to moge ci prowizoryczny schemat nakreslic

 

4 olej 3-4 sekund to ciut długo, czy olej i filtr był wymieniony ?? jesli tak to swiadczy to ze pompa oleju jest cienka albo ze panewki juz klekaja, daj mu dobrze w palnik na drodze i jak nie zaswieca sie podczas jazdy to sie ni przejmuj

 

3 hamulce nie bede sie bawił we wróżke, spróbuj porządnie odpowietrzyc i sprawdz czy nie ma wycieków z wezyków albo cylinderków, jak nie to pompka do wemiany :036:

 

2 obrotomierz ?? niestety nie wiem skąd diesel nissana ma impulsa ja mam pb :mikolaj:

 

1. wycieraczka tez nie wiem, jak znajde czas to na swoim sprawdze :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzzieki wielkie

 

juz mu wciskalem i nic sie nie swieci. ale sprobuje jeszcze mu podokladac :D:D:D ponoc 4 tys temu mial wymiane wszystkich plynow i filtrow.

 

hamulce sprawdze w nast tyg bo teraz zem zagniany ;) cos mi z pompa nie pasuje bo w sumie ladnie hamuje, tyle ze nizej, mysle ze jeszze mogly sie okadziny pozcierac bo i reczny ledwo lapie ale to juz jak mi sie czas znajdzie. w jednym aucie padla mi pompa ale to bylo ze czasami hamowal a czasami przpuszczal wiec byly iszczelnienia do wymiany, tutaj jest inny objaw - nie przepuszcza. ale to sie okaze jak mowisz - po odpowietrzeniu.

 

za schemat dziekuje :) poprzednio mialem fiata uno i musialem cala instalacje klasc na nowo wiec sobie jakos poradze ;) heheh

 

boli mnie w sumie wycieraczka nie mam miernika zeby posprawdzac co i jak ale po niedzieli powinienem jakis zmontowac i chyba bede wiedzial. w razie czego ktory to przekaznik od wycieraczki tylnej ?

 

a gdzie masz czujnik brotomierza w PB ?

 

jeszcze raz dzieki za zainteresowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabys sie wywiedzial co i jak z ta wycieraczka to daj znac,bo ja mam to samo tylko ze z przednimi.Zazwyczaj wylaczaja sie normalnie ,ale czasem tez musze wyjac bezpiecznik(na szczescie rzadko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi halogenami to lepiej przez przekaźnik poprowadź. Będzie zdrowiej, bo instalka jest na cienkich kablach, a główne prądy od świateł lecą przez przełącznik przy kierownicy.

 

Można go przypalić, a ze zdobyciem mogą być kłopociki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooooo, jaka super gazo rura stodoła ediszyn :D

 

 

Nie śmieje się z twojego auta, tylko z rury ;) a halusie bym wstawił do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rura to nie moj projekt ;) takiego go kupilem - wazne zeby spelniala zadanie :D:D:D

halusie chyba trzeba bedzie jakos obnizyc ;) hehe no ale to chyba nie w najblizszym czasie - poki co mam kupe inncych rzeczy ehhhh

 

[ Dodano: Sro 13 Sie, 2008 17:27 ]

Mam pytanie zeby nie zakladac nowego tematu podkleje tutaj:

 

Gdzie znajduje sie przekaznik do tylnych wycieraczek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

ja mam terano 1 i na samym starcie miał trafiony zębem czasu przewód hamulcowy, próbowałem sam to naprawić po wymianie przewodu , ale ni hu hu nie chciało być dobrze. odstawiłem do mechanika, zapłaciłem 300 i hamulce są takie że jest blokada kół, mechanik uprościł układ i pominął kilka elementów fabrycznych, i teraz jak czasem patrzę na to z dystansem to właściwie jest prosta sprawa. jeden obieg na przód i drugi na tył z trójnikami na prawo lewo. Teraz chcę sobie zapodać hamulec hydrauliczny pomocniczy, będzie trzymać koła przednie (a tył jest lekki i jak jeszcze działał fabryczny mechaniczny na linkę to na podjazdach niekoniecznie spełniał swoją rolę), i jak zaciągnę to tylnymi kołami (przy nadędzie tylko tył) posadzę most tylny na ziemii.

 

co do obrotomierza mam podobnie, będę próbował zapodać inny obrotomierz od sunny benzin, ale nie wiem co z tego wyjdzie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...