Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej do ASB - NISSAN ATF matic J , czy DEXRON III?


wiwe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nissan, jak na rasowego japończyka przystało wymyślił taką sobie nazwę oleju do automatycznej skrzyni biegów- NISSAN ATF matic J.

Za tą nazwą oczywiście idzie i cena 95zł za 1l - masakra.

Pytanie do fachowców, czy NISSAN ATF matic J ,to ten sam olej co DEXRON III ?

Czy też pozostaje tylko zakup w ASO Nissan?

Czy miałby ktoś opis wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów, w Nissanie Pathfinderze 2005r 2,5 dCi - wersja europejska.

Czy w tej skrzyni jest filtr? - dzwoniąc po serwisach zachowują się dość dziwnie.... dział sprzedaży mówi, że jest - 248zł, serwis mówi, że niema ?

No i kończąc, jeżeli miałaby to być rzecz bardzo skomplikowana, to czy jest jakiś serwis w województwie śląskim, który by to wykonał za rozsądną cenę - proszę o informacje na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 99 Pathfinder versja amerykajnska, nie uzywam Nissan ATF tylko tajnsze Mobil1 Dexron III... juz mam 240.000km zrobione i jeszcze nie mialem zadnego problemu.... moj 99 ma ATF filter ale ja nigdy go nie wyczyscilem, twoj 2005 ma zupelnie inny silnik to nie wiem czy twoj ma filtr.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwoliłem sobie zrobić mały tutorial w pdf`ie dotyczący wymiany płynów i filtrów w silniku 2.5 dCi(YD25DDTi). Dotyczy zarówno Pathfindera R51 jak i Navary D40 w automacie. Znajdziecie tam wszystkie odpowiedzi na pytania zadane w tym wątku oraz preferowane zamienniki płynów.

 

 

downloadq.png

 

http://www.sendspace.com/file/wrhha2

 

PS

Zamienniki ori oleju do Diesla 2.5:

Bez DPFa - Motul 8100 X-cess 5W-40

Z DPFem - Motul 8100 x-clean c3 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...