Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GA16DS - duże spalanie PB a gaz?


Gość skYwriter

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skYwriter

Przepraszam z góry za zdublowanie, bo temat już pewnie poruszany wiele razy.

Moja P10 na gaźniku pali ostatnio 14l PB w mieście, na trasie 9l - auto mocy nie straciło, nie przerywa, obroty trzyma ładnie - tylko to spalanie a wiadomo, że ciężko znaleźć kogoś kto dobrze wyreguluje ten wynalazek;

 

Dlatego chcę od razu wrzucić mu gaz I gen. Stąd pytanie: czy zacznie normalnie palić LPG, jeżeli problem tkwił w gaźniku? Wcześniej nad instalką nie myślałem, bo spalanie było w miarę sensowne: 7l na trasie PB.

 

Jakie niedomagania auta mają wpływ na duże spalanie także LPG, prócz tych oczywistych: czyli świece, przewody wn, filtr powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

spalanie 14 litry w P10 1.6 jest niedopuszczalne, musisz znaleść gaźnikowca ! ! !

 

Pierwsza zasada instalowania LPG, wszystko sprawne w silniku na PB, a następnie instaluj gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa - sprawdzić w gaźniku bimetal od ssanaia - może Ci pracować na ssaniu mimo nagrzania silnika - stąd duże spalanie. Rozebranie i złożenie i wyregukowanie tego gaźnika to nie jest łatwa sprawa - sam nie dasz rady więc jak radzi kolega wyżej - szukaj fachowca z prawdziwiego zdarzenia. Druga - to sonda lambda. Obie w/w muszą byc sprawne , by gaz Ci nie fiksował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość czopochrup
Dlatego chcę od razu wrzucić mu gaz I gen
moze i zadam glupie pytanie, ale gdzie ty w tych czasach znajdziesz gazownika ktory zalozy instalke I gen o0 ? [wogole takie jeszcze sa dostepne?]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miełem, winna jest uszkodzona lambda, lub rozregulowany gaźnik.

Nikt Ci nie założy gazu I generacji, chyba, że masz wbity gaz w dowód rejestracyjny.

Jak by nie patrzeć naprawa benzyny jest kluczem do sukcesu zagazowania twojego wozu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalek I gen to w sumie prawda - założyć to można założyć, ale gorzej z legalizacja i wbiciem gazu w dowod - nie spełnia norm emisji szkodliwych zwiazkow w spalinach. Jeżeli chcesz to zrobić najniższym kosztem to II gen. chyba poniżej 1000zł można znaleźć (nie orientuje sie dokladnie w cenach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...