Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Autokit???


Guest Andry

Recommended Posts

Guest Andry

Witam. Czy ktoś mi podpowie jaka substancja (masa) jest nakładana fabrycznie na połaczenia elementów blacharskich. Chodzi mi konkretnie o miejsce połącznia progu z tylnym błotnikiem (miejsce widoczne dopiero po otwarciu tylnych drzwi). Kupiłem w sklepie taki zwyczajny AUTOKIT ale to nie jest to, nie rozprowadza się tak dobrze. Fabrycznie jest to bardziej podobne do kleju montażowego, nakładanego z tuby jak silikon. Jeśli wiecie to poradźcie, bo po zime trochę rdzy wylazło. Pozdr. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ROBAS

W sklepie z lakierami samochodowymi poproś o MASTYKĘ. Są dwa rodzaje- w tubie (której potrzebujesz) i pod pędzel. Są też różne kolory.

Link to comment
Share on other sites

dokladnie polecam gume na pendzelek firmy boll jest tania i dobra a zeby uzyskac taki wyglad jak fabrycznie to wez twardy pendzel lub obetnij zwykly o 3/4 i nakladaj nim a na koniec lekko zamocz pendzelek w nitro i przesmaruj dla wygladzenia i masz 100% fabryke:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Cysio

poprzegladalem puszki na sklepie i stwierdzam ze moze to tez byc pasta gluszaca (cena ok 10 pln za kilo)

Link to comment
Share on other sites

Guest Dandi_X

a moze ktos wie jak i czym usunac rdze? ja zastanawiam sie nad papierem wodnym, ale nie wiem czy to dobry pomysl.

Link to comment
Share on other sites

Guest sonar

Niestety rdzę trzeba potraktować bardzo brutalnie Najlepiej byłoby zjechać do gołej blachy. Parę lat temu wpadł mi w ręce cynk w areozolu. Zabezpieczałem tym blachę po lekkiej stłuczce w golfie 2. Do tej pory nie ma śladów rdzy w tym miejscu. Ale proponuję bardziej tradycyjny sposób. papier ścierny-farba podkładowa-lakier. Jak dobrze usuniesz rdzę, na kilka lat powinno wystarczyć.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...