Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Panel control od klimatyzacji


Gość buber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was mam almerke tino 1.8 i mam problem bo nie wiem jak wyjąc ten panel

 

nissanalmeratino5eq6.jpg

 

boki już rozkręciłem itp.

 

może macie jakaś książkę demontażu prosił bym na pw dzięki serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dołączam się do pytania :) przepaliła mi się dioda :( okazalo się że tam nie znajduje sie dioda tylko żaróweczka w servisie kosztuje 30pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolączam się i ja! (dioda od obiegu zamkniętego "zapadła się")

Mam manuala ale niestety od tej wersji od 2003 czyli z panelem LCD.

A przy okazji: ściągał ktoś tą górną część- konsolę z górnym schowkiem? Niestety właśnie urwałem sobie zaczep przy gwałtownym zamykaniu klapki (przy samym zawiasiku wsunął mi się długopis - zamknąłem i trach zaczep urwany :(: ) da się w miarę naprawić ale trzeba wyjąć, mało tego wpadła mi gdzieś też w środek sprężynka od tej klapki jak ją uniosłem aby oglądną zniszczenia). A może ktoś ma taką klapkę na zbyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolączam się i ja! (dioda od obiegu zamkniętego "zapadła się")

Mam manuala ale niestety od tej wersji od 2003 czyli z panelem LCD.

A przy okazji: ściągał ktoś tą górną część- konsolę z górnym schowkiem? Niestety właśnie urwałem sobie zaczep przy gwałtownym zamykaniu klapki (przy samym zawiasiku wsunął mi się długopis - zamknąłem i trach zaczep urwany :(: ) da się w miarę naprawić ale trzeba wyjąć, mało tego wpadła mi gdzieś też w środek sprężynka od tej klapki jak ją uniosłem aby oglądną zniszczenia). A może ktoś ma taką klapkę na zbyciu?

 

Ja klapkę mam tez z urwanym zawiasem ale nie wiem jak ją wymienić. Kupiłem na szrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O udało Ci się Kupić coś na szrocie do Tinki to już pewien sukces :> a ile za taką klapeczkę policzyli sobie?

Jak się skuszę na grzebanko w tym temacie to się podzielę jak tam się dostałem. Chyba trochę odkręcania może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O udało Ci się Kupić coś na szrocie do Tinki to już pewien sukces :> a ile za taką klapeczkę policzyli sobie?

Jak się skuszę na grzebanko w tym temacie to się podzielę jak tam się dostałem. Chyba trochę odkręcania może być.

25zł za samą klapkę

Bedę wdzieczny z ainfo jak to wymienić.

Jakby co to instrukcja serisowa do pobrania: http://pdftown.com/Nissan-PDF-eBook-Category.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że klapeczka była kompletna - z zawiaskiami, tzn kołoeczki z obu stron+takie "grzebyczki" odpowiedzialne za płynny ruch?

 

Kurcze a gdzie pod tym twoim linkiem znajdę maual do Tinki? ukrywa się pod inna nazwą?

 

Bo co ściągam manuala do Tineczki to niestety wszystkie do modelu po liftingu czyli z "telewizorkiem" i niestety nie rozwiązuje to mojego problemu :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolączam się i ja! (dioda od obiegu zamkniętego "zapadła się")

Mam manuala ale niestety od tej wersji od 2003 czyli z panelem LCD.

A przy okazji: ściągał ktoś tą górną część- konsolę z górnym schowkiem? Niestety właśnie urwałem sobie zaczep przy gwałtownym zamykaniu klapki (przy samym zawiasiku wsunął mi się długopis - zamknąłem i trach zaczep urwany :(: ) da się w miarę naprawić ale trzeba wyjąć, mało tego wpadła mi gdzieś też w środek sprężynka od tej klapki jak ją uniosłem aby oglądną zniszczenia). A może ktoś ma taką klapkę na zbyciu?

 

Ja klapkę mam tez z urwanym zawiasem ale nie wiem jak ją wymienić. Kupiłem na szrocie.

 

Ja też niestety urwałem i nie mam pomysłu jak to samemu naprawić. Sprężynkę mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że klapeczka była kompletna - z zawiaskiami, tzn kołoeczki z obu stron+takie "grzebyczki" odpowiedzialne za płynny ruch?

 

Kurcze a gdzie pod tym twoim linkiem znajdę maual do Tinki? ukrywa się pod inna nazwą?

 

Bo co ściągam manuala do Tineczki to niestety wszystkie do modelu po liftingu czyli z "telewizorkiem" i niestety nie rozwiązuje to mojego problemu :029:

 

Tak, klapę kupiłem całkowicie sprawną z kołeczkami z obydwu stron.

Chyba nie ma manuala po polsku do dokładnie naszego modelu Tino -czyli jego pierwszych modeli)

 

[ Dodano: Pią 29 Sie, 2008 17:43 ]

Dolączam się i ja! (dioda od obiegu zamkniętego "zapadła się")

Mam manuala ale niestety od tej wersji od 2003 czyli z panelem LCD.

A przy okazji: ściągał ktoś tą górną część- konsolę z górnym schowkiem? Niestety właśnie urwałem sobie zaczep przy gwałtownym zamykaniu klapki (przy samym zawiasiku wsunął mi się długopis - zamknąłem i trach zaczep urwany :(: ) da się w miarę naprawić ale trzeba wyjąć, mało tego wpadła mi gdzieś też w środek sprężynka od tej klapki jak ją uniosłem aby oglądną zniszczenia). A może ktoś ma taką klapkę na zbyciu?

 

Ja klapkę mam tez z urwanym zawiasem ale nie wiem jak ją wymienić. Kupiłem na szrocie.

 

Ja też niestety urwałem i nie mam pomysłu jak to samemu naprawić. Sprężynkę mam.

 

To teraz mi doradzisz! :(

Czuje trzeba to o...ć i zostawić -jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj może być nawet po chinsku musimy spróbować namierzyć obrazki w manualu i może coś wydedukujemy? Tylko właśnie manual do pierwszych wersji zdobyć o to jest cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, ze nie ma innego manuala do naszych aut.

Model V10 jest jeden jeden i już.

Kto ma manuala -niech patrzy i dedukuje.

Sam, jak kupilem uzywke -czujnikABS -to miał nieco inne mocowanie ale to szczegol bo pracuje i wtuczka ta sama.

Rozumiem ze ta serwisowke macie w ktorej jest kilka tysiecy stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tą mam, no cóż jak się wyrobię z czasem to popatrzę na klapkę a jak nie to pewnie będę zwlekał jak całkiem urwę :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tą mam, no cóż jak się wyrobię z czasem to popatrzę na klapkę a jak nie to pewnie będę zwlekał jak całkiem urwę :<

 

Klapke mozna byloby w sumei naprawic (te zawiaski). jak patrze na zapasowa -to stwernilem ze nie musialem jej kupowac.

 

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2008 07:09 ]

Opis montażu na stronie BT-24 i BT-25 instrukcji serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi bo odnoszę takie wrażenie delikatnie badając to co sie jeszcze trzyma czy te kołeczki od zawiasów są jako teleskopki?. Bo analizując to co widzę to gniazdo na bolec w klapce ma średnicę większą od tej dziureczki w desce i nie bardzo było by wsuwanie trzpienia od strony kokpitu tylko (tak mi się wydaje) włożenie bolca (teleskopka) w gniazdo w klapce i "wstrzelenie" w kokpit.

 

W sobotę miałem niewiele czasu na rozbieranie deski ale troche śrubek odkręciłem i wychodzi mi na to, że jeszcze coś mnie trzymalo albo bałem się szarpnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki czyli pewnie ciut siłowo. Kurczę może w kolejną sobotę jak się udam w teren to rozbiorę.

Najgorsze jest to że zauważyłem że radyjko coś szfankuje na wyświetlaczu tzn. czasami nie wyświetli żadnych napisów (wystarczy użyć jakiejś funkcji aby wzbudzić) albo wyświetli połowę obcinając dół lub jeden bok a jak delikatnie ucisnę plastik poniżej to przygasa :029: ale gra normalnie cały czas.

Nie chciałbym aby zdechło bo kupić oryginał pewnie ciężko i drogo anie chciałbym wstawiać tam czegokolwiek innego-wreszcie mam spokój przed złodziejami. Jak ktoś widzi taką firmówkę to nie zbije szyby aby ukraść- mam dość zabawy z panelami z innyvh aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sa radia firmowe w calkiemprzyte[pnych cenach -co do jakosci to sie nei wypowiem -mnie wystarcza radiomagnetofon, osobno mam zmieniarke (uszkodzone zlacze), raczje jako meloman -wolalbym lepsze glosniki niz lepsze radio

.

To glosniki dają dzwiek a nie tranzystory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To glosniki dają dzwiek a nie tranzystory.

Tyle, że sygnał na głośniki, idzie z jednostki, a kiedy ta jest marna, nawet przy najlepszych głośnikach nie uzyskasz minimum dobrego efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To glosniki dają dzwiek a nie tranzystory.

Tyle, że sygnał na głośniki, idzie z jednostki, a kiedy ta jest marna, nawet przy najlepszych głośnikach nie uzyskasz minimum dobrego efektu

 

Tu sie nie zgodzę, czy słyszał ktoś jak pięknie potrafi zagrać stary poczciwy stereofoniczny polski SKALD (sprzed 20 lat) z dobrej jakosci głośnikami np JBL lub B&W ?

Będzie to poezja (moze poza tym ze potencjometry czeszczą przy podgłaszaniu).

 

Nowe radia -to szmery, bajery, mp3ki, korektory itp które są niepotrzebne przy dobrej jakosci głośnikach -bo te mają z natury przenosić pasmo takie -jakie im sie poda

 

Dla mnie bez wąpienia podstawa -to odpowiednie głośniki jako pzetworniki dzwieku, a potem oczywiscie radio, kable, filtry i dodam jeszcze do tego -dobrze nagrane płytki CD, bo tandety tez nie brakuje (zwłasza nagran polskiej muzyki pop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu z kolei ja się nie zgodzę. Z czym porównywałeś ten dźwięk, że tak Cie zachwycił?

Dalej będe obstawiał, że dźwięk zależy od jednostki, która podaje dźwięk, a następnie od pozostałcy elementów.

Trochę się interesowałem sprzętem HI-END i większość typowo sklepowych sprzętów, faktycznie nie zachwyca brzmieniem ze względu na słabe komponenty i mnogość elektroniki, światełek itp itd. Zupełnie odwrotnie jest w sprzęcie klasy HI-END, gdzie to wszystko eliminuje się do minimum, ale dalej podstawą jest źródło dzźwięku i zasilanie w sensie wzmacniacz chociaż ceniący się audiofil nie zapomni o właściwym zasilaniu jako o prądzie, gdzie na listwy z filtrami przeciwzakłóceniowymi, wydaje sporą kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herson -też kiedys próbowalem być audiofiletm, ale koszta mnie przerosły :)

 

Zachwyca mnie w głśnikach (dobrych) np to że są efektywne -tzn nie potrzebuje w radio samochodowym mocy 40WAT bo wystarczy mi 6 lub 8Wat i będe miał dyskoteke przy dużej skuteczności.

 

idzmy na kompromis -wszystko w sprzecie jest wazne (żródlo dzwieku, wzmacniacz i głośniki), (uważam jednak że najmniej bajery które teraz sa oferowane np teoretycznie korektor dzwieku jest niepotrzebny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzmy na kompromis -wszystko w sprzecie jest wazne (żródlo dzwieku, wzmacniacz i głośniki), (uważam jednak że najmniej bajery które teraz sa oferowane np teoretycznie korektor dzwieku jest niepotrzebny)

No i o to chodzi właśnie. Wspomnę tylko o markach takich jak Primare czy Densen, których minimalizm daje cudowne piękno wyglądu, o dźwięku pewnie nie wspominając. Sam swojego czasu miałem zestawik Onkyo ( bez udziwnień ), obecnie pogrywam na Cambridge Audio, której to marki prostota przemówiła do mnie i tak zostało. Apetyt rośnie w miarę jedzenie, więc może kiedyś coś z tego będzie ( a zacznę od jakiegoś pięknego lampowca :diabel: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak -lampa szczególnie polecana do auta :) -napewno będzie dało sie usłyszeć niuanse muzyki

 

Swoją droga -mówiąc na poważnie -zastanawiam się czy są producencji takich zestawów audiofilskich dla aut (sorry ale tu jestem nie w temacie).

 

ps. Przepraszam ze odeszlismy od tematu.

 

[ Dodano: Nie 07 Wrz, 2008 22:02 ]

aa. musze sie pochwalić swoim niezbyt egzotycznym sprzetem: Technics (tuner, magnetofon), ONKYO, Yamaha (amplifier)

 

[ Dodano: Nie 07 Wrz, 2008 22:03 ]

aa. musze sie pochwalić swoim niezbyt egzotycznym sprzetem: Technics (tuner, magnetofon), ONKYO, Yamaha (amplifier), nagłosnienie --i tu zaskocze (Sonata krajowej produkcji oraz B&W przód), a na imprezki JBL SoundFactor25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem tego !!! Rozebrałem naprawiłem złożyłem i kurde okazało się że klej był słaby i znowu mam robotę :( ale rozebranie deski mam obcykane porobiłem nawet trochę fotek może skuszę się i zrobię mini poradnik do działu zrób to sam ? :036:

Generalnie aby ściągnąć interesującą nas część deski należy odkręcić też "daszek" nad licznikem bo tam jest jeszcze jedna śruba która trzyma i wyjąć też radyjko a potem generalnie z wyczuciem "wyszarpać" elementy z zatrzasków, łącznie z lewym panelem nawiewu.

 

A dlaczego się zepsuło znowu? ano że okazało się, że gniazda na te kołeczki (zawiasy) są pęknięte (pozornie błache mikro pęknięcie) więc je podkleiłem ale czymś w stylu kropelki i nie wytrzymało! po około 30 kontrolnych zamknięciach zauważyłem że znowu klapka się lekko unosi w rogu a za chwilę bach kołeczek wypadł i znowu jest gdzieś w desce ;( - bo z radości złożyłem całość.

 

Mam prośbę Tolo 74 czy mógł byś rozkręcić tą klapkę którą masz na zapas i zrobić parę fotek wnętrza i wysłać mi na maila ? (podam na PW) Chodzi mi o to, że nierozkręcałem mojej a chciałbym przed ponowną robotą przygotować sobie pewien "patent" do jej naprawy. Generalnie mój pomysł polega na tym aby przewiercić te gniazda na kołeczki na wylot (teraz mają ok 0,5 cm głębokości) i przeciąnąć na całej długości metalowy trzpień (zmniejszyło by się obciążenie na punkt a jednocześnie nie miało by jak wypaść)

 

Tylko mam pewne obawy czy tam jest na to miejsce a mojej klapki nie mam jak rozkręcić bo ciągle tkwi w aucie - do wyciągnięcia jej musiałbym znowu rozbroić całą deskę tak aby sprężynki nie zwiały bo z nimi jest szczególnie problem. A chciałbym uniknąć jej jeszcze dwukrotnego rozbierania tylko wcześniej przeanalizować rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...