Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy 2,2 DI 2000r jeździ na opale ?


Gość r-raczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe?

 

Widze że kolega chcę zabić swoje autko!!!

 

Pewnie będzie jeździł, ale jeżeli masz kase na taką fure po co eksperymentować?

 

Pozdrawiam i gratuluje pomysłu i wyobraźni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze tylko kolega Bombel załapał o co chodzi w moim pytaniu.

pytam bo ludzie jeżdzą autami z turbo na opale i nic im sie nie dzieje w perspektywie 1000 tysiecy kilometrów. to np. mercedes okular, czy Audi w TDI.

 

ja jezdziłem sunny 2.0 diesel z powodzeniem na opale i nic sie nie działo. spalenia i dymienie takie samo jak na ropie. jedynie silnik był triche g łośniejszy. dlatego szukam odpowiedzi dlaczego 2,2 di nie może jeździć,.

 

jesli ktoś wie konkretnie co powoduje to ,że opał nie przejdzie to prosze o odpowiedz.

 

a co do zajeżdzania autka. to tylko maszyna co ma nas wozić. lubie nissany i lubie nimi jeździć ale jesli można taniej to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze tylko kolega Bombel załapał o co chodzi w moim pytaniu.

pytam bo ludzie jeżdzą autami z turbo na opale i nic im sie nie dzieje w perspektywie 1000 tysiecy kilometrów. to np. mercedes okular, czy Audi w TDI.

 

ja jezdziłem sunny 2.0 diesel z powodzeniem na opale i nic sie nie działo. spalenia i dymienie takie samo jak na ropie. jedynie silnik był triche g łośniejszy. dlatego szukam odpowiedzi dlaczego 2,2 di nie może jeździć,.

 

jesli ktoś wie konkretnie co powoduje to ,że opał nie przejdzie to prosze o odpowiedz.

 

a co do zajeżdzania autka. to tylko maszyna co ma nas wozić. lubie nissany i lubie nimi jeździć ale jesli można taniej to czemu nie.

Turbina jak turbina, powinna wytrzymac, bardziej w tym konkretnie modelu, bałbym się o pompę wtryskową, której żywotnośc zależy od jakości tankowanego paliwa ( wydaje mi się, że nawet zwracając na to szczególną uwagę, częstotliwośc ich padania to przebieg 150-160kkm )

Co do samej jazdy na opale - pojedzie tylko zależy jak daleko. Podejrzewam, że po zalaniu zaraz pojawi się kopcenie, nierówna praca i chceck silnika. Spróbuj i zdaj relację dla innych.

Osobiście znam pewnego młodego rolnika, który najpierw w Ibizie 1,9 TDI ( w trzecim roku eksploatacji, kiedy była jeszcze na gwarancji ) zaczął lac opał, jeżdżąc jeszcze 2 lata tylko i wyłącznie na tym paliwie. Przez ten okres do czasu sprzedaży, nic się nie działo jak zapewniał. Drugim autem była Octavia z takim samym, tylko bodajże 130 konnym silnikiem, gdzie od przebiegu 30kkm, zaczął lac opał i do momentu sprzedaży czyli przy stanie licznika ok 80 kkm, w czasie tej ekslopatacji, padły dwa pompowtryskiwacze ( wymienione zostały wszystkie ) i to był jedyny, choc kosztowny wydatek związany najprawdopodobniej z tankowaniem opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest własnie eksperyment -oszczędność dla kogos -kogo stac na naprawę auta.

 

Gdyby nie pompa -myślę że w lecie można byłoby zmieszac pół na pół i jechać.

Silnik na pewno to wytrzyma, pompa -niekoniecznie.

 

To moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mi sie tak wydaje że auto juz jest za nowoczesne.

na pewno nie bede próbował bo nie stac mnie na naprawe.

a co do tego ze jesli stac kogos na almere tino to stac go na paliwo- ciezko sie z tym zgodzic bo mozna ja kupic juz za 20 tysiecy, to nie jest az tak luksusowo- wypasne auto.

ale je lubie

moja ma 230 tysiecy przejechane:

padła juz chłodnica oleju 2 tysie pln

zacierały sie wycieraczki

mechanicy boscha musieli juz pogrzebac bo jechal max 160/h

zaczeła ciec chłodnica, ale udało mi sie ja zalepic i jest ok.

ale lubie nissana bo jest prosty jak drut jesli chodzi o drobne naprawy.

a klima działała 8 lat bez serwisu. mozecie wierzyc lub nie dopiero w tym roku była nabita i czyszczona pierwszy raz. ale mi sie wydaje ze jej wydajnosc spadla o dobre 40 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padła juz chłodnica oleju 2 tysie pln

Moge zapytac czym sie to objawilo, ja widze ze w mojej chlodnica oleju jest mokrawa, ale oleju nie ubywa, pewnie jakas woda sie skrapla

a klima działała 8 lat bez serwisu. mozecie wierzyc lub nie dopiero w tym roku była nabita i czyszczona pierwszy raz. ale mi sie wydaje ze jej wydajnosc spadla o dobre 40 %

w mojej też chyba troche słabo chłodzi, ale trudno to cenić, moze wiec ktos odpowie mi o jaka roznice potrafi schlodzic klima powietrze (tzn jaka jest na zewnatrz w cieniu i jaka przy wylocie - u mnie schladza z 25oC na zewnatrz w cieniu do ok 12oC przy wylocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego TOLO74. chłodnica oleju jest z tyłu silnika, nie widac jej zbutnio jak otworzysz maske.

trzeba zajrzec od dołu i to najlepiej jak jest na podnosniku.

to takie aluminiowe kólko, wymiennik ciepla.

 

jesli sie rozszczelni to bedziesz mial olej w plynie chlodniczym.

to wazne zeby mechanik nie rozbieral od razu calego silnika, tylko sprawdzil ta chlodnice.

 

po co ma pchac rece do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieszna gadka

na opale można poruszać się samochodami,bez dopalacza

jeśli ktoś chce śmigać na opale niech śmiga he he

no chyba że sprzedaje autko - ale jak popatrzyć w twarz kupującemu

no chyba że sprzedajesz z premedytacją

 

opał dobry dla ropniaków np: beczka merc itp..........

 

do osądu

pozdrawiam :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego TOLO74. chłodnica oleju jest z tyłu silnika, nie widac jej zbutnio jak otworzysz maske.

trzeba zajrzec od dołu i to najlepiej jak jest na podnosniku.

to takie aluminiowe kólko, wymiennik ciepla.

 

jesli sie rozszczelni to bedziesz mial olej w plynie chlodniczym.

to wazne zeby mechanik nie rozbieral od razu calego silnika, tylko sprawdzil ta chlodnice.

 

po co ma pchac rece do silnika.

 

Wiem gdzie jest chlodnica (wyglada jak sprezyna), wlasciwie trudno ja zobaczyc -ale wlasnie na kanale zauwazylem ze jest mokra (poci sie chyba).

Dzieki za info -rozumiem ze u Ciebie przedostawal sie olej silnikowy do plynu chlodniczego.

Mam tylko nadzieje ze chlodniczy nie dostal sie do oleju silnikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...