Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki przy ruszaniu


Gość Plawy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Aktualny przebieg 70k. Ok. 20k wcześniej wymieniono w mojej D40 krzyżak na wale. Przy ruszaniu, jedynka lub wstek, słyszałem pojedyncze stuki, które z czasem przeszły w stuki seryjne, jak z karabinu maszynowego. Wizyta w ASO i wymiana w/w krzyżaka. Praktycznie od razu te same stuki, ale już tylko te z początkowej fazy awarii, pojedyncze. Z braku czasu, po ok 5k, znowu wizyta w ASO-opisuję magikom co i jak, z naciskiem na historię o wymianie w/w i zostawiam auto, odbieram po 5h. Magiki twierdzą, że krzyżak jest ok i nic nie stuka. Znowu z braku czasu i cierpliwości do magików odpuszczam. W między czasie przegląd (60k) i znów wszystko ok, wg magików. Przegląd robił pracownik, więc nie był tak dociekliwy. Aktualnie mam 70 kk i te pojedyncze stuki są nadal. 3 IX jadę znów do ASO biorę magika do auta i w pokażę mu o co mi chodzi. W tym miejscu chciałem spytać czy macie podobne stuki u siebie, a ja panikuję? A może to skutek po zepsutym w/w i powinni jeszcze coś wymienić? Po wizycie pod autem i ręcznych testach, okazało się, że przy próbie kręcenia wałem lewo-prawo, ten delikatnie się obraca i słychać stuki-czy to normalne?

Do tego wszystkiego sprzęgło się zaczęło "kleić" ale o tym już się naczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś dokręcenie poduszki pod skrzynią biegów? U mnie to było powodem stuków, jak przykręcili to przestało (przy okazji okazało się że jedną śrubę trzeba było obciąć bo zalany częściowo gwint).

 

Po 20tys znowu mi zaczęło stukać, ale nie mam czasu na serwis... w końcu trzeba się będzie wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś problem z wałem (krzyżakiem) to może wrobiło się łożysko na wale. Ale nie same łożysko tylko gumowa obudowa w której jest osadzone. Jest to łatwe do sprawdzenie wchodząc pod samochód i mocno ruszając wałem w rożnych kierunkach (w kierunku promieniowym) w pobliżu tego łożyska - może to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stuki jak na postoju wbijam 1 llub wsteczny, do tego od pewnego czasu na 4 biegu jak przycisnę i wjadę w studzienki lub nierówności to mam naprawdę spore walenie o blokadę skrzyni biegów. Jak wbiję 3 czy 5 to nie stuka, najmocniej na 4 i trochę na 6. Myślę, że skrzynia sięprzemieściła bo raczej nie blokada skrzyni biegów :). Jak znajdę chwilę to pojadę do serwisu, na razie brak czasu. Co do stuków przy 1 i wstecznym też myślę że to krzyżak. Może jeszcze dołącze, czy komuś na zimnym silniku 2 wchodzi z oporami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem samochód po 30 godzinach. Tym razem wymienili dwa krzyżaki i auto, póki co jeździ w końcu właściwie, bez żadnych stuków.

A tak na marginesie, mimo powtórnej usterki tego samego elementu ( pewnie za pierwszym razem ASO nie doprowadziła sprawy do końca ) i raczkującym jeszcze serwisem, gdybym teraz miał wybierać, to i tak kupił bym Navarę.

Na ten moment jest to dla mnie samochód prawie idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A sprawdzałeś dokręcenie poduszki pod skrzynią biegów? U mnie to było powodem stuków, jak przykręcili to przestało (przy okazji okazało się że jedną śrubę trzeba było obciąć bo zalany częściowo gwint).

 

Po 20tys znowu mi zaczęło stukać, ale nie mam czasu na serwis... w końcu trzeba się będzie wybrać.

 

 

Ja z racji zbliżającego się nieuchronnie końca gwarancji udałem się do ASO ze stukaniem przy gwałtownym ruszaniu.

 

Przyczyną była lekko rozwulkanizowana ( ale słowo :D ) poduszka pod skrzynią biegów.

 

Teraz hula bez zarzutów.

 

Trochę OT, ostatnio zwiał mi cały płyn ze spryskiwacza - po jazdach po górkach spadł wężyk przy spryskiwaczu reflektorów - i płyn się ulotnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze to co napisałem w innym wątku: u mnie kolejnym powodem stuków z tyłu (szczególnie przy zmianie większych biegów, np. z 4 na 5) są uszkodzone tylne półosie przy bębnach i tam jest luz na łożyskach. ASO twierdzi że wymienią półosie całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam.a panowie i panie u mnie zaczelo sie na wlaczonych swiatlach .ciche popiskiwanie .w okolicy silnika ,zgasilem , ucichlo .wlaczylem nadal piszczy.wiec stwierdzenie alternator.hmmm sol woda .,przyczyna pewnie ta. wiec wd40 i ogien ile tylko sie da.spryskalem alternator .i obecnie dzwiek rozlega sie po calym silniku jeszcze glosniejszy ,a dodatkowo slysze jakas podkladke brzmiaca na niskich obrotach i przy ruszaniu.przygladam sie i nic nie widze .przypuszczam ze na pewno to jest podkladka .lub jakis lancuszek .hmmm. no i ten dzwiek zacierajacego sie walka .wymiekam .trace cierpliwosc do tych wynalazkow.mial ktos do czynienia z takim przypadkiem_?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f*ck... jeszcze jak postoi kilka dni samo wyjdzie .bylem dzisiaj odpalic na kilka minut .i co stwierdzilem piszczy tak jakby lozysko ale dopiero zaczyna jak sie silnik podgrzeje .hmmm ...czas na kocie lby ruszyc to cos albo odpadnie albo ucichnie.pozdrawiam .utrapionych :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie . okazalo sie ze alternator sie konczy nioslo po calym silniku . a ta dzwoniaca podkladka tak jak pisalem odpadnie i odpadla .chyba ze sie dokrecila .bo ucichlo. :< .hhihihi ale furaaa. ciekawe co kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...