Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przeróbka świateł usa - euro


Gość dwr_marcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dwr_marcin

jako zupełny świeżak na forum chciałbym się najpierw przywitać... dzieńdobry :)

 

i od razu zadać kilka konkretnych pytań (szukałem - odpowiedzi nie znalazłem)

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem maximy 2004 3.5 SE. Auto jeszcze siedzi na drugiej półkuli, ale już niedługo :)

 

Pytanie moje dotyczy przeróbek świateł przednich (xenony) i tylnych.

 

Czy te xenony trzeba przerabiać ? Czy można je jakoś ustawić i bedzie ok ? Wiem że migacze przednie się swiecą na stałe, ale podobno wystarczy jakiś kabelek uciąć i będa tylko migały przy włączonym kierrunkowskazie. Czy ktoś może to potwierdzić ?

Co do tylnych świateł to wyczytałem gdzieś, że można wsadzić mocne żółte żarówy w miejsce tych oryginalnych w migaczach i podobno miga na "wystarczająco" pomarańczowo - czy ktoś może trenował już taki trik ?

 

za wszelkie pomocne odpowiedzi z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu! co do lamp to powinny spełniać normy UE, inaczej policja może sie doczepić a nawet zabrać dowód, raczej nie sprawdzają oznaczeń na lampach jak migacze są pomarańczowe no ale nigdy nie wiadomo co naszej policji przyjdzie do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dwr_marcin

raffik77, dzięki za info :)

 

masz może jakiś pomysł w jaki sposób możnaby sprawdzić czy te lampy spełniają normy UE ? Grzebie właśnie po service manual, ale raczej nie widze tam takiego info :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

u mnie przeróbka ze świateł USA(symetrycznych) na EU(asymetryczne) polegała na przerobieniu zwykłych lamp na bixenony (1800zł)

 

myślę że ty powinneś iść podobnym tropem i przerobić xenony na bixenony, a może wystarczy samą soczewkę wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie pomogę, ponieważ (na razie) nigdy nie kupiłem auta z USA. Ale: moja znajoma niedawno sprowadziła ze Stanów przez Niemcy nowe Infiniti G37. Powiedziała mi ze szczegółami, w jaki sposób inwencja i pomysłowość bydgoskich mechaników pozwoliła dostosować oświetlenie tego dziewiczego w Polsce auta do wymogów UE. Myślę więc, że z Twoją Maximą też nie powinno być większych problemów.

Ps. Przepraszam za mało konkretną odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dwr_marcin

dzięki za odpowiedzi :)

 

mdzalewscy - troche mnie postraszyłeś tymi 1800zł.... no, ale jeśli innej możliwości nie będzie to trzeba bedzie się szarpnąć za kieszeń.... ale pogooglałem troche i znalazłem chyba potwierdzenie historii znajomej karola :)

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/123105_ame...bka_xenony.html

najwyraźniej

Przeróbka polega na zamontowaniu soczewki na żarówkę halogenową H1 lub H7 w światłach mijania. Jeśli reflektor ma tylko jedną podwójną żarówkę amerykańską HB-1, HB-5 lub H13, trzeba zastosować soczewki Bi-H7 (Bi-halogen). Po przeróbce światła nie oślepiają! Oświetlają pobocze i mają wyraźną granicę światła i cienia.

 

spróbuje zadzwonić jutro do gościa i dowiedzieć się o cenę...

 

pozostaje jeszcze kwestia tych tylnych lamp... nikt nie próbował działać coś z tymi żółtymi żarówkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, tak jak pisze mdzalewcy, najprosciej byloby podmienic soczewke z ustawieniem asymetrycznym. Mozesz rowniez sprawdzic swoja soczewke.....wiem napewno ze wiele soczewek do Bixenonow ma mozliwosc przestawiania miedzy sym. a asym. ustawieniem... nie wiem jak jest przy soczewkach xenonowych

 

Nie wiem jak u Ciebie jest zbudowana soczewka, ale moze daloby rade samemu zmienic odciecie na asymetryczne. Jak bedzie juz fura na miejscu i lubisz samemu troche poszperac, to dostan sie do soczewki i pstryknij dokladne fotki...moze cos wymyslimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raffik77, dzięki za info :)

 

masz może jakiś pomysł w jaki sposób możnaby sprawdzić czy te lampy spełniają normy UE ? Grzebie właśnie po service manual, ale raczej nie widze tam takiego info :(

 

na lampie jest kilka oznaczeń gdzie wyprodukowane data itd i jest okrąg a w nim np. e11 (byle by było 'E'). nie jestem w 100% pewny ze to na pewno to ale kiedyś na tvn turbo w programie 'uwaga pirat' doczepili sie do takiej dziewczyny ze nie miała tych norm na lampach - jechała audi TT sprowadzonym z usa, grozili utratą dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dwr_marcin

z tym E to nie sądzę żebym miał szczęście.... tych maxim nie robią w ogóle na Europę :(

Ale przyjże się tym soczewkom i dam znać co i jak...

 

dziękuję wszystkim z odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem gdzie przerabiaja lampy w okolicach białegostoku i za warszawa koszt to około 300 zł za tył bo przerabiałem i tylko zaruwki zamieniłem i ocinasz jeden przewud od kierunku bo zaruwka ma 2 rzarniki i kierunek pali sie razem ze swiatłem postojowym przelutowałem i jest super moge ci nawet powiedziec jakie kolory ida kabli do kazdej zaruwki i jak zdjac lampe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem gdzie przerabiaja lampy w okolicach białegostoku i za warszawa koszt to około 300 zł za tył bo przerabiałem i tylko zarówki zamieniłem i ocinasz jeden przewód od kierunku bo zarówka ma 2 żarniki i kierunek pali sie razem ze swiatłem postojowym przelutowałem i jest super moge ci nawet powiedziec jakie kolory ida kabli do kazdej zarówki i jak zdjac lampe

 

W imieniu kolegi dzięki za info! Witamy na forum nowego maxiarza!

 

BTW: kolego używasz firefoxa, do niego jest super wtyczka, która sprawdza pisownie, proszę zainstaluj sobie, robisz masę błędów.

INFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaa byłem noga z polskiego w w ogóle to chodzi o to zeby pomuc (chyba) a nie przechwalac sie polskim

 

Oczywiście, chodzi o to żeby pomóc, ale jak nie chce Ci się sprawdzić co piszesz to podważa tylko Twoją wiarygodność, oraz obniża poziom forum. Chyba nie stanowi to problemu, żeby przed wysłaniem kliknąć w to co firefox Ci podkreśli? Jak masz problem z instalacją wtyczki pisz na gg lub pw, chętnie pomogę.

Dzięki za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po prostu tam gdzie palił się stop gościu wycioł szkiełko i wstawił w to miejsce szkiełko pomarańczowe a ja zamieniłem tylko oprawki i zaizolowałem jeden przewód bo w kierunku paliło mi się jeszcze światło pozycyjne a zamieniałem tylko dlatego ze gość pokazał mi katalog w którym był kierunek na górze ale kable to nie problem,a co do lamp jak nie wiesz to powiesz ze orginał i za warszawą ktoś to jeszcze robi ja miałem bliżej do białegostoku :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dwr_marcin

tommy, troche nie qmam.... przeniosłeś kierunki do stopów ? A gdzie masz w takim razie stopy ?

Możesz opisać dokładnie jak to jest ? Bo tam są 3 żarówy:

- stop

- pozycyjne/kierunek

- cofania

 

- jeżeli w stopa wstawiłeś pomarańczowe szkiełko i przerzuciłeś tam kierunek to gdzie masz stopa ?

- pozycyjne zakładam że zostawiłeś bez zmian ?

- cofania jedno zostawiłeś a drugie przerobiłeś na mgiełke ? Jeśli tak to jak ?jakaś czerwona folia czy tylko czerwona żarówa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ja to zrobiłem tak zamieniłem stop wsadziłem w kierunek a kierunek dałem tam gdzie orginalnie był stop tylko o to na przeglądzie chodziło im tylko o to ale są 2 światła wstecznego wiec jedno zabarwię jakoś na czerwona pociągnę kabel z przednich halogenów na tył i po krzyku jeden wsteczny jeden przeciwmgielny a z przodu mam bixenony wiec tylko z pozycja coś wymyślę moze kupie takie małe kierunki pozycje zostawię tam gdzie jest i dam na rogach w zderzak małe kierunki postaram ci jakoś wysłać zdjęcie tylnych świateł nie mogę tu wsawić jakoś jak chcesz to napisz do mnie na pw e-maila to ci wyślę zdjęcia jak to wyszło z tyłu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...