Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] Wymiana pompy wody a32


dylson

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana pompy wody w mojej maximie i mam kilka pytan.

1. Czy pompa chodzi na rozrzadzie? Wydaje mi sie ze tak ale moze ktos potwierdzi.

2. Gdzie sie ona znajduje? Blizej sciany grodziowej czy moze blizej przodu auta? Jakis schemat mile widziany.

3. Moze ktos to robil i podpowie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany pompy służą dwa dodatkowe dekielki w pokrywie rozrządu. Prawy do wyjęcia napinacza, lewy do wyjęcia pompy.

Czy opocz tych dwoch dekielkow sa jeszcze inne? Masz moze jakis schemat gdzie dokladnie sie pompa znajduje? Slysze ze cos mi "rzezi" z okolic rozrzadu ale raczej nie jest to sam rozrzad dlatego podejrzenie padlo na pompe ktora z tego co wiem znajduje sie bardziej z tylu (blizej sciany grodziowej). I wlasnie z tylu dochodzi ten odglos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzenie padlo na pompe ktora z tego co wiem znajduje sie bardziej z tylu (blizej sciany grodziowej).

No raczej nie, bo z tej strony przy alternatorze. Nie słyszałem o przypadku wymiany pompy na głośność, ale jedynie na wyciek i to po przebiegu minimum 250 kkm.

Rysunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak hałasowało właśnie i paru "specy" (trzech dokładnie) powiedziało, ze to coś w silniku, łożysko na wale lub rozrząd, lub właśnie pompa wody... zrobiłem łożyska w skrzyni i był spokój. Najłatwiej rozpoznać wciskając sprzęgło, powinno wtedy ucichnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...